Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok hogyan oldjátok...

Nagycsaládosok hogyan oldjátok meg a ruhaváltást?

Figyelt kérdés

Elsősorban három vagy több gyerekes anyukák tapasztalatára vagyok kíváncsi.hogyan oldjátok meg a ruhaváltast? Börzéztek, használt ruhát vesztek vagy csak újat? Ha újat, mennyiből jön ki három gyereknek komplett őszi szett pl?

Én ma vásároltam. Zoknik, trikok, bugyik, kisgatyak,farmerek,leggingsek,pár pulcsi, hosszú ujjú pólók.szoval alap dolgokat,nem markasakat és brutál összegeket hagytam ott, egyszerű boltokban vásároltam, szóval tényleg árakat is néztem. az a durva, hogy még mindig nincsen meg minden, csak nagyjából.ilyenkor felmerül bennem a kérdés,hogy a többi nagycsaládos hogy oldja meg ezt?



2020. szept. 4. 21:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim válasza:
26%
Nem a semmire szulnek, talan.
2020. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
68%
Sok mindent lehet használtan venni. Amíg kicsi, addig úgy sem foglalkozik azzal, hogy honnan van, ez inkább kamaszoknál kezd érdekes lenni, addig bizonyos dolgokból tökéletesen jó a használt is, esetleg családon belüli csereberélés. Ha 2 azonos nemű gyerek van és nincs nagy korkülönbség, a kisebb tud ezt azt örökölni, pl 1-1 nadrágot, de pulcsit kap újat, így nincs olyan érzése, hogy az nem szempont, ő mit szeretne. Vagy fordítva. Amíg minden évben új kell nekik mindenből, addig tényleg szinte teljesen mindegy, melyik kínaiból veszed, talán egyedül a lábbeli meg a fehérnemű az, amire azt mondom, fontos a minőség, de egy pamut bugyit venni sem vagyon alapvetően.
2020. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
75%
Otthagyom az összegeket érte. 3 gyerek drága, tudtam az elejétől. Szerintem nem fair a kicsivel szemben, hogy a nagy levetett cuccát hordja, így vele sem teszem meg azt, hogy jó lesz neki, ami a másikról leesett. Fizetek. Mert ennyibe kerül.
2020. szept. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
84%
3 gyerekem van, és igen, horror összegeket költünk ruhára még úgy is, hogy sokat örököl a középső a legnagyobbtól (ők egyneműek). Szerencsére pont kabátokat, anorákokat mindig örököl, jó minőséget vettem mindből anno. A legkisebb más nemű, mint a többi, de pár dolgot ő is megkap a tesóitól. Mióta megvan, azóta még figyelek is rá, hogy lehetőleg uniszex dolgokat vásároljak az eggyel nagyobbnak, amiket majd megörökölhet. Persze azért nem elsődleges szempont ez. Általában az ovisnak Auchanból vásárolunk, sulisnak H&M-ből, a babának Tescoból. Egyelőre csak a legnagyobbat érdekli, hogy mi van rajta. A többit nem nagyon érdekli a ruha-téma, így szabad kezet kapok. Cipőket újat kapnak, utcára vagy ovis benti cipőnek altalában 8-15 ezres szandikat vagy bőrcipőket, tornára meg ilyesmire pedig olcsóbb Decathlonost. Amíg egy gyerekem volt, rosszabb anyagi helyzetben voltam, és sok használt ruhát is vettem, nagyon szerettem a Rákóczi úti Hádába járni, de netről is vásároltam. Nálunk a nagyobb családon belüli ruhaöröklés is működik. A férjem unokatestvérétől és az én testvéremtől is kaptunk már tök jó ruhákat egy-egy szekrényürítéskor. Az anyósom pedig ügyesen varr, néha készít egy-egy pulcsit vagy melegítő nadrágot. Sokszor gondoltam már rá, hogy én is megtanulhatnék kötni és varrni, tök hasznos tudomány.
2020. szept. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

Ovis benti cipőnek 8-15 ezres szandált? Ezen lehidaltam...

De mindenkepp hasznos a válasz.

Én ma kb 80 ezret költöttem és nincs meg minden.azon gondolkodtam, hogy ezt sem túl sok család engedheti meg.legalabbis nem hiszem, hogy ez átlagos, vagyis már nem vagyok benne biztos...én ovis benti cipőnek 1800 HUF ost választottam. Nagyon örült neki a kislányom. A két kislány egynemű.kicsi örököl, de azért O is kap új dolgokat...

