Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mennyi fizetés kell...

Mégis mennyi fizetés kell havonta, hogy egy 4 tagú család (2felnőtt, 2 gyerek) egy normális színvonalon meg tudjon élni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 10:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
76%
6. vagyok. Mi vidéken élünk, de a férjem multinál felsővezető, nyilván magas fizetése van. Nekem jóval kevesebb a fizetésem (persze most CSED-en vagyok), de én főleg a gyerekeket és a mindennapokat intézem, mert a férjemnek sok mindenre nincs sajnos ideje ilyen munka mellett.
2020. okt. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
74%

#15 A férjem szakember bár, de jobban keres mint én, netto 450-et. Én mérnöki diplomával keresek 250-300at, még viszonylag friss a diplomám és elfogadtam a gyakorlati helyem ajánlatát, mert imádom a csapatot.

Egyébként mi Baranyában lakunk, itt azért élhetőbbek picit az árak, bár nem vagyok jártas a budapesti életben.

2020. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
38%

Így hogy gyeden vagyok mi havi 400-450-bol élünk 3-an. En erre nem mondanám, hogy hu de jó. Hozza vagyok szokva, hogy ne nezegessem az árakat és ha bármikor el akarok költeni 60-100 ezret, akkor azt megtehessem. Van két kutyánk is. Sajnos nem tudtam nekik megvenni a szokásos 20 ezres tápot, brit prémiumot kaptak csak. Amúgy hitelt most nem fizetünk, de nyugdíj-előtakarékosság és több biztosítás is viszi a pénzt, de ezek szükségesek a biztonságunk miatt. Hat sajnos most nagyon kell számolgatnom meg terveznem, hogy minden beleferjen.

Szoval valóban az igenyektol függ minden.

2020. okt. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
85%

"Én 5 évvel ezelőtt maximum 100 ezer forintot kerestem"


15, 5 éve én is, akkor jöttem el csedre az első gyerekkel. Most a másodikkal vagyok itthon és papíron 2,5-szer nagyobb a bruttóm, ami még mindig lószar, de ekkora az infláció.

Azaz a 350 az alap kétkeresős modellnél garantált bérminimummal.

2020. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
80%

15 vagyok

Szóval hiába magasabb, mint 5 éve, kb ugyanúgy nehéz kijönni belőle? Nekem az a 100 ezer pont arra volt elég, hogy anyukáméknál lakjak majdnem ingyen, hogy gyűjthessem a kiköltözésre.

2020. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
35%

Kérdés:

"Mégis mennyi fizetés kell havonta, hogy egy 4 tagú család (2felnőtt, 2 gyerek) egy normális színvonalon meg tudjon élni?"


Válaszok:

"Kb 400-ból élünk 3-an,..."

"Mi havi 7-800-ból élünk, egyelőre albérletben, kettecskén."

"Nekünk még csak egy kéthónaposunk van,..."

"Mi hárman, babával élünk hitellel, egy autóval, nyaralás nélkül..."

"Így hogy gyeden vagyok mi havi 400-450-bol élünk 3-an."


Ehhez csak gratulálni tudok! Nemsokára kincset fog érni, ha 100 válaszból legalább egy hasznos válasz lesz, ami ráadásul a kérdéshez kapcsolódik. A többieknek, aki normálisan válaszolt: pacsi!

2020. okt. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
82%
26: szerintem meg a kérdés önmagában megválaszolhatatlan, ugyanis a 2 gyerek nem informatív. Egy háromhetes újszülött meg a kétéves testvére egy nagyságrenddel kevesebbe kerül, mint két középsulis gyerek. Szóval pont ugyanannyira konklúzívak ezek a válaszok, mint amennyire a kérdés igényli. Teljesen egyénfüggő, az egyik jól megél 400 ezerből, a másik a 800-ból nem bír félrerakni, kb. ennyi jött le az egész válaszhalmazból.
2020. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%

Megválaszolhatatlan kérdés.


Kinek mi a normális.


Saját ingatlan vagy hitel, albérlet.

Maris 0-150 ezres szórás


Szoptatott, tápszeres baba, óvodás, iskolás van-e közte

Szintén 0-100 ezer Ft szórás/gyerek


Hobbik, sport

Havi 20-30 gyerek (úszás, lovaglás)


Biztosítás

Havi 40


Kaja

Havi 100-300 ezer között, igény, ezrkenyseg stb függően...


Rezsi

60 - 250 ezer


Szóval minimum kB 350 ezer.

És még erre jön a különböző vagyontárgyakra való igény: telefon, tv, autó

+ nyaralás, megtakarítás

2020. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
46%
Sok mindentol függ pl mik az igények de szerintem a nettó 1 millió+ körüli az amire azt mondom hogy normalisan meg lehet élni ennyi gyerek mellett
2020. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
85%

26 majd a kérdező kiszámolja a válaszok alpjan, hogy mi a szitu. Mivel a pénzét se mi fogjuk beosztani és az albérlet hitel is kb 20-300 ezer Ft közötti szórást is mutathat mégis milyen egzakt választ várhat a kérdező.

Itt az a legkisebb változó hogy egy vagy két gyerekről beszélünk e.

2020. okt. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!