Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye ezért nem fogja úgy...

Ugye ezért nem fogja úgy érezni hogy őt "jobban szeretem"?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülyeség, de picit lelkiismeret furdallásom van. Adott két kislányom egyik 2,5 éves, ő mindig igényelte, hogy alvásnál ott legyek, legyen vki. Ha elalszik már utána ágyút is robbanhatnak, mert jó alvó de az elején kis simogatás, puszi, kézfogás kell.

Második gyerekünk 5 hónapos, ő is jó alvó (eddig), de ő a lerakom elnézelődik a kiságyban, babakocsiban/játszószőnyegen majd elalszik típus. Lehet később ez még változik. Felmerült bennem, hogy a pici emiatt nem fogja-e úgy érezni, hogy a naggyot jobban szeretjük /többet foglalkozunk vele. Mert a kicsit így csak lerakom este elalszik. Addig a nagyhoz odabújok, kezét fogom.

Van másnál is ilyen helyzet?

Bocsi aki ezt hülyeségnek gondolja.

Köszönöm a válaszokat.


2020. okt. 11. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így van..

A nagyot épp szoktatom a kicsit önállóbb alváshoz..

Nem emiatt, hanem már sok, hogy este sokáig benn kell lenni nála.

2020. okt. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Hat mi 6 hónapos kora óta alszunk a fiunkkal előtte így aludt, mint amit te is írtál, úgyhogy még változhat 😀

De ha nem, szerintem nem fogja úgy érezni. Max ha már felfogja, ő is bekereckedik hozzatok.

2020. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most hosszú távra írom, mert még a második gyerek tényleg nagyon pici nálatok. Mindenkinek, a gyerekeknek is más a szeretetnyelvük, akkor is így lehet, ha testvérek. Bár másról nem írtál, a nagyobbik lányodnak lehet fontos a testi kontakt úgy egyébként is, nem csak altatásnál. Lehet neki ez a szeretetnyelve. Míg a kicsinek lehet megint más lesz, lehet ő meg jobban fogja értékelni a “minőségi időt”, alvás előtt neki meg lehet egy órán át mesét kell majd olvasni és abból fogja érezni, hogy fontos neked. Ez most így nagyon le van sarkítva, olvass utána ha érdekel. Szerintem az a fontos hogy a szülő a gyereket a gyerek saját “nyelvén” próbálja meg szeretni, raérezni neki mi a fontos. Lehet a tied egy harmadik lesz és kicsit ki kell lépned a komfortzónádból. Én anno megvettem ezt a könyvet -szerintem- sok jó és érdekes dolgot ír a témában: [link]
2020. okt. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!