Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen beteg...

Miért vannak ilyen beteg szülők és minek a hatására lettek ilyenek?

Figyelt kérdés

Miért lesznek olyan nemnormális szülők, akik megmondják a gyerekeiknek, hogy milyen iskolába járjanak, hol tanuljanak? Milyen már az, hogy valakinek az anyja széttépi a kilencedikes továbbtanulási papírt, csak mert neki nem tetszik az az iskola?

Milyen szülő már az, aki a gyerekének az osztálykirándulását a gyerekével fizettetné ki (10 éves gyerekről beszélünk, még mielőtt valaki elzavarná diákmunkára), és ha nem kapott a gyerek annyi pénzt szülinapjára, névnapjára, meg egyéb alkalmakra, akkor a gyereke nem mehet kirándulni, pedig ki tudná fizetni neki, mert telne rá?

Miért lesznek olyan idióta szülők, akik azzal fenyegetik a 9-10 éves gyerekeiket, hogyha nem tanulnak (értsd: 5-ösnél rosszabb jegyet hoznak), akkor elmegy vele, és felnyittatja a koponyáját egy szikével, hogy miért nem tanul? És mivel a gyerek retteg, hogy ez megtörténik, ezért tanul, mint a güzü, próbál a lehető legjobban teljesíteni, de a nagy teljesítménykényszer és félelem miatt elfelejti dolgozatnál még azt is, hogy mennyi 2+2, ezért az anyjától verést kap.

Kikből lesznek azok a szülők, akik egész nyáron tanultatják a gyereket, átveszik velük az összes anyagot, és ha véletlenül elakadnak, vagy ööö-zni kezdenek, szétveri előttük a laptopot, ami a gyerekei több éven át összespórolt pénzéből lett véve, amit kaptak rokonoktól?

Kikből lesznek az olyan szülők, akik képesek a gyerekeik szájából kinézni a falatot, és megalázni a saját gyerekeiket, csak mert mertek repetázni a kedvenc ételükből?

Kikből lesznek az olyan apák, akik még 16-17 évesen is megtiltják a saját gyerekeiknek, hogy belenyúljanak a hűtőbe, ha éhesek vagy szomjasak?


Kikből lesznek ezek az undorító, ocsmány, semmiképpen nem szülőknek nevezhető egyedek? Minek a hatására?

Az ilyen förmedvények gyerekei is ilyen förmedvények lesznek? Milyen szinten lesz kihatással az életükre ez? Lehet normális életük?


2020. okt. 11. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez amit írsz, ez rettenetesen ritka, és természetesen nem normálisak az ilyen emberek.
2020. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Fröcsögő trollocska, nyugodj már le. Igyál valamit 🍷

Elhiszem hogy megterhelő napod volt ma.

Sok kérdés, sok válasz, sok priviírás.

2020. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

#1

Miért? Ha ritka valami, akkor nem is létezik?


#Kérdező

Szörnyű, amiket írsz. Nem tudom, hogy minek a hatására vállalnak egyáktalán az ilyen emberek gyereket.

2020. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Létezik, de a kérdező úgy írt, mintha kb mindennapos lenne. Nem tudom, hogy most a saját életére reflektál, vagy honnan szedi ezeket, de sztem a fele bőven túlzás. Es igazából nincs értelme a kérdésnek, hiszen minden ember élete egyedi, így mindenki egyedi úton jut el odáig, hogy miért vállal gyereket. Így a kérdésére nincs megfelelő válasz, neki volt alkalmas legfeljebb annyira, hogy levezessem vmilyen frusztrációt.
2020. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, mitől lesznek ilyenek ezek a szülők, de személyesen ismerek egy hasonló szülőt.

Általános iskolás legjobb barátnőm anyja hasonló volt.

Nem jöhetett velünk gimibe, mert "úgyse bírná", "túl hülye" hozzá és így tovább, ezért a helyi lepukkant szakközépbe íratta, saját maga töltötte ki a beiratkozást.

