Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Megteheti ezt a...

SEGÍTSÉG! Megteheti ezt a munkáltató, amikor a GYED-ről visszamennék?

Figyelt kérdés

Egy amcsi multiról van szó, 8 órás irodai beosztásból mentem szülni (munkaidő: fél 8tól 4ig). Jövő februárban tölti a kisfiam a 2 évet, érdeklődtem a HR-estől, hogy miként szokták a visszamenetelt intézni, szabik stb.

Közölte, hogy a korábbi beosztásba nem tudnak visszavenni, hanem majd csak délután 4-től este 8ig! Ha meg nem tetszik, akkor keressek más munkahelyet!


De én ezt nem tudom vállalni, két kicsi gyerekem van!

Én úgy tudtam, hogy köteles a korábbi feltételek mellett alkalmazni.


2011. máj. 8. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
kérdezz meg munkajogászt és írj neki : [link] - aztán írd meg mit mondtak. Amúgy szerintem sem tehetnének hivatalosan más műszakba. Ugyanarra a telephelyre, műszakba kellene visszavenniük, én így tudom :((((
2011. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan úgy van, ahogy mondod. DE egy nap utána bármely más állást felkínálhatnak neked, amit vagy elfogadsz vagy nem... Vagyis ha ők így vesznek vissza, akkor nem tudsz mit tenni :(
2011. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, meg a linket is! Regisztráltam, írtam.... majd bemásolom amit válaszként kapok, hátha másnak is okulására szolgál majd :-)
2011. máj. 9. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg.


A) ugyan oda kell, hogy visszavegyen

B) a munkaszerződésedet (8 óráról 4 órára) közösen lehet csak módosítani

C) amennyiben te ezt nem írod alá, akkor pedig az van, hogy a gyerek 3 éves koráig rendes felmondással nem küldhetnek el. Közös megegyezést alá ne írj! A rendkívüli felmondásra pedig nincs okuk.

2011. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nézz be ide, olvasgass, és itt is találsz válaszokat! Ha nem találsz megfelelő választ, kérdezz! Utána várd türelmesen a választ! Itt Zsanna, meg Szakbarbár a forum vezető, és Ők ilyen szakmában dolgoznak, tehát értik a dolgokat, és a jogokat!

Majd írd meg, hogy mit válaszoltak! Sok szerencsét!


Egyébként emlékeim szerint, nem tehetik meg, mert ugyanazt kell, hogy felajánlják. Az, hogy részmunkaidős legyél, csak közösen módosítható! Kirúgni nem rúghat ki, szóval nézz utána te is, a munka törvénykönyvben, és amikor bemész legyen a kezedben, és mindig hivatkozz a megfelelő paragrafusokra!

2011. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!