Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Ciki" ha egy gyerek se...

"Ciki" ha egy gyerek se tervezett?

Figyelt kérdés
A sógornőmnél voltunk egy kisebb családi bulin. Ott ment egymás cukkolása a férjemmel, de hát testvérek, ez megszokott. És a sógornőm viccesen megjegyezte, (valahogy szóba került de annyira nem figyeltem) hogy neki csak tervezett, házasság utáni gyerekei vannak, a férjemnek (nekünk) meg nem. Nevettem, mert mindenki nevegett, de tényleg elgondolkodtam milyen lehet várni egy gyerekre közös döntés alapján. Egyébként 4 és 1,5 évesek a gyerekeink, még lehet lesz "tervezett" gyerekünk, neki meg lehet lesz nem tervezett, szóval tényleg nem sértődtem meg, de valahogy mégis rosszul esett
2020. szept. 27. 14:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Én nem nagyon tudom, hogy lehet véletlenül teherbe esni. Ezt sose értettem (kivéve, ha pl valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe)... Ha valaki nem akar teherbe esni, felelősségteljesen védekezik, vagy vesz be 72 órás tablettát stb. Ha valaki nem védekezik, az nálam a tervezett baba kategória. Szóval én személy szerint úgy gondolom, hogy "ciki" a becsúszott gyerek, hogy a te szavaiddal éljek.
2020. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
66%

#1: Parancsolj, akkor három történet, mindegyik személyes ismerőssel esett meg.

1. A testvérem gyógyszer mellett lett terhes. Akarták gyereket, csak kb egy évvel későbbre volt tervezve. Rendesen szedte, nem volt hányása, hasmenése, és mégis...

2. Volt kolléganőm. Ő nem védekezett. Mert évekig azt hallotta az orvosoktól, nem lehet gyereke. Utána fel is adta. Ez volt 30 éves korában. 42 volt, amikor kimaradt a menzesze, azt hitte, klimax, mivel az anyjának is 40 körül volt.

Csak amikor megmozdult, akkor döbbent rá, hogy ez bizony nem klimax.

3. A kedvencem, szintén volt kolléganőm. Első gyerek gumi mellett fogant, a második gyógyszer mellett, a harmadik meg spirál mellett. Elköttette magát ő is, és a férje is, csak hogy biztosra menjenek.

2020. szept. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
75%

#2: Oda írtam, hogy "kivéve, ha pl valaki fogamzásgátló mellett esik teherbe". Ebbe részemről beletartozik a spirál is. Meg az is teljesen más téma, ha valakinek nem lehet gyereke. Ezek nem kikerülhető dolgok.

Amire én azt mondom, hogy "ciki" az, ha nem akarunk gyereket, de nem védekezünk.

2020. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2020. szept. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy a "ciki" a megfelelő szó arra, amikor nem kívánt gyerekek születnek.
2020. szept. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
73%
Egyik védekezési módszer sem 100%.a legbiztosabb,ha valki nem él némi életet. Nem az a ciki, ha nem tervezett a gyerek szerint az a ciki, amikor valaki függetlenül tervezett vagy nem tervezett, szarul neveli a gyerekét vagy szar közegbe szül egy szar parkapcsolatba.
2020. szept. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Spirál mellett fogant az első. A második gumi mellett. Házasok voltunk akkor is, csak a férjem nem akart még amíg az osztályát le nem adja(egyetemi tanár)
2020. szept. 27. 14:37
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Az a ciki, ha valaki szerint ez ciki. Bár biztos azért mondom, mert nekünk se tervezett volt, és most a másodikkal is úgy vagyunk, hogy ha jönni akar, jöjjön, amikor úgy van kedvünk, nem védekezünk. De amúgy nem kell mások véleményével foglalkozni, a leggazabb szerintem az, ha valaki akár tervezte, akár nem, rosszul, szeretetmentesen neveli a gyerekét.
2020. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%
Bátyáméknak is 2 nem tervezett gyerekük van (3,5 és 1,5 évesek). Mindkettő megszakításos "védekezéssel" fogant, de szeretetben, normális körülmények között nevelik őket. Nem hinném, hogy ettől rosszabb szülők lennének, mint akik tervezték a gyereket, vagy hogy ez ciki lenne bármilyen szempontból. Kinek mi köze hozzá hogy mi történt/történik a hálószobában?
2020. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Számomra az. Én is azon az elven vagyok, mint az első: ha valaki nem akar gyereket, védekezzen normálisan és kész. Megfelelő védekezés mellett meg azért nem olyan marha gyakori a teherbeesés, egyetlen egy ismerősömnek (és nekem se) sikerült.


Nálam a felelősségteljes szexuális élet meg párkapcsolat része az, hogy közösen eldöntjük, hogy akarunk-e éppen akkor babát vagy nem. Ha nem, akkor megbeszéljük a védekezést, ha meg igen, akkor pl. szedek folsavat.

2020. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!