Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad szülnöm, ha alapvetően...

Szabad szülnöm, ha alapvetően nem vagyok egy kifejezetten nőies személyiség/karakter?

Figyelt kérdés
Csak mert a melegek örökbefogadásához való joga ellen a legfőbb érv az szokott lenni, hogy egy gyereknek látnia kell egy anyai/női és egy apai/férfi mintát egyaránt ahhoz, hogy egészséges lehessen a lelki fejlődése. Namármost nem tudom, akkor mi lesz, ha tőlem a gyerek nem azt a viselkedésmintát fogja látni, amelyet a társadalom általában véve elvár a nőktől, pláne ha még a leendő édesapa sem lesz az a tipikus macsó, maszkulin jellem.

2020. nov. 11. 03:59
A kérdező szavazást indított:
Nem valószínű, hogy egy ilyen nő anyának való lenne.
Tojd le, hogy ki mit gondol, az számít, hogy szeretetben és megfelelő anyagi körülmények között nőjön fel a gyerek.
49 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Szabad. A gyereket nem érdekli hogy az anyja milyen stílusú, mennyire nőies avagy sem. Neki az lesz a természetes és megszokott amilyen vagy. Amíg megfelelően gondoskodsz róla édes mindegy hogy mondjuk te körömlakkozás helyett focizni szeretsz, vagy szoknya helyett melegítőt hordasz. Értsél bármit is az alatt hogy nem vagy nőies karakter, lényegtelen. Te a családodnak, gyerekednek, férjednek akarj megfelelni ne a társadalomnak.
2020. nov. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az első válaszolóval teljesen egyetértek!
2020. nov. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az első hozzászóló véleményével én is!
2020. nov. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nôk is vannak, ez is egy nôi minta. És sok más nôvel is találkozik majd élete során, majd eldönti, melyik nôi minta áll hozzá közel(már ha lány lesz egyáltalán). A szüleitôl inkább egy jó emberi, kapcsolati mintát kell kapnia.
2020. nov. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok nőies típus egyáltalán. Inkább egy lezbikus pár maszkulin tagjának nézek ki egy átlag hétköznapon: rövid (majdnem tüsi) haj, deszkás cipő, farmer, póló. Ráadasul van pár ugyan olyan férfi pólóm mint a férjemnek. Előbb fogom meg a csavarhúzót és szerelek meg itthon bármit, meg fugázom/csempézem újra a fürdőszobát, mint a leendő gyermekünk apja.... ő tök béna az ilyenekhez. Ha én kitalálom, hogy mit hogyan akkor persze segít. Ráadásul neki van szép hosszú haja. 😃 Szóval nálunk sem a tipikus példát fogja látni, de eszembe sem jutott emiatt nem vállalni gyereket. Tudom, hogy szeretetben, gondoskodásban fog felnőni és ez a lényeg nem az, hogy ki hogyan néz ki és miben jeleskedik.
2020. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek nem az a lényeg, hogy az anyja nőies nő legyen és mindig sminkelve magassarkúban cserélje ki rajta a pelenkát, hanem hogy türelmes, gondoskodó, empatikus szülei legyenek. Mindegy, hogy mennyire hordozod a klasszikus női jegyeket viselkedésben és kinézetben, a gyerek érzelmi (és egyéb) fejlődésében ennek nincs jelentősége. Az a fontos, hogy feltétel nélkül szeresd és képességeidnek megfelelően megadd neki a számára szükséges érzelmi és anyagi hátteret. Ezt egyébként azonos nemű párok is simán tudnák teljesíteni, csak hát ugye a jelen kormányunk nem annyira az elfogadásáról híres.
2020. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az államnak csak az a lényeg, hogy a nemi szerved szerint milyen nemű vagy. Az, hogy hogyan viselkedsz, az senkit nem érdekel.

Ez az egész törvény azért született, hogy az azonos neműek ne fogadhasssnak örökbe gyereket. Ez direkt ő ellenük született.

Az nem baj ha te fiúsan viselkedsz. Ha alul nő vagy, és férfival élsz együtt, az úgy már oké a törvény szerint.

2020. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Helyes, hogy elgondolkodsz ezen. Egy macsó típusú nőtől nem biztos, hogy meg fogja megkapni azt a szeretetet és gondoskodást, amit kellene. Igaz, a nem macsó nők között is nagyon sok az önző, csak magával törődő típus. Sőt, egyre több, a mai világban! Nekik sem való a gyerek.
2020. dec. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!