Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi igaz abból hogy amelyik...

Mi igaz abból hogy amelyik baba születésekor nyel a magzatvízből (és fertőzött) hogy később észre lehet venni a babán?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy visszamaradott lesz-e? mert én már ezt soktol hallottam,csak nem tudom hogy igaze.
2011. febr. 9. 16:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ezzel gond van, akkor azt már a kórházban kiszűrik. (Bocs, azt nem tudom, mik a pontos következmények)
2011. febr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Remélem,h nem,mert az én lányommal ez történt.A kórházi második napunkon egy vérvétel kimutatta nála a fertőzést,rögtön kanült akpott a kis kezébe,és napi 2 antibiotikumot kapott szuriban.Összesen 7 napot voltunk bent,mert addig tartott a kúra.


Most 8 hónapos múlt,de semmi visszamaradottsága nincs.Mindent akkor csinált és csinál,ahogyan a kortársai.

2011. febr. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

19:15

nálunk is pont ez volt.csak szegénykémnek a fejében is volt kanül mert eltömödött a kezében.:(( az én kisfiam is 8 honapos mult és a korához képest mindent előbb csinál. de én sajnos azt hallottam hogy majd ezt később az évek multán észre lehet venni a gyerekek fejlődésén:(( és kétségbe vagyok esve:(( de remélem ha igy lenne akkor erről tájékoztattak volna minket a korházban.

2011. febr. 9. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Jaj remélem, hogy nem, mert az én lányommal is ezt történt, mi is 7 napig voltunk bent, addig tartott a kúra.

Eddig semmi visszamaradottságot nem vettem észre rajta, sőt inkább okosabb, mint a kortársai.

1 éves kora előtt elindult, egész nap beszél, igaz nem nagyon lehet érteni, csak pár szót. De nagyon okos, mint megért, amit kérünk tőle. Eljátszik egyedül is, de gyerekek társaságában is elvan.

Hol hallottad?

2011. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én anno nyeltem magzatvizet. Így az éltem egy hajszálon múlott, ui. tüdőgyulladást kaptam miatta. 2 hét alatt sikerült csak helyrehozniuk az orvosoknak. Semmiféle utólagos hatása nem volt, máig egészséges vagyok, normálisan fejlődtem, nem lettem visszamaradott sem (10 hónaposan már jártam, 1,5 évesen folyékonyan beszéltem). Két diplomám van... és 4 gyerekem... Szóval, nem hiszem, hogy bármiféle hatása lenne annak, ha magzatvizet nyel a kicsi.. Ez nem jár légzéskimaradással, ami esetleg károsítaná az agyat.
2011. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a fiam is nyelt a mekóniumos magzatvízből,fertőzést kapott.Egy hétig kapott naponta kétszer antibiotikumot.Ő mindent 2-3 hónappal később csinált,mint a vele egykorúak,csak 15 hónaposan indult el.Viszont hamarabb mondott értelmes szavakat,mint járt.Most is előrébb tart sok dologban,mint a vele egykorúak,beszédben mindenképp.É igenis lehet oxigénhiány az oka annak,hogy bekakál a vízbe,mert azért teszi,mert valami nem stimmel.De nem feltétlenül oxigénhiány miatt.Az én fiam azért kakált a vízbe,mert nem jutott elég tápanyaghoz,sorvadt odabent,le is fogyott rendesen odabent.Az,hogy később lesz -e valami nem tudom,remélem nem.Most már 17 hónapos,behozta a mozgásbeli lemaradást,és mint írtam,szerencsére szellemileg nagyon fejlett.
2011. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Bocs az offért, de honnan lehet tudni h egyáltalán nyelt a babó? Merthogy nálam mekóniumos volt a magzatvíz, azonban nem mondott semmi olyat a dokim, h kezelni kellene a Babómat. Most aztán jól elgondolkodtam, de nem rémlik, h bármi ilyesmit mondtak volna, és a zárójelentésen is csak a mekóniumos víz volt.

2011. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de a lányommal ez volt:

Megszületett, teljesen normális volt a súlya, hossza, az agrarja is jó volt. De belázasodott, antibiotikumot kapott, a vércukrát is nézték, mert az sem volt jó, sok tűszúrás volt a kislányomon.Nagyon megijedtünk. Szerintem, ha nyelt volna a babád, mondták volna az orvosok, mert velem a kórházi gyermekorvos közölte.

2011. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most a 3. babám szülése után olyan szobába kerültem, ahol csupa méhen belüli infekciós baba volt. Méhen belüli infekció, úgy értelmeztem az amikor koraszülés következik be valami fertőzés hatására, de az amikor a baba időre születik és belázasodik. Mondta a doktor, az anyukáknak, hogy sima lázasodást kikezelik antibiotikummal és meggyógyul annyi, persze gondolom más a helyzet, ha huzamosabb ideig fennáll valami fertőzés és az genetikai elváltozáshoz, agykárosodáshoz vezet. De azt gondolom úgyis kiszűrik .
2011. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ha mekónuimos a víz,akkor vérvizsgálatot csinálnak,amiből kiderül,hogy van -e fertőzés,vagy nincs.Ha nincs akkor semmi gond.Ha lett volna,arról tudnál,mert antibiotikumot kapott volna,majd lett volna kontroll vérvizsgálat.
2011. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!