Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két 4 évesnek és egy 6 évesnek...

Két 4 évesnek és egy 6 évesnek milyen programokat ajánlanátok, ami nem feltétlen "itthonülős"?

Figyelt kérdés

Jövő hétvégén péntek reggeltől vasárnap estig nálunk lesznek vendégségben, szülők nélkül ( most először :) ).

Elméletileg 10-13 fok körül lesz az idő, így gondoltam, hogy mehetnénk erre-arra, hogy ne csak itthon legyünk.

Amik eszembe jutottak:

-Vadaspark, gyermekvasút

-Aquaworld (mind a hárman tudnak úszni mély vízben is)

-Minipolisz + Budapest Eye


Még esetleg a Csodák Palotáján gondolkoztam, de az való óvodásoknak? (ezer éve nem voltam ott)

Vagy mit ajánlanátok a fentiek helyett, ami jobb/tartalmasabb?


Köszönöm előre is az ötleteket!



2020. okt. 30. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges ennyi helyre elráncigálni őket ..
2020. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Tömegbe most ne menjetek szerintem. A vadaspark jó ötlet, azzal el is megy egy nap. Az Aquaworld veszélyes üzem. Oda csak úgy szabad elindulni, ha minden gyerekre jut egy felnőtt, jól úszó kísérő, aki egyetlen pillanatra sem veszti szem elől a gyereket. Hiába tudnak úszni a gyerekek,egyetlen pillanat elég a katasztrófához. (Nem úszik ki rögtön, a következő rácsúszik) A 4 éves gyerek fél másodperc alatt tud eltűnni a tömegben. Én személy szerint a vírus miatt most nem viszem fürdőbe a gyerekeimet. Budapest eye szintén csak úgy, ha minden csemetére jut egy felnőtt. Elég, ha csak 1 elkezd hisztizni, elunja, fél a magasban, épp nem akar beszállni, aztán nem akar kiszállni. A Minipoliszt nem ismerem. A Csodák palotáját szerintem óvodások is tudják élvezni. De készüljetek fel rá, hogy más tempóban akar majd haladni a 6 éves és a 4 évesek.

Figyelj rá, hogy ne terheld túl a gyerekeket. Szuper, hogy tartalmas programot akarsz csinálni, de ha túl sok az inger hirtelen, nagyon nyűgösek lesznek a gyerekek. (Konkrétan az ilyen helyzetből van az, hogy visítva földhöz csapja magát a gyerek és te meg égsz és megfogadod, hogy "soha többet nem megyek veletek sehová). Ha jól veszem ki, Budapesten belül kellene program. Jó lehet a Margit-sziget, esetleg a budavári sikló. A gyerekeknek nem kell ám sok, simán elszórakoznak a lehullott falevelekel. Vagy el lehet menni gesztenyét gyűjteni. Akárhová is mentek, egy nagyadag türelmet, egy kis lazaságot és egy jó adag humorérzéket csomagolj be. És persze váltóruhát.

Üdv: egy 4 és egy 5 éves gyerek anyukája.

2020. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Vadaspark, vasút jó ötlet. A többit inkább nem.
2020. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
2es vagyok ismét. Még az jutott eszembe, hogy egyeztess a gyerekek szüleivel. A szülők ismerik a gyerekek érdeklődési körét, teherbírásukat, mennyire szófogadóak, bátrak, kalandvágyók, stb.
2020. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A szüleik mondták, hogy próbáljam minél jobban lefárasztani őket napközben és ne engedjem őket aludni délután, különben hajnalig fent leszünk miattuk. Ezért javasolták ők az Aquaworld-öt, mert a víz nagyon lefárasztja őket és 8-kor már alszanak mind a hárman.

Nem egyedül mennék velük egyik helyre sem, úgy nem is vállalnám őket.

2020. okt. 30. 11:37
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Te a mostani vilagban elsz es tajekozodsz h mi folyik? Milyen szintu mar a napi megbetegedesek szama? Szabadteren kivul nem mernek sehova menni veluk. Zart uszodaba,aquaparkba eszedbe se jusson.
2020. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

#6 a Kérdező is bizonytalan, azért kérdez. Ne harapd már le a fejét így virtuálisan.

Kérdező, olyan programot csinálj, amiben biztos vagy, hogy nagyobb probléma nélkül le tudod vezényelni.

2020. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Heti 5 nap iskolába járok, összezárva 24 korombelivel. Ők szintén óvodába járnak, a családjainkban dolgozó emberek vannak. És bizony nem szabadtéren töltjük a mindennapjainkat...
2020. okt. 30. 11:55
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

Nemkell feltétlen menni ilyen helyekre.

Ki a rétre,levelet gyűjteni,makkot-diót gyűjteni. Biciklizni,rollerezni. Udvarban futóversenyt rendezni,ugrósikolázni,aszfaltkrétázni,avart gereblyézni.

Foci,homokozás. Akadálypályát csinálni (egyszerűbb mint hinnéd).

Rossz idő esetén bent lehet gyurmázni,sütni pl mézeskalácsot ( a kiszúrók pl az én lányom kedvenc elfoglaltsága.)

Ha van vastag matracotok akkor bukfencezni,fejenállást gyakorolni,a földre letenni egy nagy zsírpapírt és vízfestékkel alkotni. Ha van Felesleges dobozotok akkor csináljatok belőle parkolót,ki be járatokkal stb stb.

Újság papírt 2-3 helyen kivágni,ajtónyíláshoz felakasztani..a feladat az hogy labdával bele kell találni.

Egyéb ötleteim is vannak ha még keresel

A lényeg hogy a 4 és 6 éveseknek nemkell feltétlenül olyan program mint amiket írtál. Nekik ezek a fajta dolgok amiket írtam is olyan agyi-testi mozgást Adnak amivel lefáradnak.

Ha falun laktok akkor pedig lehet nagyokat sétálni. Ha ismertek olyat aki állatokat tart,kérdezzétek meg mehettek e esetleg simogatni,vagy ha kedvük van segíteni pl.lovat fésülni,kecskét etetni.

Jó ötletelést.👌😇

2020. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Vagy menjetek el a közeli parkba vagy játszótérre vagy biciglizni
2020. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!