Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jár néhány 1 év körüli...

Miért jár néhány 1 év körüli baba lábujjhegyen?

Figyelt kérdés
Több ismerősnél is láttam már, hogy a járni tanuló vagy akár már 2-3 hónapja járni tudó gyerek cipő nélkül lábujjhegyen jár. Sose mertem rákérdezni, hogy miért, mert nem tudom, ez mennyire érzékeny téma esetleg... Az enyém sose járt így. Azt tudom, hogy a bébikomp okozhat ilyet, de az adott ismerősök közül van, akiről tudom, hogy nem használtak kompot, mégis lábujjhegyen jár. Mi okozza ezt?
2020. okt. 15. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet átmeneti is, de okozhatja a bébikompon túl a kézen fogva vezetgetés is.
2020. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is csinálta, nem mindig gond ez, nem volt bébikomp, olvastam akkor egy cikket, benne volt, hogy nem baj, csak ha nagyon sokat csinálja.
2020. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom pl autizmus miatt járt lábujjhegyen. Cipőben, bakancsban is!

Nem volt se kompja, se vezetgetve nem volt 1x sem.

2020. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is lehet, ha feszes valamilyen izom a lábában. Emiatt kényelmetlen letenni a sarkát. Több oka lehet.
2020. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon tapintatlan dolog erre rákérdezni anyukától? Vagy inkább hagyjam?
2020. okt. 15. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka függő. Van aki érzékeny rá, ha a csemetéje bármilyen apró “hibája” szóba kerül. Miért olyan fontos neked?
2020. okt. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is csinálta, de nincs és nem is volt semmi baja, csak rájött hogy ilyet is tud, és akkor "gyakorolta". Nem állandóan, csak amikor épp eszébe jutott. Nem feltétlenül van baj mögötte.
2020. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha meg is kérdezed, szerintem nem fog tudni rá válaszolni. Ezer ok miatt lehet, és ahogy előttem is írták, nem is feltétlenül probléma egy szintig.
2020. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos a lányom és időnként ő is csinálja. 1-2 hete kezdete el és kb naponta- kétnaponta 1-2 alkalommal csinálja.
2020. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!