Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy intézzük a baba születése...

Hogy intézzük a baba születésekor a terhességi-gyerekágyi segélyt?

Figyelt kérdés

Az OEP honlapján azt olvastam, hogy a munkáltatónál kell az igényt rá benyújtani.

"A gyermek születése napjától kezdődően igényelt ellátás esetén

Aki az ellátást csak a szülés napjától igényli, annak a szülést igazoló kórházi igazolást, illetve ha a szülés nem kórházban történt a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonatát kell csatolni."

Tegnap voltam a munkahelyen leadni a táppénzes papírokat, és rákérdeztem mit vigyen a férjem a munkaügyre, ha megszületett a baba és igényelni szeretnénk a "szülési szabit". Ezeket sorolták fel: kell nekik a baba TAJ kártyája, az Anyakönyvi kivonata, a korházi igazolás, hogy mettől-meddig voltam a korházban.

Akkor most, hogy van ez? A baba TAJ kártyáját és az Anyakönyvijét hallottam olyat, hogy hetek múlva kapták csak kézhez a szülők. Mellesleg az OEP oldalán, ezt a kettőt nem említik, hogy kéne a terhességi-gyerekágyi segélyhez. Nektek, hogy történt az egész intézése?


2008. nov. 28. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a munkáltatóhoz el kellett juttatnom a baba taj és lakcímkártyáját (fénymásolatot),ill. az anyakönyvi kivonatot,ebből eredetit,amit postafordultával visszaküldtek.A baba kártyáira valóban várni kell,addig ezeket nem a tgyás-t nem tudod intézni, de egy 2 héten belül max meglesz.
2008. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ja és igen a kórházi igazolást természetesen,és egy csomó minden nem kellett ami a honlapon van,nekem a munkáltatóm elintézte.Úgy tudom az csak akkor kell ha személyesen az Oephez mész,mert a munkáltató nem kifizetőhely.
2008. nov. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
December 15-re vagyok kiírva, persze ez + - 2 hét is lehet. Ezért is pánikolok, hogy mi van, ha a papírokra várakozás miatt, vagy pont az ünnepek alatt jön a baba, mikor mindenki szabi van stb., és az egész ügyintézés indítása csúszik jövőre. Akkor viszont a Tgyás-nál már tudtommal nem a 2007-es évet, hanem, ezt az évet nézik a pénz szempontjábó alapul. Ebben az évben viszont, április közepe óta táppénzen vagyok, a terhesség miatt, tehát siralmas pénzt kapnék Tgyás-nál, ha a 2008-as évet néznék.
2008. nov. 28. 08:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Visszamenőleg is lehet igényelni, tehát ha dec 31-én születik meg a picike, akkor is a 2007-es évedet fogják nézni, hiszen dec 31-től igényled meg a Tgyást!

Ha mégis januárban születne meg (amire ha jól olvasom azért nagyon kevés esély van) akkor is dec 31-től igényled mondjuk a tgyást!

2008. nov. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!