Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy valójában...

Elképzelhető, hogy valójában rengeteg szülő bánja meg, hogy gyereket vállaltak, csak félnek ezt nyilvánosan kimondani és ezért azt hazudják kifelé, mennyire boldogok, miközben nem is azok?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem olvasni az "I Regret Having Children" oldalt és teljesen ledöbbentett engem. Sokkolt és elborzasztott az a rengeteg fájdalom, amiket ott láttam. Név nélkül írták ezeket a sorokat az írók, titkolózva az igazi kilétük. Olyanokat meséltek, hogy borzalmasan érzik magukat, szörnyű hibának érzik a gyerekvállalást, vissza szeretnék kapni a régi életük, megviseli őket a gyereknevelés, sokkal nehezebb a feladat mint várták.


Én elsírtam magam amikor ezeket olvastam és rádöbbentem, hogy gyermeket vállalni nem olyan rózsaszín felhős dolog, mint ahogy az ember romantikusan elképzelné. Olykor szoktam beszélgetni szülőkkel, akiknek már van 1 vagy több gyerekük és tőlük nem hallottam ennyire rémisztő, sokkoló történeteket. Persze, mesélnek fáradtságról, kimerültségről, de mindig úgy végződik a mondatuk, hogy "Imádom a gyereket és életem legjobb döntése volt, egyáltalán nem bántam meg!".


Viszont ez az oldal, az "I Regret Having Children", gyakorlatilag teljesen más szögből mutatta nekem a dolgot. Elkezdtem azon gondolkodni, hogy valójában rengeteg szülő bánja meg a dolgot, hogy gyereket vállalt, csak félnek ezt nyilvánosan kimondani, az arcukat vállalva? Lehetséges, hogy nekem sorozatosan hazudtak a szülők, akikkel személyesen beszélgettem szemtől szemben?



2020. szept. 30. 19:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
70%

Haaat vannak pillanatok mikor banom. 😅

De alapjaiban nem gondolnam h olyan rossz lenne.

2020. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Látod név nélkül sem lehet ilyet kimondani, mert egyből égetnivaló szarkupac vagy...
2020. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
En el nem tudom kepzelni h valako megbanja a gyereket. Az ki lehet egve v nagyon kimerult v memtalisan beteg
2020. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Sok esetben nem is a gyereket bánják a szülők, hanem azt a kapcsolatot amibe szültek, amiből utána sokkal nehezebb már kiszabadulni, mindig összeköt az apával a gyerek bármi is van.

A másik, hogy vannak fárasztóbb napok, mikor az ember bármilyen (számára) jól neveli a gyereket nap végére tele a hóbakancsa az egésszel és szíve szerint ha lefektette a gyereket kimenne a kert végébe és elásná magát.(nekem legalábbis volt ilyen) Aztán másnap kipihenten meg egyáltalán nem éreztem azt, hogy valóban ez lenne a jó döntés, vagy hogy ne érezném jól magam az anya szerepben.Sőt a következő napot meg sokszor hetekig se érzem ezt.

Nem csak a gyerek, egy csomó dolog befolyásolja ,hogy épp hogy érzi magát az ember szülőként.Rosszindulatú beszólás, valamilyen kudarcnak megélt dolog, mellette a gyerek épp pont lecarja, hogy szívesen maradnál 3 másodpercig a saját gondolataiddal, a férj esetleg reggel elmegy este jön...Szóval azért sok esetben szerintem amit oda leírtak pont egy xar nap végének summázása, amit másnap már nem is úgy gondol az illető.

