Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretnék ennyire...

Miért szeretnék ennyire anyuka lenni 19 évesen?

Figyelt kérdés
Rendesen vágyom rá. Édesanyukám is fiatal édesanyuka volt de a mostani világban már nem divat. Mindenki azt mondja nagyon korai gondolat. De néha rámtör a vágy. Lehet mert annyira szeretem a párom. Ti mit gondoltok? mondjátok el tapasztalaitokat, gondolataitokat.

2020. nov. 12. 08:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%
Ez normális, viszont majdnem gyerekként még felelőtlenség lenne. Gondolom először szeretnétek külön költözni, magatok eltartani, félretenni a babára.
2020. nov. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
57%
Mert még gyerek vagy, és felnőttesdire vágysz. Plusz azt hiszed, hogy a gyereknevelés csupa móka és kacagás.
2020. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Én 20 évsen szültem, újra akkor szülnék. De én suli mellett dolgotam a kórházban 16 éves koromtól, érettségi után azonnal elhelyezkedtem. Rádásul amit tanulni akartam, csak levelezőn volt, kellett két év gyakorlat, a kórház viszont csak a csókosokat engedte, úgyhogy amíg otthon voltam, nem szólhattak bele, szépen elvégeztem a sulit.
2020. nov. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Tesóm 19 és 21 évesen szült anno és jól tette, a gyerekei hamar kirepültek ő meg még mindig nem idős.
2020. nov. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

Semmi gond nincs ezzel, ha nem a szülők kontójára szeretnél babázni!

Normális esetben összeházasodnak, lakást vesznek az emberek és utána terveznek gyereket. Ha nektek mindez megvan és az anyagiak stabilak, akkor hajrá!

2020. nov. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanígy voltam. Nálam nem felnőttesdiből fakadt, meg nem azért, hogy a szüleim nyakára. Még a főiskolára jártam, eltartottak, 21-22 évesen lett olyan kapcsolatom, hogy már nagyon bennem volt ez az anyai ösztön. Ezzel is akartam foglalkozni, gyermekvédelemmel. Aztán rájöttem, hogy nem lehet mindenkit megmenteni. És akkor csak erősödött bennem, hogy szeretnék egy saját gyermeket, akit úgy nevelhetek, ahogy én jónak látom, megadva minden szeretetet és törődést ahhoz, hogy egy egészséges személyiség fejlődjön, traumák, törések nélkül. Nem dolgoztunk különösebben a babán, de mikor külön költöztünk a suli végeztével, és munkába álltam, a külön költözés és a nyugalom hatására 2 hónap után teherbe estem, 22 évesen. Az ember érzi, mikor jön el az ideje. Én abszolút nem bántam, hogy fiatalon lettem anyuka. Később oviban, suliban vettem észre, hogy mennyire fiatal anyuka vagyok. :) De így viszonylag fiatalon nagymama is lehetek akár. :) Azt hittem, hamarabb eljön ez az érzés újra, de nem szépültek meg igazán az átvirrasztott éjszakák, meg a sok aggódás élménye, de most már kész vagyok rá, hogy újra babát hordjak a szívem alatt. Lassan közelebb állok a 40-hez, mint a 30-hoz. Más az első gyerekére készül ennyi idősen, én hálás vagyok, hogy már van egy iskolás gyerekem. :)
2020. nov. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

Ennyi idős volttam mint te volt egy udvarlóm hozzá akartam menni felesége akarttam lenni felesége is lettem ennek már 30-éve azóta is meg vagyunk .

Ne a divattal foglalkozzál .

2020. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Morzsi007 ***** válasza:
67%
Manapság karriert akarnak építeni, aztán utána jöhet a gyerek. Összehozni sem olyan egyszerű, lehet nem akkor jön, mikor szeretnénk. Egyre többen vannak, akik 30 felett szülnek, csak arra nem gondolnak, mikor 20 éves lesz a gyerkőc, a szülők meg már 50 felett. A párom 27 volt, én 30, mikor született az első gyerek. Ha úgy érzed, érzitek, vágjatok vele. Viszon talán a legnagyobb felelősséggel jár, ha normális szülő módjára neveled.
2020. nov. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%
Ha minden feltétel adott hozzá, akkor miért ne? A legtöbb ember azért vállal 30-35 között gyereket, mert nincs rá pénze ennél korábban vagy mert másban akar kiteljesedni. De ha te úgy érzed, hogy számodra ez a kiteljesedés és még pénzetek is van rá, akkor hajrá és sok boldogságot :)
2020. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%

Az első válaszoló miért gondolja azt, hogy minden 19 éves 10 éves szinten van?

19 évesen költöztünk el albérletbe a párommal a fővárosba egyetem miatt, nulla szülői támogatásssal. Két havi kauciót, lakbért, rezsit mi szedtük össze ketten. Már másod évesek vagyunk, magunkat tartjuk el, jó tanulók (tanulmányi és állami ösztöndíjjasok mindketten)vagyunk, és a nyáron lesz az esküvőnk amire szintén minden egyes forintot mi teszünk el és okoskodunk ki. Szóval már 19-20 évesen is lehet valaki érett és felelősségteljes. Szóval én azt mondom, hogy ha jó párosok vagytok a pároddal és úgy érzed megtudtok bírkózni a gyerek vállalással mint érzelmileg, mint anyagilag akkor ne számítson a korod kedves kérdező!

2020. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!