Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bírósági per végén mire...

Bírósági per végén mire számithatok hogy néz ki a lathatás?

Figyelt kérdés

Barátnőm és én szakitottunk és viszi a kisfiamat vidékre (debrecen) én budapesti vagyok.


Mindenképp hivatalossá akarom tenni mert sajnos az a tipus aki zsarol a gyerekkel.


Mivel még kicsi 1.5 éves ezért tudom hogy jelenleg nem igazán vihetem vagy vihetném el viszont késöbbiekben mire számíthatok?


Mivel messze vannak ezért neki kell félútig elhoznia? (nincs autóm)


Mennyi idős gyereknél engedélyezik hogy az apa azaz én elvihessem KT ra?


Nincs közöttünk eggyetértés viszont ő jó anya én meg igyekszem jó apa lenni és tudom hogy ameddig kötelező mert kicsia gyerek addig el kell viselnem az ő jelenlétét de kínszemvedés számomra szóval remélem nem 5-6 éves koráig lesz ez.


2020. okt. 8. 00:50
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

"Mivel még kicsi 1.5 éves ezért tudom hogy jelenleg nem igazán vihetem vagy vihetném el viszont késöbbiekben mire számíthatok?"


Esélyes hogy olyan 3-4 éves koráig héti pár óra lesz, utána kb bármi lehet, a legáltalánosabb a két hetente 3gy hétvége szokott lenni



"Mivel messze vannak ezért neki kell félútig elhoznia? (nincs autóm)"

Nem, a te dolgod megoldani az oda jutást és a hazamenetelt.



"Mennyi idős gyereknél engedélyezik hogy az apa azaz én elvihessem KT ra?"


Mi az a KT?

2020. okt. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

KT = kapcsolattartás


Kérdező, ez nehéz kérdés. 3 éves kora előtt nem valószínű, hogy elhozhatod..

Egyébként tényleg nem köteles sehova vinni a gyereket, neked kell az utazást megoldani. Próbáljátok meg civilizáltan intézni!

2020. okt. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez a helyzet, azt ítélték meg, hogy két éves korától viheti el ottalvás nélkül egy napra, négy éves korától kéthetente egy éjszaka ottalvással két napra, nyári egy hétre. Nálunk valószínű nem minden részlet fog élni, de nem a távolság miatt, hanem mert viszonylag jó a viszonyunk, én is szoktam menni a gyerekkel hozzá és a rokonokhoz, szoktunk közösen nyaralni, hétköznapokban programozni, stb. Nálunk ő jön Debrecenbe hetente egyszer-kétszer, de van autója, bár a vonat is ugyanannyi idő Pestről. Ilyen nincs, hogy én viszem el félútig a gyereket, félúton egyikünknek sincs ingatlana, ismerőse stb, hol találkoznánk vagy foglalkozna normálisan a gyerekkel? Sétálnánk Szolnokon egy parkban két órát majd mindenki menne a dolgára? Max olyan van másfél-kéthavonta hogy felveszem én a gyereket, de akkor több napra megyünk és ott alszunk apukánál. Javaslom, hogy forduljatok mediátorhoz, hogy kicsit hátha javulna a viszonyotok a gyerek érdekében.
2020. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo volt nalunk, Bp-Nyiregyhaza viszonylatban, kizarolagos szuloi felugyelet az anyanak, gyermek 3eves koraig az anya lakohelyen tortenik a lathatas, te oldod meg az oda es hazajutast, lassuk be miert vinne mondjuk Miskolcra hogy egy kavezoba lathasd (ha a felutas megoldasban gondolkodsz).

3eves kora utan viheted magadhoz, a birosag hatarozza meg hogy mekkora idotartamra.

2020. okt. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen teljesen világos!


Valamiért a fejemben volt hogy felútig annak a szülőnek kell elhozni akinél a gyerek van ha 100km nél távolabb költözik, régebben volt valami ilyesmi de akkor ezekszerint ez akkor van vagy volt ha már per után költöznek nagyobb tavolságra és ha az a szűlő akinél a gyerek van.


Ugye ez csak "ilyesztegetés" remélem de hallottam olyat is hogy németországba akar költözni a gyerekkel, ugye ezt nem teheti meg ha én ezt nem engedem meg neki? Ha viszont megteszi akkor hogy láthatom a fiam? Ott is kint vannak neki rokonai ( testvére hatalmas házzal és üres házrésszel) ez is tervbe van nála.


Szülei amikor beszéltem velük momdták hogy ez is benne van és törődjek bele mert ez így jobb nekik

2020. okt. 8. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ki kell kérnie a véleményed és nem költözhet messzebb x kilométernél, de van olyan ismerős aki második házasságában él Norvégiában és vele él az első házasságból született fia. Ott apuka nyáron találkozik a gyerekkel. Én úgy tudom (bár saját tapasztalat nincs, de valami ilyesmi rémlik) hogy ha te nem egyezel bele fordulhat gyámügyhöz, megindokolja miért akar kiköltözni, nyilván nem olyan nehéz, megmondja hogy jobb életszínvonalat tudna kint biztosítani maguknak és az ő jóváhagyásukkal kiköltözhet. Ki is kerestem neked erről egy cikket: [link]
2020. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Természetesen nem egyeznék ilyenbe bele (ugye az indokaimat nem kell megmagyaráznom) mert ha ez valóban megtörténik akkor viszont én tényleg feladom.



