Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befolyásolta a névadást, a...

Befolyásolta a névadást, a környezetedben élők keresztnevei?

Figyelt kérdés

Például:

Tetszett egy név, de megismertél egy olyan nevű unszimpatikus embert, ezért nem adtad.

Nem is gondoltál egy névre, de számodra szimpatikus ember neve, így neked is megtetszett.

Túl sok embert hívnak úgy a környezetedben, ezért nem kötődsz hozzá. Szimpi, unszimpi, szép, csúnyácska embert is ismersz ilyen névvel.

Egy tetszetős név a párod exének, esetleg a te exednek a neve, emiatt mégsem adnád.


Volt olyan név, amit ilyen indok miatt engedtél el vagy hasonló indok miatt adtad?

Ha le is írod, azt megköszönném.


Nekem:

Kornél sokáig no.1. név volt, de lett egy ilyen nevű kollégám, aki egy unszimpi ember (finoman fogalmaztam), emiatt el se tudnám képzelni a gyerekemnek.

Lilien is nagyon tetszett, de túl sok Lilient ismertem meg, emiatt jelentéktelenné vált számomra.

Linda névvel vagyok úgy, hogy mindig elkerülte a figyelmem. Találkoztam egy megnyerő jellemű lánnyal, már szinte biztos, hogy Linda lesz a kislányunk (férjem is jóváhagyta).



2020. okt. 21. 09:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Engem is nagyon befolyásol. Olyan nevet nem birnek adni a gyerekemnek ami ellenszenves emberre emlékeztet.

Ezen kicsit vitaztunk is a férjemmel, mert ami lanyneveket választott mind olyanok voltak :D és szerinte ez marhaság. Végül azért lett neve:)

2020. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az volt szempont, hogy ami a közeli rokonságban van, pláne több embernek is, azt nem adjuk.
2020. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk olyan volt, hogy unszimpátia miatt nem adtunk nevet. Volt egy kolleganőm aki lopott tőlem, emellett nagyon rossz volt a környezetében dolgozni. Hiába van olyan nevű jófej ismerősöm is, nem tudja felülírni.


Egy másik név meg azért esett ki, mert a környezetemben elég sok olyan nevű ember van, most is népszerű név, nem szeretném hogy Lili5 legyen a gyerek neve az iskolában.

2020. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

Hát mi most vagyunk bajba,név választás előt..

Sok név tetszik de mindegyikről valaki eszembe jut es kilöve.

Nálunk nincs sok Lilien sőt környékünkön egy sincs,kiskorom ota tetszett ez a név igy amikor megtudtuk hogy lesz pici megegyeztünk hogy ha lány lesz akkor Lili lesz,erre 2hete a szomszed gyerek vett kutyát es elnevezte Lilinek😂ugyhogy lekellet rola mondanom😂

2020. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Fiam Alexander, mert az apukája német. Olyan nevet kerestünk, amit ugyanúgy írnak mindkét országban és s kiejtés sem nagyon eltérő. Egyik ismerősöm "ellopta", pedig tudta, hogy ezt akarjuk adni. Nem érdekelt minket, akkoris ezt választottuk. Egy név senkinek sem a magántulajdona. Bárki adhatja, ami anyakönyvezhető.
2020. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2020. okt. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
4es. Nekem unoka tesóm kutyáját hívják Lilinek úgyhogy nállunk is ugrott ez a név 😂🤦‍♀️
2020. okt. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár nekünk még nincs gyerekünk, de kb. ki vannak választva a nevek. Viszont amiket elvetettünk ilyen indokok miatt, egyik sem volt A kedvenc név, csak annyi, hogy tetszett. Általában az volt a "gond", hogy a családban már előfordul ez a név, ezért esett nálunk ki pl. a Dániel, Viktor, amúgy tetszenek. De nincs emiatt szívfájdalmam vagy valami, legalább megkönnyíti a választást :D

Ja, meg valamikor pl. tetszett nekem a Lea név, de megismertem egy elég nem szimpatikus csajt ezzel a névvel. Azóta már maga a név se nagyon tetszik.

2020. okt. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Mivel a párommal évek óta, gondosan érzelmi kötődéssel kiválasztottuk a neveket, így semmi és senki nem tántorít el tőle. Az embereknek úgy sem fog tetszeni, bármit is ad az ember. Ha tucat az a baj, ha rövid az a baj, ha ritka az a baj, ha hosszú az a baj, ha modern az a baj, ha régies meg az a baj.

#1 az egyem neve Gergely, mégis egyikünknek sem okozott ez problémát, régen voltam vele együtt, azóta nem is tudok róla semmit, így abszolút nem zavart be abba, hogy ez legyen a fiam neve.

#2 a legjobb barátnőm Eliza volt, nagyon csúnyán váltunk el, iszonyúan megbántott, már ő sem az életem része, de ez sem keltett bennem rossz érzést, a lányunk teljesen más személyiség illetve üzente, hogy Ő Eliza is (2 neve van)

#3 az unokanővérem hamarabb lett állapotos, mint én. Tudta, hogy évek óta meg van nekünk A lány név, mégis felvetette, hogy mi lenne, ha mégis inkább át adnám neki a lányomnak szánt egyik nevet, mert rájöttek a férjével, hogy az milyen szép név. Mondtam neki, hogy tőlem aztán adhatja, de ettől függetlenül az én lányom is az lesz, hiszen évek óta így érzek és nem fogok lemondani róla két pusziért. Végül nem adta a lányának azt a nevet, mert milyen, hogy 2 ugyan olyan nevű ember van a családban. Engem egyébként ez a tény se zavart volna.

#4 sose tudhatod, hogy mit hoz a jövő, a szomszéd kutyája elveszhet, elköltözhettek, a barátság megszakadhat, ahogy a a rokonság is

Illetve lehet, hogy az ovi suliban pont az ő neve lesz a kedvenc minden szülőnek, de lehet, hogy egyik gyereket se fogják ugyan úgy hívni. Az én nevem Réka, és amikot anyukám elnevezett nagyon nem volt népszerű, mégis az általános iskolában pont egy Réka nevű lány lett a legjobb barátnőm.


Ne érdekeljen senki, az a gyerek neked és a párodnak születik. Az egyetlen fontos dolog, hogy ti a szülei szeressétek a nevét. Ne hozz kompromisszumot más miatt egy ilyen fontos kérdésben, hiszen jobb esetben 80 évig fogod a választott neven szólítani a gyermeket és te nem a szomszéd meg a rokon.


Boldog babavárást. ❤️

2020. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt néztük meg milyen nevek vannak vagy voltak a családban. Ugyanazt nem akartuk adni. Marha nagy a család szóval nem volt egyszerű. Megszültett a kisfiunk és rá két hétre a rokonságból ugyanazt a nevet adták neki, mint mi. Nem igazán tartják a kapcsolatot szóval annyira nem izgat. Van belőle még egy. 😂😂
2020. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!