Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak-e harmadik gyereket...

Vállaljak-e harmadik gyereket úgy, hogy albérletben vagyunk?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk egy kisfiút,két lányom van, 14 és 11 évesek.Már nem vagyok olyan fiatal,(35)de minden álmom egy fiú gyerek. Be merjük vállalni ebben a szegénységben,albérletben?
2011. ápr. 11. 08:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%

Én megmondom őszintén, hogy egyet sem vállaltam volna albérletbe. Sőt, a 40 nm-es pici lakásunkba se vállaltuk, inkább vettünk előbb egy kertes házat, aztán jöhetett csak a gyerek.

Ez mindenkinek a saját döntése.

2011. ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Több kérdés is felmerül: mekkora az albérlet? Mit jelent a szegénység? Dolgozol-e (gyes miatt) stb. ennek függvényében jobban tudunk válaszolni
2011. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha bírni fogjátok anyagilag a három gyerkőcöt+albérlet+rezsi stb. akkor nyugodtan.

Mi is albérletben lakunk, igaz csak egy babával, de már tervezzük a következőt.

A mai világban nagyon nehéz saját lakáshoz jutni, mi ha ezt várnánk, akkor kb. nyugdíjasok lennénk, mire lehetne gyermekünk!

Mi inkább fizetünk az albérletért viszonylag "keveset", mint a lakáshitelért a dupláját, gondolom ti is így vagytok vele.

Szóval nyugodtan vállald, még a korodba is pont beleférne!

2011. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%

Te tudod, hogy egy gyerek ahogy nő, úgy kerül többe.

Raádsául manapság csak minden drágul, bizonytalan.

Én nem vállanék.

2011. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%

"Mi inkább fizetünk az albérletért viszonylag "keveset", mint a lakáshitelért a dupláját, gondolom ti is így vagytok vele"


de az albérlet soha nem lesz tied, gyakorlatilag kidobod a pénzt az ablakon:-((((

2011. ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
szerintem nyugottan valald be!!! nem mindenkinek van penze kertes hazat venni vagy akar lakast!!en is alberletben lakok es az elso babamat varom:) de nyugottan bevalalok meg egyet par ev mulva alberletben is:)
2011. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Vannak olyan országok, ahol a többség bérelt lakásban él, (pedig akár meg is tehetné, hogy vegyen) csak nálunk van ez a mentalitás, hogy "ha belerokkanok, akkor is lesz kégli a nevemen!" Ha a szívetek azt súgja, vállaljatok még egy babát! Sok boldogságot!
2011. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Mi is albérletbe lakunk, 13 hos a kislányom és azon vagyunk h jöjön a tesó, lakás vásárlásra sajnos nincs lehetőségűnk, de ez nem azt jelenti h gyerekünk se legyen, de ez persze a ti döntsetek.Én vállalnám az biztos.
2011. ápr. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ebben a kérdésben az albérlet a leg elhanyaolhatóbb. AZ,amit írtál,hogy szegénység,az inkább a lényeg...Mit jelent számodra a szegénység?Napról-napra éltek vagy nem tudtok külföldön nyaralni...Nem mindegy.

Azért,mert albérlet,simán jöhetne még egy gyerek szerintem.

Annak,aki ízt írja kidobott pénz...Ettől falnak tudok menni...Hogyan lenne kidobott pénz,ha van hol laknom?Fiezetek egy szolgáltatásért.Ilyen alapon akkor villany,víz és gázszámlát se fizessek,mert a meleg nem lesz az enyém, a fényt is csak este látom?Sőt,kaját se vegyek,mert nem fog ott állni nekem a hűtőben 20 év múlva is,mert elfogy?

Nem a semmibe dobom ki azt a pénzt szerintem,amit albérletért fizetek,és ahogy írta valaki,töredékét,egy lakáshitelnek...Ha meg a gyerekmről akarok gondoskodni,nem a hiteles házamat hagyom rá,hanem nyitok neki egy bankszámlát,születésétől fogva...

2011. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem lenne egy gyerekem sem, akkor bevállalnék albérletbe, szegényen EGYET! De egy harmadikat semmiképp. Gondolj bele, mikor majd mondjuk 22, 19, és kb. 4-8 éves lesz, és mindegyik másra kér pénzt tőletek. Egyetem, tandíj, albérlet, villanyszámla... akkor melyiknek nem adsz? Vagy azt a keveset osztod majd 3 felé, és akkor egyiknek sem lesz elég? Szerintem előre is kell gondolkodni.
2011. ápr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!