Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mennyi fizetés kell...

Mégis mennyi fizetés kell havonta, hogy egy 4 tagú család (2felnőtt, 2 gyerek) egy normális színvonalon meg tudjon élni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 10:43
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
93%
Havi 600ezerből élünk. Van egy nyolc éves és egy egy hónaposunk. Lakáshitel nincs saját ház. Két autónk van bár most nem nagyon megyek semerre. És a rezsink ami havi 80ezer körül van télen. Felujítjuk a lakást is. Emellett tudunk félretenni.
2020. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ a kérdezőnek mit jelent a "normális színvonal". Egy 60 m2-es pannellakás vagy 2 gyerekhez szerinte már 150 m2-es családi ház kell? Elég egy autó a családban, vagy kettő kell? Jó a használt Suzuki is vagy csak az új SUV esik a "normális" kategóriába? Jó a Xiaomi telefon vagy a legújabb IPhone kell? A Bolognai spagetti és a rakott krumpli "normális" kategória vagy csak a bio csirkemell bio zöldségekkel felel meg? Előbbi esetekben nettó 4-500.000Ft is elég, utóbbi esetekben a millió körüli se biztos...
2020. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg számít a "normális színvonal" jelentése. Nekünk még csak egy kéthónaposunk van, kb 300-at költünk havonta, + a lakáshitel törlesztője, de amúgy gőzerővel teszünk félre (1 millió körüli a nettó bevételünk), hogy mielőbb előtörlesszünk és vehessünk egy nagyobb lakást/házat. Mi ezért kicsit lejjebb adunk az igényekből, nem veszünk meg mindent, amit szeretnénk, csak ha tényleg szükség van rá, ugyan nem létszükséglet, de én azért próbálom az akciókat is megtalálni és mondjuk a gyerekholmikat is inkább használtan, olcsón beszerezni. De ebből úgy látom, hogy egy élhető, középkategóriás életszínvonal mindenféle hitelek nélkül, 1 autó fenntartására 1 gyerekkel 300-400 nettó körül egy nyugodt életre elég. Egy százast rádobnék a második gyerekhez, és akkor azt mondom, hogy még félre is lehet tenni. De ugye ez csak a minden nélküli költség, ha van lakáshitel, autós hitel, vagy olyan tervek, mint nekünk, akkor azok mind ezen felül számolandók.
2020. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
24%
Luxus nélkül netto 900ezer-1millio körül.
2020. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
81%

Bocs az offért.

Mindig ledöbbenek milyen jó fizetések vannak itt.


Nem is furcsa már annyira, hogy miért költöztünk ki külföldre...

Én 5 évvel ezelőtt maximum 100 ezer forintot kerestem, pedig tökre sokat dolgoztam. Igaz Békés megyében.

Hol kapjátok ezeket a fizetéseket? Mindannyian Budapestiek vagytok?


Kérdésre annyit válaszolnék hogy ez igények kérdése.

Ha a számlák, és a kötelezők kifizetése után, is marad annyi, hogy nem kell gondolkozz mit vegyél a boltban, és még marad is félre tenni fejenként a 10-20%-át a fizudnak, és belefér évente egy nyaralás valamerre, akkor az már kényelmes élet.

Ha lerobban a mosógép, és venni kell újat, de emiatt le kell mondani valamiről, akkor az már nem annyira kényelmes.

2020. okt. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%
15, minden második hazudik... Nyugi.
2020. okt. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%
Mi hárman, babával élünk hitellel, egy autóval, nyaralás nélkül (egy-egy nap kirándulunk évente többször) havi 500-ból (férjem 280-400 között keres, csedem 180e). Jelentősen tudunk takarékoskodni (több LTP, készpénz), most vettünk telefont, szárítógépet tervezünk anélkül, hogy komolyabban hozzá kelljen nyúlni a megtakarításokhoz. A terv a hitelek végtörlesztése, és egy nagyobb lakás. Szerintem jól élünk, ez az igényünk, mindketten szerényebb körülmények közül jöttünk, mégis mindenünk megvolt. Ez nagyon relatív, ugye.
2020. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
87%

#15 mi mondjuk tényleg Budapesten vagyunk, férjem programozó 750 nettót hoz haza, és még így is alul van fizetve (kis magyar cég, tervezi is a váltást), én pedig multinál dolgoztam SSC-ben, amihez nem kellett sem extra képesség a nyelvtudáson kívül, se valami borzasztó sok munka, és mégis 350 nettót kaptam, amikor eljöttem CSED-re.


#13 voltam

2020. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
50%

#15 Már réwg mehettél ki külföldre, mert már a minimálbér is több, mint 100.000 Ft. Ha mindkét szülő csak a garantált bérminimumot keresi meg 2 gyerek mellett, adókedvezményekkel, családi pótlékkal nettó kB. 350.000 Ft a család bevétele. Ez a minimum amit két szakképzett ember, 8 órás munkával, 2 gyerekkel kaphat.

Én mérnökként, megyeszékhelyen 300.000-et keresek, úgy hogy csak 3 éve dolgozok. Nyilván több tapasztalattal, magasabb pozícióban bőven többet is lehet, úgyhogy nem annyira elképzelhetetlen hogy egy két keresős család összbevétele millió körül legyen. Persze attól még vannak itt kamusok is bőven :D

2020. okt. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%
19. 5 éve költöztünk ki párommal. Amikor kijöttem akkor a fullos minimálbért kaptam heti kerek 40 óráért, az volt 86 ezer forint. Ha többet dolgoztam, mint pl karácsonykor akkor volt valami 105 ezer forint, de ott volt balami bérpótlék is. Hivatalos volt minden, rendesen bevoltam jelentve, trafikban dolgoztam. Mondjuk az csak egy szánalmas munka, szóba se kellene állnia itt velem senkinek.
2020. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!