Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezért elvehetik a kishúgom...

Ezért elvehetik a kishúgom anyukámtól?

Figyelt kérdés
Dióhéjban a történet: 17 évesen elköltöztem a barátommal. A szüleim természetesen beleegyeztek, mert tudják, hogy milyen önfejű vagyok és hogy már kiskorom óta önállósodni szerettem volna. Teljesen rendben ment minden, míg másik albérletre szerettünk volna váltani és a főbérlőnk lehúzott rólunk 120 ezer forintot. A szüleim nem hagyták annyiba. Most pedig ott tartunk, hogy a FŐBÉRLŐ fel akarja jelenteni anyukámat a gyámügyön, és azzal fenyegetőzik, hogy elveteti a kishúgom csak azért, mert én még nem töltöttem be a 18-dik életévemet. Utána olvasgattam, és több fórumon is azt írták, hogy 16 éves kortól szülői engedéllyel a gyermek elhagyhatja a szülői házat. Itthon mindenünk megvan, gyönyörű lakásban élünk, én sem és a húgom sem szenvedtünk/szenvedünk semmiben hiányt, szóval nem értem a miértjét. Anyukám nyílván nem idegeskedik, mert szerinte hülyeség az egész, de engem nagyon aggaszt ez az egész. Ráadásul még annyi, hogy nincs rajta a szerződésen a nevem, és még közjegyző által sem lett hitelesítve illetve tanúk sincsenek.

2020. nov. 6. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem v3hetik el. Ha a szüleid engedték hogy költözz, másnak köze nincs hozza.
2020. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is a lakás tulajdonosának semmi köze ahhoz, hogy a szüleiddel élsz vagy sem, föleg, hoyg eddig is tudta, mennyi idös van!

Másodszor a szüleid beleegyezésével lakhatsz máshol, ez nem a gyámügyre tartozó dolog.

Harmadszor amiatt garantáltan nem vesznek el egy gyereket a szüleitöl, mert a testvére nem velük egy háztartásban él.


A tulaj csk ijesztgetni akar téged, hogy ne követeld vissza a neked járó pénzt.

2020. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
19%
*mennyi idös vagy
2020. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek, végre megnyugodhatok.
2020. nov. 6. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!