Sose jöhetett osztálykirándulásra, sajnálták rá a pénzt, de azért maguknak megvették a legújabb számítógép modelleket (és akkoriban elég drágák voltak a számítógépek).

Rendszeresen megalázta őt is és a testvéreit is. Sose felejtem el, amikor egyszer átmentem hozzájuk és gondoltunk egyet és kimentünk az utcára, az anyja épp jött haza és az utca kellős közepén, az én jelenlétemben elmondta minden utolsó qrvának, r!bancnak. El se tudom képzelni mennyire megalázva, megszégyenülve érezhette magát, mert már nekem éget a pofám, én éreztem magam rosszul, kellemetlenül emiatt.

Rettentő mérgező szülő. A lány amint tehette el is költözött otthonról. Most egy gyárban dolgozik, néha szoktunk találkozni, ilyenkor beszélgettünk, beülünk valahova. De tudom, hogy több is lehetett volna belőle...

2020. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
Most ez egy szülő vagy sok? Mert nem mindegy.
2020. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Derjaderja ***** válasza:
85%

Mondjuk a kilencedikes iskolaválasztása az minimum közös döntés, de ott a szülőnek vétójoga van.

A többi borzalmas.

2020. okt. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jó itt egyeseknek hogy ezeken nem ment át. Aki a felsoroltakból többön is, nem nevet ennyire. Értékeljétek, hogy jobb élet jutott.
2020. okt. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Az exem szülei hasonlóak voltak, nem is lett normális. Tiniként, meg fiatal felnőttként jártunk, és tudtam, hogy bántalmazóak a szülei és ő is az lett. Olyanokért kaptam verést, hogy miért nem vártam meg míg hazaér miért mentem el előadásra az egyetemen. Komolyan a többi okára nem emlékszem, ilyen banalis dolgok, de erre azért emlékszem ennyire, mert itt léptem fel először ellene, kb. verekedtünk, én karommal estem az arcának.


Őt a szülei verték, megalázták, ha nem tudott valamit a tankönyvből az apja a könyvvel verte a fejét, semmiben nem volt döntési joga stb. A szüleit börtönbe küldeném, őt meg terápiára. Ezer éve nem láttam személyesen, remélem a mostani barátnőjét nem veri.

2020. okt. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
33%

Az agresszió nem az én műfajom, de a nyári tanuláshoz hozzá tudok szólni.


Azoknak a gyerekeknek a szülei válhatnak ilyenné, akiknek a gyereke le van maradva és valamiben, vagy valamikben gyengébbek másoknál, a szülő(én) veszettül kezd kompenzálni, mert ő már tudja, milyen, ha a gyereket csúfolják, mert nem tudja megfogni rendesen a ceruzát, vagy nem tud számolni 5ig, pedig körülötte mindenki tud. Azoknak a gyerekeknek a szülei, akikkel a védőnői, óvodai, iskolai státuszokon, fogadóórákon közlik, hogy a gyereke ebben meg ebben meg ebben elmaradást mutat és fejleszteni kell. Azoknak a gyerekeknek a szülei, akiknek a gyereke magatartása kirívóan rossz, ezért akar szerezni a gyereknek olyan kompetenciákat, képességeket, amikben a gyerek kiemelkedhet. Amikor mondhatják, hogy Danika verekszik, kiabál, undok, hangos, DE ügyesen sakkozik, amivel dicsőséget szerez a sulinak, ezért nem akarják kidobni onnan.


Én nagyon dühös vagyok, ha a gyerekem figyelmi vagy magatartásbeli gondok miatt a képességei alatt teljesít. Azért, mert tudom, milyen elhinni, hogy te csak ennyire vagy képes. Tudom milyen egy negatív dologra fókuszálni és negatív képet kialakítani magadról.


Egyébként 14 éves gyerek nem fog dönteni arról, hol tanul tovább. Simán lehet, hogy aktuális alacsony öbizalom miatt direkt laza iskolát választ. Velem megbeszéli, én érvelek, ő is és egészen biztosan meg fogjuk tudni beszélni.

2020. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!