Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön élő anyukák, melyik...

Külföldön élő anyukák, melyik országban éltek?

Figyelt kérdés

Miért döntöttetek a külföldre költözés mellett és miért pont abba az országba?

Gyerekek ott születtek?

Hogyan viselték a költözést ha Magyarországon születtek?

Milyen gyakran jártok haza a családhoz?

Terveztek visszaköltözni?


2020. okt. 13. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Kanadában élünk 5 éve. A jobb életszínvonal, lehetőségek miatt költöztünk ide, illetve a férjem nagy vágya volt. Én korábban mediterrán országokban éltem, úgyhogy kezdetben kicsit féltem a dologtól, de nem bántam meg. A lányom még Magyarországon született, és ott kezdte az iskolát. Kezdetben nem nagyon akart jönni a barátai miatt. De szerencsére hamar beilleszkedett, szinte azonnal lettek új barátai. A nyelvet is hamar megtanulta, a legjobb tanulók között van. Csak kétévente tudunk hazamennni, akkor 4-5 hétre megyünk. Soha soha nem fogunk vsszaköltözni.
2020. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Én már csak múlt időben, de ha nem baj, válaszolok. :)

Skóciába költöztünk, mert a férjem ott kapott egy jónak tűnő lehetőséget.

A gyerekek Magyarországon születtek.

3 és 5 évesek voltak, amikor kiköltöztünk. Rosszul viselték. A kicsi visszaesett a szobatisztaságban, a nagy tikkelni kezdett. Nagyjából fél év kellett nekik, amíg megszokták.

Évente kétszer, karácsonykor és nyáron jártunk haza 2-2 hétre.

3 év után hazajöttünk. És nem bánjuk, nekünk így jó.

2020. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Férjem 9 évvel ezelőtt jött ki Németországba, én 6. Itt találkoztunk. Gyerek itt született.

Otthon sajnos anyagi okok miatt nem maradtunk.

Nem tervezzük a hazaköltözést. Itt építkeztünk, kiegyensúlyozottan élünk.

Évi egyszer megyünk haza, rokonságból szoktak minket meglátogatni is, illetve többen kijöttek azóta, ide a környékre.

2020. okt. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Angliàban lakunk, itt született gyerekem. Nagyon règ költöztünk ki,gazdasàgi, politikai okokbòl ès kalandvàgybòl is. Magyarorszàgra sose fogunk visszaköltözni, de ha a Brexitnek tartòsan rossz hatàsa lesz, akkor tovàbbàllunk. Nem vagyunk megelègedve az egèszsegügyi ellàttàssal ès az èlelmiszerek elèrhetősègèvel, hàzak minősègèvel. Valószìnűleg Ausztria lesz az új cèlorszàgunk.
2020. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ausztriában élünk. Elsősorban anyagi megfontolásból költöztünk ide a férjemmel. Azért pont ide, mert itt volt segítségünk az induláshoz. A 2 gyerek már Ausztriában születtek. Évente 4-5 alkalommal utazunk Budapestre, 3-4 napra, maximum 1 hétre. Nem tervezünk visszaköltözni.
2020. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Én Németországban élek, a férjem német, amikor megismerkedtünk akkor én még Magyarországon dolgoztam, kb egy évre rá döntöttünk úgy hogy összeköltözünk és hogy Németországban tervezzük együtt a közös életünket. Én tudtam németül, párom nem tudott magyarul, itt jobbak a fizetések, alapból 30 nap szabadnapja van a férjemnek, jobb az egészségügyi ellátás.

Azóta van 2 gyerekünk, ők itt születtek. Évente általában 2x megyünk Magyarországra, idén 3x szerettünk volna, ebből egy jött csak össze sajnos. A gyerekek mindkét nyelvet jól beszélik, és remélem ez így is marad. Nem tervezünk Magyarországra költözni.

2020. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Én is múlt időben tudok csak válaszolni :)

Mi 20 évet éltünk Angliában, még 18 évesen mentem ki, aztán kinnragadtam sokáig, férjem is ott ismertem meg. 2 gyermeket szültem ott, 8 és 5 évesek voltak, amikor hazaköltöztünk tavaly év elején.

Mi régen is évi 4* jártunk haza kb.

A gyerekeket nem viselte meg, szeretnek itt lenni, itt vannak a nagyszülők, van kert..Az ovit, iskolát is jobban szeretik mint Angliában. Sokkal kiegyensúlyozottabbak.

Többet nem költöznék külföldre, nekem a család az egyik legfontosabb, így is sokat voltunk távol, a tesóm lányát látom mennyivel jobban szeretik legalábbis mennyivel közelebb állnak hozzá a szüleink, és nem hibáztatom őket, hiszen őt látták rendszeresen cseperedni stb. Anyagilag is jobban állunk itt, a saját ingatlan vs albérlet sajnos sokat nyom a latba..

2020. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ausztriában 9. éve
2021. ápr. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

2012-ben költöztem ki egész pontosan. Azért Ausztria, mert itt volt ismerősöm, illetve van német tudásom. Recepciósként álltam munkába.

Itt született a gyerek 2019 végén, a párom is magyar, aki itt dolgozik, 2015-ben ismertem meg.

Nem tervezzük a hazaköltözést. Utoljára 2 éve jártunk haza, gyerek mellett és a vírus miatt most nem is tudunk menni egy ideig. Inkább azon vagyunk, hogy kis időre jöjjön ki hozzánk a családom. Nincs munkájuk + télen vissza kell mennem dolgozni.

2021. ápr. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

6 éve érkeztünk Luxemburgba 2 és 4 éves gyerekekkel, azért mert férjem itt kapott kecsegtető állást. Legkisebb gyerkőc tavaly már itt született.

Nem viselte meg őket a költözés, sűrűn skypeolunk a családdal, évi 5x utazunk haza.

A 10éves 4 nyelven beszél, a 8 éves 3nyelven, már tanulja a 4.et, gimiben jön majd az 5., ezt a tudást mindenképp mélyíteni szeretnénk + ott van még a baba oktatása..., felsoroltakat ingyen, sima általános iskolában szedik magukra, otthon erre nem lenne keretünk, de hiányzik Magyarország. Jól keresünk, 3 környező országban tudunk kirándulni békeidőben, egyelőre a pro érveink jobbak mint a kontra, így maradunk, de legkésőbb nyugdíjra haza v. Ausztriába települnénk. Meglátjuk.

2021. ápr. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!