Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok így 17...

Mire számíthatok így 17 évesen és terhesen?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy babát várok. 4 hetes lehetek. A barátom 22 éves, egyetemista. Hosszú beszélgetés után úgy döntöttünk, hogy megtartjuk. Még egy évem van a suliból. Neten keresztül dolgozom (diák meló) A barátom is dolgozik suli mellett. Neki van egy pici háza amit örökölt , így a lakhatással nem lenne problema.

Természetesen a szüleink nem tudják még.

Nem akarunk "vad házasságban" gyereket nevelni, így nyáron össze is házasodnánk. Legalább is hivatalosan, ha lagzi nem is lenne.

Mire számíthatok?


2020. nov. 19. 17:15
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
45%

95%-ra mutatnál statisztikai adatokat forrásmegjelöléssel?


Nem ő az első 17 éves aki teherbe esik, és nem is az utolsó. Rengetegen megoldják, megoldották, igen, akár ideiglenes szülői segítséggel is. Mi ezzel a probléma? Ráadásul a párja már marhára nem gyerek.

Ha az én gyerekem járna így, és szeretné megtartani, nyilvánvalóan támogatnám. Nem, nem nevelném helyette a gyereket, de lakhatásban, ellátásban segítenék, amíg le nem érettségizik. Egyetemre meg mehet levelezőre. Járt így egy lány a családban, ő 16 éves volt, mikor teherbe esett. Szülőknek is magától értetődő volt, hogy nem dobják ki az utcára.

Nevelte a gyereket, estin leérettségizett ő is és a párja is, majd levelezőn mentek egyetemre, mellette dolgoztak, a gyerek már bőven óvodás volt. Diploma után külön költöztek és a mai napig együtt vannak. Ilyen is van.

2020. nov. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
85%

"igen, akár ideiglenes szülői segítséggel is. Mi ezzel a probléma?"


Mondjuk az, hogy lehet, hogy a szülők nem szeretnének ebben részt venni és nem támogatják, hogy leányanya legyen a gyerekük. Pont ezért, mielőtt a fiatalok úgy döntenek, ők bizony megtartják a babát, illene közölni a szülőkkel is a tényállást, különben nagyon rosszul is elsülhet a dolog.

2020. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
25%

Ezzel csak az a baj előző, hogy így abortuszra kényszeríti a saját lányát.

Ennél aljasabbat el sem tudok képzelni egy szülőtől. Minden nőnek megvan a joga, hogy döntsön erről. Akkor is, ha kiskorú.

2020. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
82%

"Minden nőnek megvan a joga, hogy döntsön erről. Akkor is, ha kiskorú."


Semmire nincs rákényszerítve. Természetesen meg is tarthatja a babát, csak vállalni kell a következményeket, érted, mikor felelőtlenül szexelt, akkor ezzel tisztában kellett lennie (bár ha valaki még a védekezéshez is éretlen, mit kezdene egy gyerekkel?)


Nem kötelező abortuszra mennie, megvan a joga a döntéshez. De ugyanígy a szülőknek is megvan. Azért ők már ledolgoztak mondjuk 20-30 évet, felnevelték a gyerekeiket és megteremtették nekik az anyagiakat, lemondtak bizonyos mértékben a szabadságukról, lehetőségeikről, most kezdődne lassan az az idő, mikor megszabadulnának valamennyi felelősség alól - na most, a gyerek kényszírheti a szüleit, hogy azok vállaljanak anyagi és mindenféle felelősséget a piciért, mert ők babázni akarnak?


Tudom, könnyű más f*szával verni a csalánt.

2020. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
74%

31, az én családomban is volt ilyen. Apuka alkesz lett, hol együtt voltak hol nem, a leányanyának a gyerek után volt egy abortusza és egy másik gyerek, akit otthagyott a kórházban (kb két év alatt), a meglévőt hol ő nevelte, hol az anyja, szakmát sose fejezte be, apuka elhagyta, gyereket elvette a gyámhivatal 4-5 éves kora körül (végül később apukánál helyezték el, akinek új kapcsolata lett közben), a leányanya meg később egy másik pasinak szült másik gyereket, és játssza a mintaanyát 24 évesen, amíg az aktuál paskó meg nem unja, mert továbbra sincs se munkája, se iskolája, semmije.


Ennyi erővel én is mondhatom, hogy a kérdezőre is ez a jövőkép vár, mert lehet, hogy "ilyen is van", amit te írtál, de nem a hepiend a gyakoribb.

2020. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
24%
Ha olyna helyzetbe hozod, hogy nincs más választása, akkor de, rákényszeríted, hogy ezt tegye, holott nem akarta, csak a felelősség alól bújsz ki azzal, hogy nem jelented ki, abortuszra megy és kész. Én sem értek egyet azzal, hogy kiskorúak szexeljenek, pláne ha fingjuk nincs az egész súlyáról, de ha már megtörtént a baj, minek tetézni? Hibázott, ő is tudja. +2-3 év segítség meg nem terheli meg a legtöbb családot. Pláne azt nem, aki szereti a gyerekét, és nem akar neki rosszat.
2020. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
28%
Azért írtam le egy pozitív történetet is, mert egy sem volt, aki ne negatívan állt volna a témához a kommentelők között. Senki sem ismeri a kérdezőt és a párját, a családjukat sem, szóval mindenki csak találgat, hogy mi lesz, mi nem lesz.
2020. nov. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem áll senki pozitívan a témához, mert ez a dolog a legeslegritkább helyzetben szokott pozitívan elsülni, tehát felesleges azzal nyugtatni a kérdező, hogy majd minden jó lesz. Épp ellenkezőleg, neki pont arra kell felkészülnie, mi van, ha nem sül el jól a dolog.
2020. nov. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
88%

38-as vagyok még. És ha nem pozitívan sül el a dolog, akkor nagyon nem 2-3 évnyi segítségről lesz szó.


A legtöbb szülő valószínűleg pont azért nem támogatná ezesetben a babát, mert szereti a gyerekét és tudja, feltehetően mi vár rá ezzel az indulással és meg akarja akadályozni, hogy tönkremenjen bele a lány.

2020. nov. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
96%

"A legtöbb szülő valószínűleg pont azért nem támogatná ezesetben a babát, mert szereti a gyerekét és tudja, feltehetően mi vár rá ezzel az indulással és meg akarja akadályozni, hogy tönkremenjen bele a lány."


Ezt akkor tudom elképzelni, ha bizonytalan a döntését illetően, és inkább a nem megtartás felé húz. Akkor valóban jobb nem támogatni.


De ha foggal körömmel akarja a gyerekét, akkor pontosan akkor fog tönkremenni az élete, ha a szülő nem áll mellé.

2020. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!