Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes 50 évesen ujabb...

Érdemes 50 évesen ujabb gyereket vállalni, vagy érdemesebb a várhatoan néhány éven belul megszulető unokákra felkészulni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 12:09
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
75%
Inkább unokák.
2020. ápr. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
22%
Nőnek kevésbé, de férfinek (ha egyébként alkatilag és egészségileg jó állapotban van), igen. "Mindig legyen gyerek a háznál" szól az örökbecsű mondás.
2020. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%
Én is unokákra szavazok. Nem jó egy gyereknek ha korán meghal az egyik szülője (persze átlagéletkort számítva).
2020. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
vajon mennyire mukodhet az, hogy az unokákkal kb egyszerre szulető gyerek lefoglalja a nagyszulőket, igy nem járnak a fiatal szulők nyakára, ellenben tudnak egymásnak besegiteni, az ahol egy gyerek van ott elfér kettő is elv szerint? végulis majdnem olyan mintha testvérek lennének, korban stimmel, s rokonságban is elég közeliek. ehhez persze az kell, hogy közel lakjanak, akár egy ikerházban. ha pedig a szulők meghalnak akkor beolvadhatnak testvérként a gyerekes családba.
2020. ápr. 29. 12:18
 5/37 anonim válasza:
76%

Van ilyen az ismerettségi körömben....borzalmas. Majd 30 éves embernek születik egy testvére aki fiatalabb, mint a gyereke...

Ne!

2020. ápr. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tudnod kell magadtól eldönteni. Itt senki nem tudja, hogy milyen az egészségi állapototok, a körülményeitek, vagy hogy egyáltalán lesz-e unokátok a már meglévő gyerektől (mi van, ha nem akarnak, vagy nem lehet). Nekem volt késői gyerek osztálytársam általános iskolában, őt nem tervezték a szülei, de vállalták, 8 évesen lett nagynéni, főiskolás volt, amikor az apja meghalt, az anyja még él.

Apámék 7-en (voltak) testvérek, apám 6. gyerek, a legidősebb nővére anyai nagyanyámmal nagyjából egyidős, a szüleim között 7 év a korkülönbség apám javára, anyai nagyanyám 20 évesen szülte anyámat. Régen nem problémáztak ennyit a testvérek közti korkülönbségen, meg hogy hány évesen jön a többedik gyerek. Éltek, ameddig lehetett, eleget aggódtak a háborúk miatt.

2020. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
76%

Nehezen viselném, ha lenne egy 25 évvel fiatalabb kistesóm, mikor nekem is lehetne már gyerekem. Meg fura lenne, ha a nagybátyával/nénjével együtt nőne fel.

A másik, hogy nem tudni kinek mennyi a centi az életben, nem kéne kitolni a gyerekkel, hogy nagyobb eséllyel valamelyik szülője nem éri meg a diplomaosztóját esetleg az érettségijét. A generációs szakadékról nem is beszélve. Egy 50es persze lehet fiatalos, meg modern, de így is más felfogásban élnek.

Inkább unokázzanak.

2020. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
"a várhatoan néhány éven belul megszulető unokák" - És ha nem lesz unoka?
2020. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
hát ez az csak az első mulik rajtam.
2020. ápr. 29. 13:17
 10/37 anonim ***** válasza:
Amikor engem nyaggattak idősebb rokonok azzal, hogy mikor lesz már gyerek (úgy, hogy egy megbízható társ amúgy láthatáron sem volt egyébként), volt, akinek azt mondtam, hogy csináljon magának, ha babázni akar.
2020. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!