Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljunk úgy gyermeket,...

Vállaljunk úgy gyermeket, hogy albérletben lakunk?

Figyelt kérdés
39 éves nő vagyok, sürget az idő, ketyeg a biológiai óra. Kettőnknek a párommal van 150 ezer forintunk havi szinten. Ebből albérletben, ráadásul majd egy gyerekkel?! Megyeszékhelyen lakunk. A szülők valamennyit tudnak segíteni, de nem sokat. Vállaljunk mégis gyermeket?
2010. aug. 8. 09:03
 1/9 anonim válasza:
54%
ha szeretnétek valaha,akkor mindenképpen!ha nincsenek flancos igényeitek,akkor nem kerül,olyan katasztrofálisan sokba egy gyerek!vannak turkik,interneten a tesz--vesz,vagy ilyesmi.csodás dolgokat lehet kapni potom pénzekért.és ahogy írod már nagyon ketyeg az órád!tehát ha egészséges vagy ,hajrá!ha lenne lakásod,az is rengetegbe kerülne,sőt!56a házrészletem,kb.70 a rezsim,és rohadtul sporolunk!!!
2010. aug. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon nehéz lenne anyagilag is,nagyon kellene spórolnotok. De 39 évesen a korod miatt is jól meggondolnám a babát. Igaz,hogy ma divat későn szülni,de ennek vannak egészségügyi kockázatai is. Arról már nem is beszélve,hogy egy gyerek 20 évesen még nem önálló,ti pedig már 60 évesek lesztek. Ritka az a szülő-gyerek viszony,amikor ilyen korban nincsenek generációs problémák.

A döntés természetesen a tietek.

2010. aug. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is albérletben élünk,de vállaltunk babát.Most 14 hónapos a kincsem.Minden hónapban szerencsére kijövünk,az én szüleimre nem sokat lehet számítani,anyósomék 250km-re laknak,de megoldottuk.Ha tényleg szeretnétek babát vágjatok bele!Sok sikert!
2010. aug. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig albérletben laktunk, egyelőre eslyünk sincs hitelt felvenni, de az sem lenne kevesebb, mint a bérleti díj, sőt. Ráadásul nem jött könnyen a baba, és még egy lombik programot is kicsengettünk mellette. Nagyon szerettünk volna babát, és így is meg tudjuk oldani. A ruhácskák zömét örököltük barátoktól, családból, mindent használtan veszek teszveszről, vateráról,turiból, így szuper cuccaink vannak negyed annyiért, mint az új. Csak a babakocsit vettük újan, és így is mindene megvan a kislányomnak.

Nem az a kérdés hol laktok, hanem hogy mennyire szeretnétek gyereket. Ha nagyon, akkor kis kreativitással simán ki lehet jönni.

2010. aug. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi már a 2. vállaljuk albérletbe. Pénz hasonló, mint a tiétek. Ha arra várnánk, hogy mikor lesz lakás, soha nem vállalnánk.

Egyébként az albérlet annyival jobb, mint a devizahitel, hogy ennek nem növekszik a havi részlete.

Vágjatok bele!!!!!!

2010. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is albérletben lakunk,ráadásul nekem nincs is munkám, csak férjem dolgozik, szóval se táppénz, se gyed...de már nagyon szerettünk volna babát!Szerintem vágjatok bele, kívánom hogy egyből összejöjjön, de azért az se mindig úgy van, hogy az ember eldönti és már jön is...

És utolsónak igaza van, az albi részlete legalább nem növekszik...

2010. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs azzal semmi gond, hogy albérletben laktok. Sőt, sokszor ez szerencsésebb, mint fizetni a lakáshitelt. A bérleti díj nem változik/változhat hónapról hónapra. Én pl. jelenleg ha tudnék sem vennék saját lakást, házat, jobb nekem az albérlet, így mobilabbak vagyunk.
2010. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi is albérletben vagyunk.Nekem nem is volt munkám. Csak gyest és csp-t kapunk.Páromnak 20e a havi hitele(szgép). Mi sok ruhát kaptunk ismerösöktől. Szerintem a havi 150e az nem rossz:) S nem kell (pl babakocsiból) a 150ezrest megvenni.. S amikor még kiderült hogy van Picur akkor nem is laktunk együtt.(Szerencsénkre nekünk rezsit nem kell fizetni)
2010. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pl. szeretnék albérletbe menni, mert ott nem kell 60 ezer forintot fizetni a saját lakásért. Ha tudtuk volna, hogy így járunk, albérletben maradunk, az biztos!
2010. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!