Azért jelenleg ez már kegyetlenül egyoldalú..


Gondolom akkor a láthatásom amennyiben mondjuk két hetente hétvége (ugye ez az általános bevett ha a gyerek olyan korú) hogyan lesz kivitelezhető?


2 hetente oda vissza repüljünk amit nyilván anyagilag sem birnék és az utazási időről nem is beszélve ami az igy is kevés óránkból vonódna le?



Mondjátok meg nekem kérlek hogy mit tehetek ilyen helyzetben?

2020. okt. 8. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem igazán tehetsz semmit. Lássuk be, senki nem tudja mi lesz majdnem 18 év alatt. Másfél éves a gyerek, neked is jöhet olyan lehetőség, hogy külföldön tudsz csak boldogulni, azt ugyanígy nem akadályozhatja majd meg a gyerek anyja. Vagy pl volt olyan sportoló ismerős, aki először külföldön házasodott, lett kint egy gyereke, elvált mikor 3 éves volt a gyerek és itthon újra házasodott és gyerekei születtek. A legidősebb gyerek ott is nyáron jött apukához, nyilván több hétre, amúgy naponta beszéltek telefonon, vagy apuka ment, de nem heti rendszerességgel. Ez általában így működik, hogy akkor közösen megegyeztek, hogy nem kéthetente van két napod hanem nyáron jön hozzád a gyerek egyben három hétre pl. DE én első körben továbbra is azt mondom, hogy forduljatok mediátorhoz. Nem tudom hogy áll az ügyetek, de vesd fel ezt a lehetőséget, ha az anyuka nem támogató ezt pl el lehet mondani a bíróságon, hogy te törekedtél a viszony rendezésére, de anyuka nem volt partner ebben. Másrészt ha meg belemegy akkor tök jó, hátha sikerül rendezni kicsit a sorokat és beleegyezőbb lesz bizonyos dolgokba. Ezen kívül a per után annyit tudsz tenni hogy időben utalod a gyerektartást, a láthatásokon megjelensz, nem nagyon hagysz ki belőlük. Így egy esetleges külföldre költözésnél mondhatod a gyámügy előtt is, hogy te mindent megteszel, ami tőled telik. De mondom, igazából a külföld mellett is sok érv szól. Nálunk is felmerült, hogy apuka kiköltözne pár hónapra munka miatt (csak a covid miatt nem jött össze), mielőtt aláírta a szerződést megkérdezett róla, de ott már az volt a terv, hogy mi megyünk vele, hogy ne kelljen addig a gyerektől távol lenni és mondjuk két hetet kint vagyunk kettőt itthon, ezért is mondom, hogy fontos lenne a jó (jobb) viszony, mert ez nem a ti vélt vagy valós sértettségetekről kellene, hogy szóljon, hanem a gyerek érdekeiről.
2020. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

szinten #4 vagyok, mi kulfoldre koltoztunk amikor a nagyobb 4, kicsi 2volt, apuka irasos beleegyezesevel.


A lathatasok ugy zajlottak covid elott hogy hetkozben skypeolnak, minden elso honapban kijon egy hetvegere, minden masodik honapban mi megyunk, ez a virus miatt iden nem megoldhato de skypeolnak lelkesen. Onnantol h kulon varosban eltek es nem uabban, kizarolagos felugyelet van es nem osztott, a lathatasok majd meglatod nagyon keves esetben zajlanak ugy ahogy azt a birosag eloirja.


Szerintem ilyenkor a lenyeg a jo kapcsolat kialakitasara torekves. Nehezen tudom elkepzelni h te a kovetkezo 17evben minden masodik hetvegen levonatozol majd es egyik felnek sem jon majd kozbe semmi program azokon a hetvegeken.

Kizarolagos felugyeletnel es en csak errol tudok irni, valoszinuleg a gyereknek az anyanal lesz uj csaladja, ertsd potapuka, tesok, teljes csalad. Valoszinuleg te sem maradsz egyedul, neked mas novel lesz uj eleted, uj gyerekeid.


Ezekbe a mozaikcsaladokba illeszkedik majd bele hol egyik hol masik hetvegen a kozos gyerek, de 200km vagy tobb tavolsagban kivitelezhetetlen h te a gyerekedet a szo szoros ertelmeben neveld. Amit tenni tudsz az az h az anyaval tartod a kapcsolatot, a gyermekedet latogatod amikor csak tudod es minosegi idot toltesz vele, aztan majd el is viheted komplett hetvegekre. De az ovis dolgairol, a sulis dolgairol csak ugy fogsz tudni 2hetente 1x latogatassal ha mindkettojukkel normalis kapcsolatot apolsz. Nalunk ez meg kulfold-Budapest viszonylatban is megvalosult mert mindket fel tamogatja a kapcsolattartast amikor csak megoldhato. Pl mivel en sokkal jobban keresek itt kint, amikor jon, en fizetem a szallasat, o pedig az odavissza repjegyeket ES a kisebbik gyerek meg a pocakomban volt amikor elvaltunk. Marpedig egy csecsemovel kethetente talalkozassal erzelmi kapcsolatot kialakitani baromi nehez. Ilyen szempontbol a masfel evessel talan egyszerubb, emlekszik rad.

2020. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!