Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hallottátok hogy aki nem...

Hallottátok hogy aki nem regisztrált élettársi kapcsolatban van az nem kap a baba születésekor születési anyakönyvi kivonatot?

Figyelt kérdés
Január 1-el változott a jogszabály több száz szülő így járt. Nem elég az apasági. Vajon miért csinálták ezt? Több legyen a házasság?
2010. jan. 28. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem két oka van, egyik hogy több legyen a regisztrált élettársi kapcsolat (később mekönnyít egy csomó problémás ügyet), a másik hogy legyen az önkormányzati ügyintézőknek még több munkájuk.
2010. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Születési anyakönyvi kivonatot mindenki kap, mert csak azzal lehet igazolni, hogy a gyerek létezik.
2010. jan. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azert van igy, mert tul sokan vannak az egyedulallo anyak (igazabol nem is azok) akik igy tobb segelyre jogosultak. Sokan bejelentik hogy egyedullaloak, pedig egyutt elnek az apaval. En erre gondolok.
2010. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sztem itt valami félreértés van.Ha valóban így lenne,akkor az aki nem él együtt a gyereke apjával,de az apa elismeri az apaságot,sosem kapna anyakönyvi kivonatot.Én csak annyit találtam,h január 1-től lehet bejegyeztetni az élettársi kapcsolatot.Nem tudsz lineklni valami bővebbet?
2010. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a két cikket találtam:

[link]

és

[link]

nekem ebből az jön le, hogy valakik megint a bársonyszék mögül hoztak döntést, a hivatalok meg nem tudták tartani velük a lépést... magyar ügyintézési rendszer.... :((

Szóval majd lesz születési anyakönyvi kivonatuk, csak később.

2010. jan. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Megütközve olvastam a kérdésed. Nem tudom honnan vetted ezt, de valamit nagyon félreértettél. A változás annyi, h' a regisztrált élettársi kapcsolatban született gyermeknél - a házasságban élőkkel egyezően - automatikusan az élettársat tekintik apának. De ez csak az apaság vélelme, ami ugyanúgy megdönthető, mint a házasságban született babáknál. Egyéb esetben, sima együttélésnél ugyanúgy megmaradt az apasági nyilatkozat. Magyarországon minden gyermeket kötelezően bejegyeznek az anyakönyvbe, mégpedig a bejelentéskor azonnal. Az anyakönyvek (születési, házassági, halotti, és már a bejegyzett élettársi kapcsolatok) vezetéséről külön jogszabály van.
2010. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a múlthéten csináltam apaságit és még nem él ez a dolog január 1-től, mert az ügyintéző sem tudott még pontosat mondani. Ebben a témában pont volt mostanság kérdés, idemásolom, olvasd el miről van szó: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..
2010. jan. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16.10 A dehogy is kijelentésem a házasságos kérdésedre volt :)
2010. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a cikkeket. Én nekem anyu mondta reggel telefonon. Szeretnénk tesót nem vagyunk össze házasodva és regelt élettársak sem. Ezek szerint valamelyiket el kell intéznünk. Ugye? Este megnézem a Házonkivül műsort.
2010. jan. 28. 17:08
 10/13 anonim ***** válasza:
A műsort végül nem láttam, de felhívtam a gyámügyet (nekem a IV.ker), ahol amúgy is intézni kell az apaságit, és ott azt mondták, hogy valami félreértés lehet. Nincs semmi változás (egyenlőre), az apaságihoz kell a nő családi állapot igazoló papírja, esetlegesen az eredeti válási bírósági végzés, orvosi igazolás a fogantatás és a várható szülés időpontjáról és kész. Személyesen be kell menni a nő lakhelye szerinti gyámügyi hivatalhoz előzetes időpontegyeztetés után az anyának és az apának is. Tehát semmi köze nincs az apaságinak a bejegyzett élettársi kapcsolathoz! Mindenki nyugodjon meg! :)
2010. jan. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!