Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bunkó kérés lenne ebben a...

Bunkó kérés lenne ebben a helyzetben, hogy a párom és a lánya a koronavírus miatt ne nálunk találkozzanak?

Figyelt kérdés

4 napja derült ki, hogy várandós vagyok. Sokat vártunk rá, próbálnék rá minél jobban vigyázni. Én magam is beteges vagyok, mindig elkapok minden nyavaját, nincs valami "vas szervezetem". Nagyon óvom magam emiatt a koronavírustól a kezdetektől, most hogy babát várok meg pláne...

Páromnak van egy 12 éves lánya, aki sokat van nálunk. Ő nagyon aktív társasági életet él iskolán kívül is, lovagolni jár, táncolni, úszni meg sokat bandázik a barátnőivel.

Most hétvégén jönne hozzánk 3 napra.

Amúgy egy városban élünk... Ezért arra gondoltam, hogy megkérem a párom meg a lány anyját, hogy találkozzanak mindhárom nap pár órára, de ne nálunk. De nem lenne ez bunkó? Félek nagyon


2020. okt. 20. 09:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerinted, ha találkozik a párod a lányával és esetleg fertőzött, akkor a párod nem kapja el?

Vagy most addig amíg várandós vagy meg utána az első időszakban majd nem mehet a kislány sem meg a párod sem haza?

2020. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
83%

Megvan a saját pulya lehet elkezdeni elmarni a régit. Oh mily szerencse, hogy pont itt van ez a szörnyüséges vírus, még csak a fejed sem kell törni, hogy mi legyen az indok...

Ééés jöhet a litánia, hogy valójában te mekkora szent vagy és amúgy is legjobb barik vagytok a kislánnyal, csak jajj jajj a vírus.

2020. okt. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Párod sem mehet haza amíg a gyereketek nem lesz 3 èves? Ha a kislánya ferőző lenne akkir a párod is elkaphatja tőle. Szóval akkor most mit is skarsz?
2020. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

Semmi értelme. Ha fertőzött és találkozik vele a párod, valószínűleg úgyis elkapja tőle, aztán passzolja tovább neked. Nem fog megállni a koronavírus az ajtóban a te kedvedért.


De ezt amúgy hogy gondoltad? Kilenc hónapig ki sem lépsz az ajtón? Ugye tudod, hogy kell menned orvoshoz, rendelőbe, kórházba, védőnőhöz meg úgy ezer helyre? Bárhova mész, benne van a pakliban, hogy elkapod a vírust.

2020. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek az előző válaszadókkal.

Nálunk 2 hónapos volt a kislányunk, mikor kitört a járvány, gondolhatod, hogy nagyon vigyáztunk rá is, magunkra is. De az élet nem áll meg. Takarîtás folyamatosan, fertőtlenítés, kézmosás, és ismerősökkel/barátokkal/kollégákkal nincs puszipuszi, ölelgetés, kézfogás.

Tök felesleges dolog amit kitaláltál, már leírták miért.

2020. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Megértem az aggodalmad, de nem választhatod el őket 9 hónapra, utána pedig míg "megerősödik" a baba immunrendszere. Boltba gondolom jársz, kórházba is, bárhol elkaphatod, pláne ha a párod is dolgozik, emberek között van. És ha máshol találkoznak a kislányával, ugyanúgy hazaviheti, nem ezen fog múlni. Szerintem legyél jófej, és ne problémázz ezen.
2020. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Remélem nem lesz gond
2020. okt. 20. 09:35
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
A sokmillió ember közül miért pont a párod lánya a legnagyobb veszélyforrás? 🤔
2020. okt. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Ez borzalmas. Én a helyedben még most szólnék érte, lássák csak milyen ember vagy, hátha kiábrándulnak belőled!


Teljesen értelmetlen, a saját gyereke, meg fogja puszilni, ölelni, beszélni fog hozzá közelről. Lerövidítenéd a láthatást kb 10%ra Ráadásul értelmetlenül?


Mert a férjed nem jár dolgozni? Nem jár emberek közé? Nem jártok boltba?Akiknek szintén van gyerekük, akik iskolába járnak és különórákra? Nevetséges és egyben borzalmas, amit leművelnél.


Ami normális embereknek eszébe jut: Apukát és gyereket lefertőtleníteni kézfertőtlenítővel, sprayvel, minden a házban. Nagyon max gyerekkel a ruháit levetetni az előszobában, lefertőtleníteni mindent, bezsákolni, és a ti lakásotokban tárolt 60fokon mosott cuccait hordja, amíg nálatok van. Telefont letörölni kendővel.


Egyébként mivel ezt neked kellene csinálni, ugyanúgy elkaphatnád, szóval nem ér semmit. Ja és aki többször kevésbé beteg, pláne ha allergiás is mellé, annak jobban működik az immunrendszere, mint aki kevesebbet, de akkor súlyosabban! Az erős immunrendszer a legapróbb dolgokra is reagál(túlreagál) és hamar legyőzi.

2020. okt. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
78%
Remélem szólsz a férjednek és még terhesen kidob páros lábbal! A koronavírus óta vagy 100 ilyen kérdés volt, ahol a mostoha el akarta miatta marni a 'régi' gyereket. Egyiknek sem sikerült!
2020. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!