Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy valójában...

Elképzelhető, hogy valójában rengeteg szülő bánja meg, hogy gyereket vállaltak, csak félnek ezt nyilvánosan kimondani és ezért azt hazudják kifelé, mennyire boldogok, miközben nem is azok?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem olvasni az "I Regret Having Children" oldalt és teljesen ledöbbentett engem. Sokkolt és elborzasztott az a rengeteg fájdalom, amiket ott láttam. Név nélkül írták ezeket a sorokat az írók, titkolózva az igazi kilétük. Olyanokat meséltek, hogy borzalmasan érzik magukat, szörnyű hibának érzik a gyerekvállalást, vissza szeretnék kapni a régi életük, megviseli őket a gyereknevelés, sokkal nehezebb a feladat mint várták.


Én elsírtam magam amikor ezeket olvastam és rádöbbentem, hogy gyermeket vállalni nem olyan rózsaszín felhős dolog, mint ahogy az ember romantikusan elképzelné. Olykor szoktam beszélgetni szülőkkel, akiknek már van 1 vagy több gyerekük és tőlük nem hallottam ennyire rémisztő, sokkoló történeteket. Persze, mesélnek fáradtságról, kimerültségről, de mindig úgy végződik a mondatuk, hogy "Imádom a gyereket és életem legjobb döntése volt, egyáltalán nem bántam meg!".


Viszont ez az oldal, az "I Regret Having Children", gyakorlatilag teljesen más szögből mutatta nekem a dolgot. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy valójában rengeteg szülő bánja meg a dolgot, hogy gyereket vállalt, csak félnek ezt nyilvánosan kimondani, az arcukat vállalva? Lehetséges, hogy nekem sorozatosan hazudtak a szülők, akikkel személyesen beszélgettem szemtől szemben?



2020. szept. 30. 19:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Nem ilyen nincs kedves kerdezo !!!!

Lehetetlen h vki ne szeresse a gyrreket! Ha megis, adja nekem, en imadom oket

2020. okt. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
32%

Na most nekem megint az elegem van a gyerekemből rész van, én írtam a gyantásat, ez pont egy gyantalehúzós pillanat. Fogalmam sincs mikor lett rasszista, de közölte hogy utálja a külföldieket. Hát az egész arcomról leolvadt a bőr és teljesen azon járt az eszem, ki ez a szörnyeteg, tőlem ilyet nem hall, mástól ilyet nem hall, semmi rossz nem érte soha, és tök cuki gyerekek voltak, erre nem akarta őket beengedni a játszótérre a kaput becsukta, kiabálta, hogy utálja őket, nem olyanok mint mi, nem is érti mit mondanak ide nem jöhetnek be. Hàt legszívesebben megvertem volna, ehelyett csak hazahoztam és összeszidtam ahogy csak tudtam, igyekezve megalázni, hogy milyen ember ő, hogy valakit a bőre vagy a hangja alapján ítél meg, mit képzel magáról, hogy bárkit kizár meg ilyenek.


Ez egy tipikus elegem van a gyerekemből, nekem ez nem kell pillanat.


Ettől még tudom, hogy szeretem, hogy csak frusztrált volt, talán bizonytalan, fáradt, nyűgös akármi, de rohadtul nem akarok most vele együttérezni és megérteni amíg mélyen el nem szégyelli magát és bűntudata nem lesz.


Egyébként van egy afroamerikai baba, akivel szoktunk játszóterezni, meg random el szokott játszani minden külföldivel, ezt csak most találta ki, mert neki épp ilyenje volt..


Legszívesebben letagadtam volna.


Már 20 perce a szobájában játszik a kis szociopata a megbánás legkisebb jele nélkül én meg így nem szólok hozzá. Tudja, hogy mit csinált, tudja mennyire sért másokat, direkt azért mondta, de nem érdekli.

2020. okt. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
23%
22-es: Mit meg nem adnék érte, ha csak ennyit/ilyeneket művelne a gyerekem. Minden nap folyamatosan ennél durvábbakat tol. Így lesz a nálad ideiglenes megbánás-érzés egybefüggő, állandó. Képzeld el azt az "idegállapotot", amibe kerültél, napi kb. 14 órában, hétfőtől vasárnapig. És még csak magára sem lehet hagyni játszani, mert helyette baromságot, kárt csinál vagy csak ordít.
2020. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
13%
Kedves 22 es a gyermeked nemzetu erzelmu legyel buszke ra:D
2020. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
10%
Sokan megbánhatták. Ezért nem akarok soha gyereket.
2020. okt. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Derjaderja ***** válasza:
53%

22. Hát itt vmi nagyon nem stimmel, nem a gyerekvállalást vagy a gyereket hibáztatni meg magadat sajnálni, hanem okot és megoldást keresni.

Hány éves ez a gyerek amúgy?

2020. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
6
2020. okt. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
32%
Nem baj az hogy megbánták. Ki mit veti ágyát úgy alussza álmát. Megérdemelték, forrjanak a levükbe.
2020. okt. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
21%
28 gondolom Te arra se vagy alkalmas h vki teherbe b****
2020. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
67%
Előtte kell jól meggondolni, nem utána siránkozni.
2020. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!