Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » . Köztetek olyan, akinek van...

. Köztetek olyan, akinek van saját lakása, de mégis albérletben él a családjával-lent?

Figyelt kérdés

Nekem egy gyerekem van, tervezzük a másodikat. A jelenlegi lakással (nagyon) sok problémám van (nincs lift, 4.-en lakunk, a lépcsőházban mindig dohányoznak-ez ellen sokat próbáltam tenni- hasztalanul, nyáron szó szerint 38 fok van bent, télen és már most is iszonyat pára és penész,kicsi (42m2)stb. //de eladni még jó ideig nem fogjuk tudni a magas deviza árfolyam miatt. A férjemet szeretném meggyőzi valahogy, nagyon jó lenne elmenni innen, mert így is nehéz cipelni naponta a gyerkőcöt + majd még terhesen+2 gyerekkel.. Persze annak idején én voltam idióta, hogy ezt nem tudtam átgondolni és mindenáron ragaszkodtam ehhez a lakáshoz :(

Tapasztalatok, ötletek?


2010. nov. 24. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondoltad hogy a sajátotokat meg kiadni albérletbe?mert ezt így sokan csinálják, csak arra kell figyelni hogy olcsó helyet találjatok magatoknak ( fedezze a sajátotok bérleti díja) és hogy megbízható legyen az albérlő.
2010. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 36 m2-es lakásom van, és azt kiadtuk, bérlünk egy házat. Azért, mert megtehetjük. Két pici van, ott nehezen férnénk el ( 1 szoba van csak), és szerintem oda a másodikat nem is vállaltuk volna. Ha nem lenne pénzünk bérelni, akkor egy gyerekkel laknánk ott és valahogy megpróbálnánk neki egy kis külön zugot leválasztani.
2010. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik ismerősömék kiköltöztek Érdre egy nagy családi házba, és kevesebbért bérlik, mint amennyiért a saját egy szobás lakásukat kiadják Budapesten. Szerintem tök jó ötlet és megéri, főleg, ha olyanok a körülmények, amik a babázáshoz nem annyira ideálisak. Szóval hajrá, nézzetek utána a lehetőségeknek!
2010. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a válaszokat!

A napokban itthagyom NEKED az oldalt, hogy lásd, máshogy is lehet gondolkodni, és nem mi lennénk az egyedüliek, akik erre "vetemednek". :)))))))

PusszPusszPusssz:))

Írjatok még, (de tényleg csak "igaz" történeteket!) :)

Köszönöm!!!

Ja, amúgy mi kb. annyiért tudnánk ezt kiadni, mint amennyiért egy másikat bérelnénk, ahol kert is van!

2010. nov. 24. 21:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!sógornőmék is így csinálják!kertesházuk van..és most eljöttek onnan egy panelba...télen kényelmesebb nekik!nem kell a fával szenvedniük!azt tudni kell hogy 3gyerek a legidősebb 3éves!szóval nekik is megéri!hajrá:)
2010. nov. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nagyon sokan csinálják!!! Mi is ebben vagyunk, a másodikat nem szerettem volna a panelba szülni, pedig a 48 nm nem is olyan kicsi. De kertes házra vágytunk. Az még nincs meg, most albi van, de már ez is sokkal jobb, tégla, nagyobb, olcsóbb, jobb! Úgyhogy hajrá!!!
2010. nov. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi is ezt csinaljuk, de mi kenyszerbol.

Otton vagy egy kis lakasunk ami hitel mentes stb, de kulfoldon elunk alberletben.Sajna mi ki sem tudjuk adni, mert nem tudnank hol lakni ha haza megyunk latogatoba :S

2010. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi nem mentünk albérletbe, de ugyanez a problémám. Nincs lift, kicsi a lakás, pára, penész, jön a második gyerkőc, eladni nem tudjuk(még hitel is van rajta)
2010. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

:) És ti maradni akartok, amíg nem tudjátok eladni?

Megmutattam egyébként a férjemnek, nem mondott semmit. Ez talán jó jel, de még győzködni kell, valahogy csak ráveszem, remélem:)

2010. dec. 4. 21:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is kiadjuk a sajátot, és bérlünk egy másikat. A belvárosban van egy nagyméretű, bazi magas közös költségű lakásunk, lift szintén nincs. Hitelmentes, viszont most kevesebbet ér, mint amennyiért vettük. Havi 200-ért adjuk ki, és 80-ért bérlünk egy családi házat Rákoshegyen. Később, ha nagyobbak lesznek a srácok, akkor visszamegyünk.
2010. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!