Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek tud annyit adni...

Egy gyerek tud annyit adni egy olyan nőnek, aki mindent megtett annak érdekében, hogy feljebb jusson, és többre vigye?

Figyelt kérdés
Ha egy nő egész életében hajtott és küzdött azért, hogy jobb munkahelye legyen, jobb megélhetése legyen, és olyan munkája legyen, ahol jól fizetnek és szereti is azt, amit csinál, de a gyerekvállalás után már nem tudna abban dolgozni, amit szeretne - mert ha gyereket vállal, és a munkára, karrierjére koncentrál, akkor háttérbe szorulna a gyerek -, akkor a gyerek/gyerekek tudna/tudnák a munkából, karrierépítésből adódó hiányt pótolni?
2020. okt. 31. 21:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Most nem arról van szó, hogy karrierista vagy nem. Hanem arról, hogy a gyereknevelés sose lesz olyan, mint egy olyan dolog, amit szevedéllyel csinálsz. A munka az munka, bármikor abba tudod hagyni, ha mondjuk fáradt vagy, tarthatsz egy kis szünetet. De a gyereknél nincs szünet. Ha éhes, ennie kell, ha szomjas, innia kell, ha fázik, be kell takarni, ha sír, meg kell nyugtatni. És ezeket nem jókedvéből csinálja a szülő, hanem ez a gyereknevelés. Ott nem jelentheted be, hogy megfáztam, és akkor otthon maradok egy hetet, és nem dolgozom. Ott mégha bele szakadsz is el kell hogy lásd a gyereket. És vannak dolgok, amiket nem mindig fogsz szívesen csinálni, csak a kényszer visz majd rá.
2020. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11 ez bizony így van. Azt hittem a migrénnél nincs rosszabb világon.. aztán rájöttem, hogy migrén+gyerek kombó az sokkal rosszabb 😅
2020. nov. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én még fiatal vagyok, nincs se gyerek, se komolyabb karrier a hátam mögött, de én egy csaladra sokkal jobbam vágyom, mint arra, hogy magas pozícióba kerüljek egy munkahelyen. Sőt, a karrier is számomra azt jelenti, hogy később majd a családnak mindent meg tudjak adni. Ettől függetlenül akinek a karrierje a fontosabb, annak ezt nyilván nem pótolja a gyerek.
2020. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!