Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befolyásolta a névadást, a...

Befolyásolta a névadást, a környezetedben élők keresztnevei?

Figyelt kérdés

Például:

Tetszett egy név, de megismertél egy olyan nevű unszimpatikus embert, ezért nem adtad.

Nem is gondoltál egy névre, de számodra szimpatikus ember neve, így neked is megtetszett.

Túl sok embert hívnak úgy a környezetedben, ezért nem kötődsz hozzá. Szimpi, unszimpi, szép, csúnyácska embert is ismersz ilyen névvel.

Egy tetszetős név a párod exének, esetleg a te exednek a neve, emiatt mégsem adnád.


Volt olyan név, amit ilyen indok miatt engedtél el vagy hasonló indok miatt adtad?

Ha le is írod, azt megköszönném.


Nekem:

Kornél sokáig no.1. név volt, de lett egy ilyen nevű kollégám, aki egy unszimpi ember (finoman fogalmaztam), emiatt el se tudnám képzelni a gyerekemnek.

Lilien is nagyon tetszett, de túl sok Lilient ismertem meg, emiatt jelentéktelenné vált számomra.

Linda névvel vagyok úgy, hogy mindig elkerülte a figyelmem. Találkoztam egy megnyerő jellemű lánnyal, már szinte biztos, hogy Linda lesz a kislányunk (férjem is jóváhagyta).



2020. okt. 21. 09:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Nekem a szüleim mesélték, hogy Péter lettem volna, de volt egy Péter nevű ismerősük, akinek azonos volt a családneve apáméval, így az enyémmel is, ezért elvetették e név ötletét.
2023. máj. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!