Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne vegyenek felesleges dolgokat?

Figyelt kérdés

Hamarosan egy éves lesz a babám. A rokonok készülnek gondolom, de senkisem kérdezi meg, hogy mire van szüksége, nem mondják, hogy mit néztek ki neki.

Ezzel az a problémám, hogy amikor megszületett, sokan olyan ruhákat vettek, amiket nem tudtam ráadni, pl. 80-as bundás overállt vettek, ami csak nyár/ősz elején lett volna jó neki. Az egyik rokon a névnapjára bébikompot vett, amit szépen felraktam a padlásra, mert abba a förmedvénybe bele nem teszem a gyereket, és eladni sem akartam, nem akartam másnak sem rosszat.

Tehát a rokonoknak is jobb lenne, ha kérdeznének, gondolom nem esne jól nekik, ha tudnák, hogy valójában nem használja, nem viseli a kislány az adott holmit, pedig ők mennyi pénzt kiadtak rá.

Meg lehet ezt valahogyan beszélni? Vagy ezt bunkó dolog közölni, hogy: "Ha szülinapra esetleg készültök, beszéljétek meg velünk?"

Légyszi ne szedjetek ízekre, azért kérdezem, mert nem akarok bunkó lenni velük. :)

Ti hogyan állnátok ehhez hozzá? Mit mondanátok?


2020. okt. 16. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha ők nem kérdezik meg, én nem hoznám fel, nehogy az legyen, hogy követelőzök. De én biztosan eladnám a felesleges dolgokat. Aztán ha szóvá teszik, hogy ez meg az hol van, akor mondanám el, hogy sajnos nem volt jó.
2020. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel nem lehet mit csinálni. Ha nem kérdeznek rá, akkor ha olyat kapsz, ami nem jó, akkor köszönd meg és kész. Add el ha nincs szükség rá, lehet valaki másnak tetszene.
2020. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Sógornőmtől, anyósoméktól meg szüleimtől megkérdeztem, hogy tudják már mit szeretnének venni, vagy adjak ötletet. Kivétel nélkül mindenki azt mondta, hogy ha van amit szeretnék, akkor mondjam nyugodtan, legalább nem vesznek fölösleges dolgot.
2020. okt. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Mondani kell, mire van szüksèg.
2020. okt. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem akarod konkrétan megmondani nekik, hogy ezt meg azt vegyenek, akkor ha beszéltek, megemlíthetnéd, hogy de jó lenne egy xy, vagy milyen nagy szükség lenne erre-arra, milyen cuki ruhát láttál abban az üzletben, stb. Ha nem veszik a lapot, és olyan dolgot hoznak, amit nem tudsz használni, akkor add el, vagy ajándékozd oda valakinek. Én biztos nem tárolgatnám.
2020. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én azt mondtam nekik, hogy mivel legutóbb is olyan dolgokat kapott, amből már volt itthon, ezért inkább beszéljük meg előre.
2020. okt. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Én így magamtól biztosan nem hoznám fel a témát, hogy mit szeretnénk kapni, mert az ajándéknak annyi a lényege, hogy gondoltak a gyerekre. Ha nem jön be, akkor megköszönöm, és majd eladom (de ezt nyilván nem hangoztatom). Viszont egy általános beszélgetés közben, lehet, hogy megemlítem a véleményem különböző gyerek cuccokról: hogy az én gyerekem nem fog használt ruhát/játékot hordani/szájába venni, sem elavult dolgokat nem kap, mint a bébikomp, sem a most divatos liberális kacatokat nem adok a kezébe. Azt nem teszem hozzá, hogy légyszi ti se vegyetek, mert ebből szerintem egyértelműen lejön, hogy ha ilyet kapna, akkor úgyis kiselejtezem.

Az meg, hogy valaki ruhát vesz neki, anélkül, hogy megkérdezné a méretét, hát így járt, számíthat rá, hogy nem biztos, hogy jó rá.

2020. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor jöttek látogatóba kaptam 240 db 2-es pelenkát. Most még az egyest használjuk 5 hetes. Valamint 4 karton törlőkendőt aminek örültem. De a 3. rezgőfotel nem kellett volna pl. Mindegy mosolyogtam és megköszöntem. Mivel nem lesz több baba elajándékozom majd.
2020. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én nagyszülőkkel, keresztszülők kel,dèdikkel stb mindig megbeszélem mire van szüksége a gyerekeknek, nekik is jobb ha nem felesleges dologra adják ki a pénzt, és nekünk is jobb, ha olyan dolgot kapunk amire tényleg szükség van. Megkèrdezem mire gondoltak, ha úgy gondolom, hogy nem jó ötlet akkor szépen megmondom, hogy inkább mi kellene. Hála istennek sosem volt sèrtődès, hisz tisztában vannak azzal, hogy mi tudjuk mire van szükségünk :)
2021. jún. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!