Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, hogyan néz ki...

Nagycsaládosok, hogyan néz ki nálatok egy nap?

Figyelt kérdés

Mi még csak tervezzük a 2.gyermeket, de mindenképp nagycsaládot szeretnénk. Kíváncsi vagyok hogy másoknál, több gyermeknél, hogyan alakul a nap, milyen a logisztika stb.


1, Mennyi idősek a gyermekek?

2, Milyen messze éltek a munkahelytől illetve az intézménytől? (suli, ovi, bölcsi)

3, Milyen munkaidőben dolgoztok?

4, Milyen gyakran főztök?

5, Hétvége mennyivel másabb? Nyugisabb vagy épp sűrűbb?


2020. okt. 5. 16:54
 1/3 anonim válasza:
88%
Én a "gyerek" szemszögből tudok nyilatkozni. Anyukám egyik héten 3:20-kor kel, másik héten hatkor(akkor minket is indít a suliba) apukám pedig 5:40-kor, mindketten 40km-re laknak a munkahelyüktől. Ha se anya se apa nincs itthon reggel, akkor mama indít minket suliba/oviba. Én vagyok a legidősebb(14/l) a nagyobbik öcsém(11) velem jár egy suliba, mi fél hétkor kelünk és a nyolcas busszal megyünk suliba, be a városba, mert falun lakunk. A legkisebb tesónk(6/f nagycsoportos, ovis) fél nyolckor kel és nyolcra viszi mama vagy anya az oviba. Reggelente anya vagy mama készíti a tízórainkat suliba. Aztán a kicsi jön haza fél négyre, mi ketten nagyok pedig fél ötre. Remélem tudtam segíteni ;)
2020. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk 14, 12, 3 évesek és egy 6 hetes baba van. Nem egyszerű, rendkívül fárasztó, de ez az életem. A nagyok 7 körül kelnek, az iskola 5 perc biciklivel, rossz idő esetén mi visszük őket a férjemmel. A 3 éves még itthon van, főként a Covid miatt, de egyébként sem óvodaérett még. A pici, pedig szinte egész napos elfoglaltság. Szinte minden nap főzök, a 3 évessel is játszom, sokat vagyunk kint, a nagyokkal tanulok, ha kell. Hetente kétszer 6 órára van segítségem, hogy utolérjem magam. Sok dolgot muszáj elengedni, de arra figyelek, hogy mind a négy gyerekkel töltsek időt külön-külön. A hétvégék talán egyszerűbbek, de egy hat hetes mellett alapvetően nem sok a különbség.
2020. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

6 és 5 éves a két nagyobb, a kicsik 18 és 5 hónaposak.

Ovis a két nagy, az óvoda gyalog 20 percre van, úgyhogy elég közel. Én nem dolgozom jelenleg, a férjem igen, az ő munkahelye autóval fél óra tőlünk. 9-től dolgozik 5-ig általában. Reggel ő viszi a gyerekeket oviba autóval, délután én megyek értük, babakocsival, és sétalunk haza.

Nem főzök minden nap, a másfél éves már azt eszi teljes mértékben, amit mi. Őszintén bevallom, heti 2x kb. rendelünk valahonnan.

A hétvégek annyiban könnyebbek,hogy a férjem itthon van, de nehezebb is, mert itt van mind a 4 gyerek. Nem azt mondom, hogy nehéz, mert a nagyok már tök jól eljátszanak, segítenek, de nem is egyszerű.

2020. okt. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!