Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a gyest megszakítva visszam...

Ha a gyest megszakítva visszamennék dolgozni de még a szabikat kikérem előtte és az alatt esek teherbe akkor mi van és úgyanaz vonatkozik e ha nem a szabi alatt esek teherbe hanem a tényleges munkakezdés 1. hójában?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szabi alatt már olyan, mintha dolgoznál jogilag, mindegy, ekkor esel-e teherbe vagy később, amikor már valóban dolgozol. Nálunk a legtöbb nő ezt használja ki, hogy ne kelljen 2 gyerek között semmit se dolgozni, terhesség alatt 90 %-os bért kapjon munka nélkül, és szülés után is teljes pénzt kapjon 5 hónapig (fegyveres testületnél).
2010. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell a gyes megszakítanod? Dolgozhatsz mellette napi 8 órában is. A szabadságra már munkabért kapsz egyébként. Mire vonatkozik az, hogy "akkor mi van?"
2010. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kicsit utána jártam azóta én is. Nem szakítom meg a gyes-t (meglehet egyáltalán?) úgy tudom az akkor is jár ha dolgozom. Szóval nem lehetek terhes csak úgy hogy meglegyen a 365nap különben nem kapok tgyást se jó gyedet mert ha előbb születik meg akkor a minimálbért veszik alapul. Gyed, Gyes nem számítódik bele a 365napba! Gyesről csak akkor kell lemondanom, (de apuci felveheti) ha táppénzre szeretnék menni, ami kizárt mivel csak annyi tápénzre lehet menni amennyit ledolgoztál, tehát ha csak 2 hónapot dolgozól nem írathatod ki magad a dokival mert akkor csak 2hó táppénz jár. Szívás kismamának lenni, ill. gyerekvállalást tervezni. :(
2010. aug. 11. 14:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és csak reménykedhetek, hogy nem szekálnak ki ha nem vagyok terhes a munkahelyről, mert semmibe nézik azt, hogy gyes folyósítása alatt nem rughatnak ki! Sajnos 2 barátnőmet is szó szerint addig macerálták a munkahelyen míg élni se volt kedvük bejárni dolgozni, így alláírták a közös megegyezés felmodásukat.
2010. aug. 11. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!