Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED, munka ügyben kérnék...

GYED, munka ügyben kérnék segítséget! Mennék vissza dolgozni, de jelenleg a családi vállalkozásba vagyok bejelentve. Jelentkezzek ki és úgy menjek felvételizni? GYED alatt lehet így?

Figyelt kérdés

Mert az egy dolog hogy ha felvesznek akkor az új munkáltató úgyis bejelent, de mégis nem veszlik el a GYED hogy időközben megszűnt a munkaviszonyom?

Ne haragudjatok, a sok idétlen kérdés miatt, sejtem a válaszokat, de szeretnék megbizonyosodni inkább, ne hogy ez a kicsi is elvesszen.

A könyvelőnktől nem lehet kérdezni semmit, szerinte felesleges elmenni dolgoznom még.


2010. aug. 9. 16:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Pontosítok.Elmegyek dolgozni, akkor egyértelmű hogy még pár hónapig semmi, aztán GYES.De ha addig munkanélkülin vagyok marad a GYED ugye?
2010. aug. 9. 16:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! A válaszokat sajnos nem tudom,de itt kérdezhetsz: [link]

Nekem már aznap válaszolt a hölgy amikor elküldtem a kérdést.

2010. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmész melót keresni, és ha találtál, tudod mikortól vesznek fel, akkortól mondod le a gyedet, és akkortól jelented ki magad a vállalkozásbó!
2010. aug. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akár most is kijelentheted magad a családi vállalkozásból, mert a gyed alatt megszűnő munkaviszony miatt nem veszik el a gyed, csak passzív jogon (nincs mögötte biztosítási jogviszony) jár tovább.

Így el tudsz menni felvételizni, ha felvettek, akkor a tényleges munkavégzés előtt mondd vissza a gyedet, vagy várd ki a gyes idejét, és akkor kezdj dolgozni.

2010. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Meg nyugodtam:)

2010. aug. 10. 01:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!