Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy hallottam nem feltétlenül...

Úgy hallottam nem feltétlenül szükséges a kisbabát minden nap fürdetni, mi lehet ebbő igaz?

Figyelt kérdés

2017. jún. 27. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Jól hallottad. 2-3 naponta fürdettük az újszülőttünket, csak a popiját, alsó területet meg az arcát, kezeit tisztítottuk napi szinten. Nem ült egy kád vízben minden este.

Szép és egészséges maradt a bőre. Mondjuk nyáron 2 naponta, naponta is le lehet öblíteni a testét pl. csap alatt. Egy kád vízben felesleges lubickoltatni.


Nekünk bejött ez a módszer. Mikor már mászott jobban ügyeltünk a fürdetésre, gyakrabban csutakoltuk :D

2017. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Visszaolvasva hülyén hangzik amit válaszoltam. De a gyerekorvosunk sem javasolta a napi szintű kádas fürdést mindenféle babaápoló kencével. Egyrészt nem tesz jót a pici bőrének, a mienk meg kifejezetten ordított a vízben, ergo nem kínoztuk.
2017. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem butaság! A lányom nyári gyerkőc. Iszonyatosan bepállott a kis hurkái alatt. Bukós volt, így mindig törölgetnem kellett így is a nyakát.

És az esti rutinhoz is kellett a játék-pancsi-vacsi-alvás.

És hát, nekem is jól esik egy fürdő, akkor gondolom neki is

2017. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Igen, én is hallottam, lehet, hogy így van, de nem érdekel.:)

Minden nap fürdettem őket, nyilván nem órákig áztatva a bőrüket. Nagyon szép, egészséges a bőrük most is.

2017. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az első írta, de pl. nagy melegben felfrissülés céljából lehet többször.


Mivel a fiam nyári, és szinte egész nap a lakásban voltunk (mert egyszerűen öngyilkosság lett volna kimenni nap közben), és még így is izzadt szegényke, mint a ló, ragadt össze vissza, a védőnő ajánlotta, h ha kell, nagyon langyos vízzel fürdesem le, szükség szerint, hogy felfrissüljön. Bevállt, mert ahogy egy felnött, ugy egy baba is konfortosabban érzi magát. Így az ún. fürdetése is le lett tudva.

Persze ez a forró napokra értendő.

2017. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
18%

Ez anapi furdesi ritulae nagyon beleivodott a kulturaba.

teljesen felesleges es karos a bornek es az immunrendszernek.

heti2x boven eleg furdetni a babakat

2017. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
Biztos valami svábbogárral beszéltél. Németfélének felnőttként is luxus a napi fürdés.
2017. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

De most mit kell parasztkodni?

Nem luxus kérdése a fürdés. De a klóros vízben a babafürdetős szarokkal én az őszi gyerekemet nem fürdettem naponta...

Ha leizzadt be a csap alá, gyorsan. Nem halt bele.

Egyszerűen túlzó az a fürdés mennyiség..

Felnőttek is csupaszra borotválkozva, intim lemosókkal és tisztasági betétekkel élnek naponta. Marha nagy hülyeség :/

2017. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
De, minden nap furdettem mindharmat. Mivel en is furdok, napi ketszer.
2017. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%
Minden nap fürdik a fiam, amióta hazahoztuk a kórházból, ilyen melegben van hogy többször is egy nap. Én is kétszer fürdök ilyen időben. Nem kell órákat áztatni a kádban, de azért ez a minimum, hogy minden nap fürdik mindenki. Ja és nem is kérdés, hogy gyönyörű bőre van.
2017. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!