2020. szept. 4. 22:25
 6/82 A kérdező kommentje:
Ja, mi nem kapunk senkitől semmit, csak nagyon ritkán. Eddig kétszer kaptam ruhákat.natyon örültem neki.vennek használatat is, de nem éri meg, mert nagyon drágán adják az anyukak, így inkább újakat veszek.
2020. szept. 4. 22:27
 7/82 anonim ***** válasza:
85%
Igen, én is ilyen áron veszek szandált. Benne van alsó hangon napi 8 órát. Nem ezen kell sprórolni.
2020. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:
3 As! Örülj neki,hogy megteheted!
2020. szept. 4. 22:28
 9/82 anonim ***** válasza:
66%
1800-ért max. lúdtalpat vehetsz neki, meg bokasüllyedést. Aztán később lesz drága. Szerintem a cipő és a fehérnemű a fontos ruha, a póló az tök mindegy. Attól nem lesz baja, ha nem jó.
2020. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
51%

4 gyerekem es nem ertek egyet a kettes valaszoloval. Szerintem mar kis korban is fontos, hogy ne a teso levetett gonceit hordja es szep ruhaba jarassuk. En nagyon tudatosan vasarolok, tehat mire a nagy odajut, h kinotte a ruhat el is hasznalodott.

Kisiskolas gyerekem fiu: van egy farmerdzsekije, azt nyar elejen vettem a Pepcoban, kb 2 e volt. Most vettem neki Lidlben melegebb pulcsit, elol gombos 3 e. Nyar elejen kb. 15 eert vasaroltam a Takkoba, van ott kuponom: 2 rovidgatya, kb. 6 polo szep, igenyes vagany mintak, elenk szinek. Nyaron nem hordott zoknit, most 7 dbosat vettem szinten Lidl bokazokni kb 1500.Ami nagyobb koltseg a kinti es benti cipo abbol jo minosegut veszek, de csak 1-1 parat, tehat telen kap csizmat, addig azt az egyet hordja.

Kisiskolas lany: farmerdzseki, plusz plucsi (mint a fiam), csajos, csinos. Nyari ruhait hordja a suliba C&Aba vettem nyar elejen 2 dbosat kb. 2500 ftert. Ahhoz most vettem Pepcoba leggigseket 1000 ft sincs darabja. Van 2 boleroja feher es fekete azt veszi a rucikra reggel, plusz farmerkabat. Bokazoknit szinten most kapott 7es csomit o is. Cipo ugyanugy mint a fiam.

Ovisaim: 2200 ftert volt 2 db melegito gatya a Pepcoban 100% pamut. Abbol vettem 4et. Most a nyari polokat es rovidgatyokat hordjat, ill. a kislany ugyanugy nyari ruhat, Pepcos leggigssel, boleroval, farmerkabattal. Bugyikat es alsonemut a Glamuor napokon vettem, igy az nem kell.

Kapszula ruhataruk van, ugy vasarolok, h minden passzoljon mindenhez, pl. mintasak a nyari ruhak, igy csak egyszinu leggignseket vettem. A fiuknak egyszinu minta nelkuli gatyak, ahhoz barmilyen felso jo. De ha megfogadsz egy tanacsot nem vasolsz sok iskolaba, ovodaba jaro holmit, mert ki tudja mi lesz. Amikor marciusban itthon ragadtunk az volt a szerencsem, h semmi tavaszi cuccot nem vettem, itthon elhordtuk a teli maradekot, igy iden csak nyari ruhakat kellett vennem, de azt is tudjak egy kis kiegeszitessel meg jo par hetig hordani, igy nem marad kihasznalatlanul.

Es szigoruan kulon van szedve az itthoni jatszos es az iskola/ovodaba jaro ruha. Igy mindig szepen vannak feloltoztetve, de nem is marad kihasznalatlanul egy ruha sem. Amugy tobb sokgyerektol hallottam mar es ezt magamon is eszrevettem, h sokkal jobban figyelunk a gyerek oltozekere, mint a kevesebb gyerekesek. Szerintem titkon felunk, h megszolnak minket, h szakattan jaratjuk a gyerekeket. :(

Remelem tudtam segiteni.

2020. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!