Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befolyásolta a névadást, a...

Befolyásolta a névadást, a környezetedben élők keresztnevei?

Figyelt kérdés

Például:

Tetszett egy név, de megismertél egy olyan nevű unszimpatikus embert, ezért nem adtad.

Nem is gondoltál egy névre, de számodra szimpatikus ember neve, így neked is megtetszett.

Túl sok embert hívnak úgy a környezetedben, ezért nem kötődsz hozzá. Szimpi, unszimpi, szép, csúnyácska embert is ismersz ilyen névvel.

Egy tetszetős név a párod exének, esetleg a te exednek a neve, emiatt mégsem adnád.


Volt olyan név, amit ilyen indok miatt engedtél el vagy hasonló indok miatt adtad?

Ha le is írod, azt megköszönném.


Nekem:

Kornél sokáig no.1. név volt, de lett egy ilyen nevű kollégám, aki egy unszimpi ember (finoman fogalmaztam), emiatt el se tudnám képzelni a gyerekemnek.

Lilien is nagyon tetszett, de túl sok Lilient ismertem meg, emiatt jelentéktelenné vált számomra.

Linda névvel vagyok úgy, hogy mindig elkerülte a figyelmem. Találkoztam egy megnyerő jellemű lánnyal, már szinte biztos, hogy Linda lesz a kislányunk (férjem is jóváhagyta).



2020. okt. 21. 09:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
64%

Nekem fontos volt, hogy olyan nevet kapjon amilyen nincs a környezetünkben és nem ismertem ilyen nevű kellemetlen embert. Szerencsére találtunk olyat amit még sosem hallottam előtte sehol és a férjemnek is tetszett.

A Lindától engem speciel pont azért ver le a víz mert a Lindák akiket ismerek mind dagadt, csúnya, szarkavaró, bolond lányok a rossz értelemben, konkrétan pl skizofrén az egyik de a többi sem különb. Ha meghallom a Linda nevet akkor egy dagadt, kerekfejű elmeháborodott jut eszembe, nem tudok elképzelni egy normális embert ezzel a névvel.

2020. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a Linda név, ráadásul angolul is ugyanígy van, ka majd külföldön jár a gyereketek, egyből megértik a nevét, híres színésznő pl. Linda Hamilton (a Terminátorban szerepel többek között).

Szóval jó név.

2020. okt. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

"Az embereknek úgy sem fog tetszeni, bármit is ad az ember. Ha tucat az a baj, ha rövid az a baj, ha ritka az a baj, ha hosszú az a baj, ha modern az a baj, ha régies meg az a baj."


Ez így van, nem is mások véleménye volt a kérdés.


"Ne érdekeljen senki, az a gyerek neked és a párodnak születik. Az egyetlen fontos dolog, hogy ti a szülei szeressétek a nevét. Ne hozz kompromisszumot más miatt egy ilyen fontos kérdésben, hiszen jobb esetben 80 évig fogod a választott neven szólítani a gyermeket és te nem a szomszéd meg a rokon."


Pont ez az. Olyan nevet szeretnék, ami előtte nem kötődik kellemetlen dologhoz. A jövőben is találkozhatok unszimpi emberrel azzal a névvel, de akkor már a gyerekemhez kötődik.

2020. okt. 21. 11:40
 14/22 A kérdező kommentje:

#11 valószínűleg én sem adnám a Lindát, ha ilyen személyekhez kötném. De szerencsére eddig nem találkoztam csúnya, kellemetlen Lindával. Vegülis


Vegülis pont ez a kérdésem egy része, hogy ha rossz személyekhez kötődik a név, akkor el tudtok vonatkoztatni ettől.


Az, hogy utólag találkoztok vagy ismerek meg ilyen nevű személyeket, nem számít. De most, hogy még a saját gyerekemet nem ismerem nem tudok elvonatkoztatni a név viselőitől.

2020. okt. 21. 11:44
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Voltak olyan nevek, amiket csak azért nem akartam/akartunk adni, mert egy kellemetlen személyhez kötődtek pl Milán, Alexandra stb...pedig egyébként a Milán tetszene. A lányom nevét a munkahelyemen láttam egy dokumentumon és amikor mondtam a férjemnek oda és vissza voltunk tőle és egy ugyanilyen nevű embert sem ismerünk és a környezetünkből sem senki.
2020. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%

Egyik lányom Lilien 😅


De én pl. nem adok olyan nevet leendő gyermekemnek ami a közvetlen környezetemben van, legyen rokon barát vagy csak ismerős.

Ősmagyar nevek szintén tiltó listások, engem a hideg is kiráz tőlük 🤷‍♀️

2020. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Ha biztosan tudni lehetett volna, hogy 2 fiú és 2 lány, és több nem is lehet, mert kizárt, akkor megkaphatták volna a nagyszülők neveit.

De mert ez lutri, így pont a nagyszülők neveit kellett kihagyni, nehogy legyen kivételezett gyerek.

2020. okt. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Párommal teljes egyetértésben a Szatmár nevet szemeltük ki (fiúgyermek esetére), még azelőtt, hogy egyáltalán komolyabban felmerült a gyermek téma.


Ezután azonban kaptam egy kollégát, akinek szintén ez a keresztneve. Nem volt vele semmi bajom, elvoltunk, azonban megdöbbentett, hogy mást is elneveztek már így, ezért később egy másik keresztnévként adható megye nevét adományoztuk a fiunknak.

2020. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Igen. Közeli rokon vagy unszimpatikus ismerős nevét soha nem adnám a gyermekemnek.
2020. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!