Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apasági nyilatkozat max....

Az apasági nyilatkozat max. hány napos lehet a baba születésekor? És tényleg nekem is kérnem kell egy hajadon igazolást?

Figyelt kérdés
2008. júl. 23. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Az apasági én úgy tudom ne legyen régebbi 3 hónapnál.Neked is kell igazolás,hogy hajadon vagy az önkormányzattól.(nálunk a népességnyilvántartóból kellett.)
2008. júl. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
300 napnál nem régebbi kell. És igen, kell a népességnyilvántartóból egy igazolás arról, hogy hajadon vagy+szakorvosi igazolás a fogantatás feltételezett és a szülés várható időpontjáról. (De ezt biztosan tudud...)
2008. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok, nem jó a 300 nap. Az a házassági anyakönyvi kivonatra vonatkozik...
2008. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok.Megkérdeztem a védőnőmet,és azt mondta,hogy 32 hetesen kapok majd egy igazolást az orvostól,hogy mennyi idős terhes vagyok,és mikor várható a szülés.És azzal a papírral kell elmenni az önkormányzathoz.A hajadon igazolásban nem vagyok biztos,mert nekem csak annyit mondtak,hogy a doki által kiállított papír,illetve mindkettőnk személyi igazolványa szükséges.De majd rákérdezek pontosan.

25 hetes 4 napos kismama

2008. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsó választ!
2008. júl. 23. 19:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi sem vagyunk összeházasodva, januárban szültem, és nem bonyolult a papírozás. A hajadonigazolás csak akkor kell, ha az anyakönyvi hivatalnál intézitek az apaságit. Ha a gyámhivatalba mentek, ők letudnak ellenőrizni a népességnyilvántartásban, oda nem kell. A papír nem lehet régebbi, mit a terhességed első napja :) Kell a dokitól egy igazolás, hogy mi a szülés várható időpontja és mi a teherbeesés ideje. Meg kellesz Te a párod és a papírjaitok (személyi, lakcímkártya). Mi a gyámhivatalban voltunk kb. 15 perc alatt végeztünk.
2009. jún. 18. 22:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Az előző leírást csak azért, hogy már tiszta legyen másnak is ez a dolog.
2009. jún. 18. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!