Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok nevet a gyermeknek? Nehéz volt a döntés vagy könnyen döntöttetek? Mennyire érdemes 2 keresztnevet adni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 31. 11:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%

Fiuknak felmenok nevei közül választottunk neveket, minket jó érzéssel tölt el hogy így is erősítjük az összetartozást.

Lanynevekkel bajban voltunk.

Szerintem nem érdemes két keresztnevet adni, de ha rövid a vezetéknév és az első keresztnév akkor tud jól hangzani.

2020. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Első terhességnél ikreket vártunk. Az egyik lány/fiú nevet én, a másik lány/fiú nevet a férjem választotta, de természetesen megbeszéltük a döntést. Végül 2 fiú lett. Most újra babát várok. Kislány lesz. A korábban választott 2 kislány nevet fogja kapni, így 2 neve lesz. A férjemnek is jobban tetszett az a név, amit én választottam úgyhogy az lesz az első neve, a második pedig amit Ő. Én a választott nevet egy munkahelyi dokumentumon láttam és azonnal beleszerettünk mindketten. Sose hallottuk előtte és egy ilyen ismerősünk sincsen. Nem egy tucat név, viszont vállalható teljesen. Azt hiszem szláv eredetű. A másik név meg csak szimplán tetszik a férjemnek.
2020. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Mi úgy beszéltük meg ha kislány a férjem adja a nevet ha kisfiú én 😊

Persze mindkettőnk beleegyezésével történt. Kisfiú, nálunk nehéz volt nem akartam neki olyan régi nevet az “újabbak” közül meg nagyon sok van így olyat adtunk ami nem is túl gyakori de nem is nagyon különleges. Két nevet semmiképp nem szerettünk volna, hosszú és általában úgy is az első nevet használja mindenki akit ismerek és két neve van.

2020. okt. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Magyar eredetű, nem túl gyakori nevet kerestünk lányunknak. De nem volt könnyű dolgunk, mert a vezetéknév gyakori és rövid. Így két nevet is néztünk. Most kisfiút várunk, nála könnyebb lesz, mert az édesapja nevét kapja, de neki is akarunk másodikat, mert anélkül nagyon gyakori lesz a neve.
2020. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

2 keresztnevet nem adunk, nem kínozzuk vele, mint minket a szüleink.


A névválasztás, viszont, elég nehéz volt számunkra 🙈🙈


Lehetőleg, kevésbé becézhető nevet keresünk/kerestünk, mert gyűlölöm a becézés minden formáját.


Illetve, minimum olyan nevet, ami ritka a családban. Ha a top 10-es listában benne van, nem izgat, csak a családban, szűk baráti körben, ne legyen ilyen nevű gyermek. Meg, ne kötődjön a névhez rossz emlék/illető egyikünknek sem.


Kb. ennyi a szempontunk.


Az első babánknál is, 4-4 név volt a listán, aztán a születése előtti héten, épp vizsgálatra menet ugrott be véletlenül mindkettőnknek egy új név, így végül az lett.


A második babánál, viszont, még mindig nincs ötletünk, pedig 2,5 hónap múlva érkezik.


De, majdcsak megszáll minket az ihlet megint. 🙈

2020. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
54%
Mi megbeszéltük, hogy a fiú nevet a férjem választja, a lányt én. Mind a kettőnknek két keresztneve van, így úgy döntöttünk, hogy ebből hagyományt teremtünk. Viszonylag gyorsan megszülettek a nevek. Az elsőnél 2 lánynév volt ami tetszett, az egyik a férjemnek is, így azt választottuk, második névként meg a férjem szerette volna, ha az én nevemet kapja. A fiú nevet ő választotta, második név az ő első keresztneve. Lányunk lett. A második gyermeknél megtartottuk az elsőnek szánt fiú nevet, mivel nekem nem volt olyan lánynév a tarsolyomban, amit mindenképpen adni szerettem volna, így azt is a férjem vàlaszthatta ki, persze olyat, amire én is rábólintottam. Fiúnk lett.
2020. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
A lányunk nevét én találtam ki. Wc-zés közben ugrott be. Gondoltuk miért ne. Hátha szerencsét hoz. Amúgyis szép név. Fiunk neve már rég el volt döntve apja által.
2020. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Közösen nézegettük a név listát, de egy sem fogott meg igazán.


Igy, párom nevét kapta, én imádom őt, igy jó érzéssel tölt el, hogy a külsőre is mini hasonmása egy az egyben az ő nevét kapta. Nincs ilyen a családban és nem erdekel, hogy "régies" név. Kiütéses vagyok a sok modern, semmitmondó névtől.

2020. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Mi felírtuk a neveket, amik tetszettek és a közösből választottunk egyet. Én nem vagyok híve a dupla keresztnévnek. Akit ismerek mindenki csak nyűgnek gondolja, nem használja a másodikat. Biztos van kivétel, de az a ritkább.
2020. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%

Régóta tetszett egy lánynév, évek óta ízlelgettem. Mikor végre aktuálissá vált a kerdés, újra elővettem. Férjemnek is megtetszett, a jelentése szép, nem gyakori(nincs a top100ban sem), de mégsem ilyen erőltetett, különcködő név.Magyar eredetű.

És bár egyikőnk sem híve a 2 névnek(nekünk sincs), a kislányunk megkapta az apai nagymama keresztnevét is. Sajnos Őt már én sem ismerhettem, így tisztelgünk egy kicsit előtte. Szerencsére semleges, örökérvényű név. Az egyszótagos vezetéknév+rövid keresztnév után nem is tűnik soknak.

2020. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!