Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mást kéne csomagol...

Szerintetek mást kéne csomagolnom neki?

Figyelt kérdés

A lányom(11) meglehetősen finnyás. Szerencsére nem úgy, hogy nem eszik zöldségeket, inkább csak az állagokkal van baja: nem szereti a leveseket, főzelékeket, a mócsingot, vagy ami “szottyos”. Illetve ha valami nem elég fűszeres.

De nyersen, vagy párolva bármilyen zöldséget felfal, húsokkal se válogatós ha sütve vagy főzve van.

Már oviban kiderült, hogy a menza nem a barátja. Sokszor csak kiette a zölséget a levesből, meg megette a főzelék mellé adott kenyeret.

Suliban kiirattam menzáról mert nem igazán volt értelme.

Alsóban még nem volt gond abból, hogy mit csomagolok (joghurtot, gyümölcsöt, valamilyen salátát, szendvicset, vagy valami hidegen fogyasztható főételt, főtt tojást, sajtot, persze ezeket nem egyszerre, inkább variálva)

Ezeket este szoktam összerakni a dobozába, aztán reggel hűtőtáskában elviszi.

Tegnap eléggé morcosan jött haza, nagy nehezen kiszedtem belőle, hogy az új osztályfőnöke megjegyzéseket tesz a kajáira, és tegnap ki is jelentette, hogy “anyukád feltűnősködik, azért nem eszel menzán”

Ma megpróbálta megenni a zöldbab-főzeléket, de az első kanálnál elsírta magát, és lesápadt az undortól (végül nem hányt).

Ellenben ugyanazt a zöldbabot megpirította magának vajon zöldfűszerekkel és befalta.

Nyáron csináltunk vérképet más okból, tökéletes lett, a háziorvos szerint, amíg hajlandó rendesen zöldségeket enni és ilyen a vérképe, nem kell aggódnom.


2020. szept. 26. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de az ofő egy nagy tahó.
2020. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
A lànyod egészségesebben eszik az àtlagnàl. Az nagyon jò, hogy őszintèn elmondja mi a problèma. Az osztàlyfőnök hozzàállàsa viszont problèma. Ha nem hagyja abba a beszòlogatàst, ha hàtrànyosan megkülönbözteti a lànyod, akkor valamit tenned kell majd.
2020. szept. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Ha a háziorvos szerint ez így jó, akkor adódik a válasz: nem kell mást csomagolnod.


Az osztályfőnököt viszont kezelni kéne valahogy. Én kérnék tőle egy időpontot, amikor határozottan a tudomására hoznám, hogy

a) SEMMI KÖZE AHHOZ, hogy a gyerekem mit eszik tízóraira;

b) SEMMI KÖZE AHHOZ, hogy a gyerek a menzára be van-e fizetve vagy sem.

Felkérném, hogy a gyerekem mobbingolását (bántását, cseszegetését, kicsinálását) haladéktalanul fejezze be! Továbbá mondanám neki, hogy amennyiben a gyerekem tanulásával, vagy tanárokkal ill. társaival szembeni viselkedésével problémák vannak, közölje velem, de a gyerekem étkezésébe sem oka, sem joga nincs beleszólni.

Esetleg, ha rosszabb hangulatomban mennék be, akkor megkérdezném, hogy mégis miért gondolta, hogy a gyerekem tízóraijába bele kell szólnia? Ill. hozzátenném, hogy amennyiben tovább cseszegeti a lányomat, értelemszerűen panaszt teszek az igazgatónál, ha ő nem intézkedik, akkor a tankerületnél.


Megj.: egyébként lányod szerintem egészségesebb ételeket eszik, mint a menzakoszt.

2020. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Derjaderja ***** válasza:
89%
Ezek a menzás főzelékek. Csak egy adag nyúlós rántás. A párom emlegeti, hogy nem hitte el a menza óta, hogy a tökfőzelék finom, amíg nem csináltam egyszer.
2020. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

az ofő egy sgg, te meg engedd csak a gyereknek, hoyg egye a saját kajáját. nem tudom mi baja van szerencsétlen nyuggernek, valszeg nem tudja, hogy a zöldség, a gyümölcs és a tejtermék egészségesebb, mint a vízzel és liszttel összefőzött nyesedék...

csak egy jó ízlésű gyermek, ne hagyd, hogy valami disznók szintjén leragadt lény elbátortalanítson, egyetek csak nyugodtan normális ételt!

ps. tegyetek a párolt zöldbabra szezámmagot is, nagyon finom, ez a legújabb felfedezésem egy ételrendelésből :D

2020. szept. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Ki nem kakkantja le mit gondol az osztalyfonok a gyerek étkezéséről???? Mi nem Magyarorszagon élünk, itt nincs iskolai vagy óvodai közétkeztetés, mindenki azt csomagol a gyereknek, amit akar. Pár érthető szabály van csak, amit be kell tartani -két étkezésre kell vinni valamit, ne csak édességet és alsóban tilos a szénsavas- de ennyi.

Azt csomagolj a gyereknek, amit szeret és amiről tudod hogy meg is eszi

2020. szept. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!