Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A te környezetedben a boldog/k...

A te környezetedben a boldog/kiegyensúlyozott családok vannak többségben, vagy a lefáradt, "csak a gyerek a téma", széthullóak?

Figyelt kérdés
2020. jún. 12. 18:08
A kérdező szavazást indított:
Boldog/kiegyensúlyozott
Leharcolt/széthulló
48 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A mi környezetünkben az utóbbi időben rengeteg válás volt. Nem mondanám, hogy csak a gyerek téma, rengeteg szülő pont, hogy szeretne elszakadni csak a gyerektémától és kikapcsolódni, végre időt tölteni a barátokkal, a párjával is, de állandóan csak a munka, ha hétvége, akkor a házban munka, ház körül munka, gyerekkel való foglalkozás. Én azt látom a környezetemben, hogy gyakorlatilag a megélhetés, meg a család, és senki nem pihen, vagy kapcsolódik ki, emiatt feszültek, idegesek, fáradtak, emiatt sok a vita, a válás.

Nagyon túl van mindenki terhelve. A nagyszülők, akik erre az időre vigyázhatnának a gyerekekre, ők maguk is dolgoznak.

2020. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a védőnő azt mondta, hogy mi nagyon cuki, kiegyensúlyozott boldog kis család vagyunk, öröm velünk találkozni és amikor mondtam neki, hogy igen, így is érzem akkor mondta, hogy ezt ne nagyon hangoztassam ha más környékbeli szülőkkel beszélgetek ugyanis ő azt látja, hogy az ilyen család ritka mint a fehér holló és utálni fognak bennünket a boldogtalan, irigy emberek. Ez azért elég szomorú ha belegondolok, főleg, hogy egy nagyon kedves és jóindulatú védőnőnk van aki mégis ezt találta mondani.
2020. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a bölcsiben elég vegyes. Inkább sajnos az állandó rohanás az, ami látszik. A családoknak kb semmire nincs idejük. Meló + hozd el a bölcsiből a gyereket, közben vidd az ovist vagy sulist délutáni foglalkozásra. De azért otthon is minden rendben legyen, hűtőben legyen valami, idős szülőre nézzél rá. Szóval ha választani kellene, akkor a 2.kategóriával találkozom inkább.
2020. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nagyon jól leírta és teljesen igaza van.

A mi helyzetünk olyan hogy téli időszakban minden oké, a nyáriban viszont szinte válás szélén állunk. Tavaly év elején vettük meg a házat amit jócskán fel kellett/kell újítani. A felújítás pedig javarészt nyári meló, ahogy a gyerek engedi úgy segítek enis férjemnek. De az az idegesség....nem úgy halad, lesz e elég pénz mindenre. Szörnyű. Közben mamáméknak járok segíteni mert nagyon idősek. A tél viszont nyugis. Tehát ez ilyen. Mostmar inkább nevetünk rajta :)

2020. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én ugyanezeket látom, amiket leírtatok. Gyakorlatilag kínlódnak, különösen ahol nincs nagyszülő a közelben. :(

A saját környezetemből kiindulva én sokkal rosszabb arányra számítottam, így a szavazás még egészen pozitív meglepetés nekem.

2020. jún. 12. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom megítélni, mert az oviban is minden szülő rohan, így meg elég felszínesen látok bele a házasságokba. Szerintem most még mindenki kitart, mert kicsi a gyerek, de 1-2 éven belül fog elfogyni a lelkitartalék, ahogy a gyerekek nőnek és akkor derül ki. Bár a legtöbb ovitársnak azóta született testvére, emiatt azt gondolom, annyira nem lehetnek rosszak ezek a házasságok. Mi nem vállaltunk második gyereket, mert mi már évek óta a válás határán állunk.
2020. jún. 13. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos az a baj, hogy rengeteg olyan vállal újra gyereket, akinek amúgy nagyon rossz a házassága, rengeteg a CSOK-gyerek, meg újabban a babaváròs gyerek.

Dühítő hallani, hogy otthon semmi sincs rendben, de az újabb gyerek az azèrt kell, mert köti a szerződés... Meg sokan emiatt maradnak benne a látszathàzasságokban.

2020. jún. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!