2020. szept. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem hiszem, hogy sok ilyen szülő lenne. A gyereked iránti szeretet mindent felülír. Én nagyon beteg lettem terhesen, gyakorlatilag rokkant lettem, nehéz ellátni is őt, amíg baba volt folyton segítség kellett és most is tízszer annyi idő megcsinálnom valamit, mint egy egészséges anyának. Hiányzik a régi életem? Nyilván. De attól még nem bántam meg, hogy így alakult, akartunk gyereket, van, hogy elegem van, persze, de ez nem egy állandó állapot és nem irkálnám tele vele a netet. Úgyhogy azt gondolom, hogy egy egészséges szülő, ha nem bír otthon lenni, már nagyon hamar berakhatja a gyerekét a bölcsibe és mehet dolgára.
2020. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
63%
Attól még, hogy valaki nem tudja elképzelni, nagyon is valós a probléma, sokan bánják meg azt, hogy gyerekét vállaltak és nem, nem azt, hogy abba az adott kapcsolatba vállalta, hanem magát azt, hogy szült/szültek neki. Csak hát ezt még ismeretlenül is óriási vétség bevallani, mert milyen ember már az ilyen, egyből megy a sárral dobálózás és a mocskolódás..
2020. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%
Sokaknak vannak irreális elvárásai párkapcsolattól, családtól, gyerekvállalástól. A partnerüktől, házastársuktól, a családi élettől várják el a boldogságot, holott az csak a kerete, amit meg kellene tölteni tartalommal. De hogyha valaki önmagával sincs tisztában, kifele él, nem tudja, mit is akar, nincs igazi életcélja, akkor mindezt ráterhelni családra, gyerekre azért veszélyes, mert nem fogja tudni teljesíteni az elvárásokat. Ha valaki a házastársától várja a traumái begyógyítását, vagy egy kisgyerektől várja, hogy az érzelmi űrt betöltse, vagy célt adjon a céltalan életének, az biztosan csalódni fog. És akkor jön, hogy kérem vissza a régi életem, mert kiderül, hogy nemhogy a kisgyerek fog adni, de itt bizony neki magának kellene adni... de sajnos nincs miből.
2020. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
46%

Biztos vagyok benne, hogy van ilyen



Vannak pillanatok, amikor nekem is átfut az agyamon...

Pl ma

Borzalmas nap volt.


De a nap végén a 2 èves lányom megölel puszit ad...

Akkor eszembejut, hogy ez átmeneti, hogy ennyire nehéz / 2 éves mellett van egy 8 hónapos is/


Összességèben imádom őket..

2020. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
58%

Én pont terhes voltam, amikor az egyik munkatársam valamiért úgy döntött, hogy nekem önti ki a lelkét. Az életéről annyit, hogy fiatalon megismerkedett egy férfival, hozzájuk költözött, szült egy gyereket. Nem jött ki az anyóssal, nem szerette az anyaságot, úgy döntött, hogy elmegy. A kislányt az apjánál hagyta, és csak havonta látogatta, pedig kb. 5 km-re lakott tőlük.

A konkrét beszélgetésben az anyjára panaszkodott, aki piszkálta az új párja miatt, és akkor azt mondta nekem, hogy az egyetlen, amit megbánt az életében az a gyereke. Bevallom, megdöbbentem, és nem is igazán beszélek vele azóta, ha nem muszáj. Annyit tudok, hogy már 2 éve egyáltalán nem hajlandó találkozni a kislánnyal.

Másik ismerősöm társkeresőzött, az egyik ilyen kapcsolatából született egy kisfia. A férfi persze felszívódott, a nő az anyjához költözött. Megismert egy házas férfit, szeretők lettek. Aztán a mama meghalt, ők pedig úgy döntöttek, hogy újra kezdik az életüket együtt. A férfi elhagyta a feleségét és a gyerekeit is, a nő a nővéréhez vitte a kisfiút egy időre, azután végleg ott felejtette. Egyikük sem látogatja a gyerekeket, csináltak egy közöset, akinek mindent megadnak, megházasodtak, házat vettek, és úgy élnek, mintha azok, akiket elhagytak nem is léteznének.

Szóval, vannak ilyenek. Egyébként meg sokszor pillanatnyi megtörés miatt mondhatják sokan.

2020. szept. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%

Igen, 1000%!


Aki őszinte magához, az nem ámítja saját magát.


Borzalmasan nehéz szülőnek lenni és a gyerek imádata nem kárpótol semmiért - sajnos csak utólag derül ki minden.... Pont ezért jó, ha vannak fórumok, ahol a bizonytalanok válaszokat kaphatnak és nem a saját bőrükön tapasztalják meg, hogy mekkora átbszás az egész és a rózsaszín köd mögött mi is van valójában....


Pillanatnyi megtörés?


Inkább egész életre való/kiható tönkremenés !


Igen, vannak szép pillanatok, soha másként meg nem tapasztalható élmények, de ez köszönőviszonyban sincs a lemondással, az örökös felelősség, aggódás, zéró szabadidő, zéró kipihentség idegtépő valóságával.


Szóval legszívesebben behúznék azoknak, akik rózsaszínben látják ezt a rémálmot, mert kvára nem az és tényleg csak az vállaljon gyereket, akinek ez élete egyetlen értelme és legfőbb vágya.


Ha csak 1% kételkedés is van benned, NE!!!

2020. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!