Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen keresek munkát...

Ha terhesen keresek munkát azzal a céllal, hogy dolgozzak szülésig, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Vidékre költözünk, de babát is szeretnénk vállalni. Pár hónapja próbálkozunk, de egyre sürgetőbb hogy a fővárosi munkát lecseréljem egy lakóhelyire.

Kinek milyen sztorija van hasonló? Hogy alakult? Van rá esély, hogy tudok majd dolgozni úgy, hogy a végén nem küldenek el a fenébe, hogy miért jelentkeztem az elején terhesen? Vagy borítékolható, hogy ebből mindenképp sértődés lesz?

Semmiképp nem akarok olyan munkát vállalni, ahova vissza is mennék. Csak átmenetileg lenne jó valami..


2019. nov. 16. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidö alatt elküldhetnek minden indok nélkül.

Ha véglegesítve vagy, akkor attól kezdve nem lehet felmondani egy terhes nönek. De eléggé kitolsz a munkaadóval, garantáltan nem fognak örülni neked!

2019. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Borítékolhatom, hogy terhesen nem fognak felvenni sehová.

1. Keress munkát.

2. Dolgozz ott legalább 1-1,5 évet.

3. Csak ekkor gyártsatok babát.

2019. nov. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Terhesen nem fognak felvenni. Ahhoz meg nagy mák kell hogy épp terhes is vagy de ki se derüljön a próbaidő végééig. Nem lenne egyszerűbb elhelyezkedni és próbaidő végen babát gyártani? Ha az átlag 6 hónapot nézzük amennyi alatt össze szokott jönni plusz a 9 hónap terhességet akkor már egész korrektül tudsz távozni 1-1,5 év után.
2019. nov. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A baratnőm is megpróbálta, de sehova sem kellett terhesen.
2019. nov. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
Persze 1-1,5 évet pazaroljon mèg el, azért hogy a főnöke ne ítélje el (elég kb 6 hónapot várni, de az se biztos hogy utána rögtön sikerül), és ha már nem fiatal, vagy lombikra jár, stb...
2019. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát,nem tudhatod mikor jön össze a baba.Nyílván ha már az lennél,biztos nem alkalmaznának hiába mondod,h.szülésig dolgoznál.Annyi minden lehet terhesség alatt nem tudhatod,h.bírnád e szülésig..
2019. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

5-os nem 1,5 évet pazarolna el, akkor már ajdnem szülne ha kivárja a próbaidő véget és átlag teherbeesesnek szamolunk. Nekem amúgy mindegy. Felőlem hazudhat is vagy teherbe eshet próbaidő alatt is, csak akkor számoljon vele, hogy jó csóró lesz amíg a gyereket bölcsibe nem adja.


De maradhat is a mostani munkahelyen aztán elmehet onnan is szülni. Max nem megy vissza oda utána, ha nem szeretne.


De ugye az ember nem tudhatja mikorra jön össze a gyerek.

2019. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Honnan tudod hogy csóró lesz? Amúgy nagyon csúnya szó.
2019. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem szorulna rá a pénzre, akkor minek pörögne azon hogy terhesen munkát találjon?
2019. nov. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én májusban kezdtem el dolgozni az új helyemen és július elején már pozitív lett a terhességi tesztem. Persze picit rizikós volt mert a próbaidőm még nem járt le (de tudtam hogy nem fognak elküldeni mert jól csináltam amit csinálok és nekik is nyilván kell az ember) de csak szeptemberben jelentettem be miután lejárt a 12 hét. Szerencsére hányni soha nem hánytam csak néha rosszul voltam de emiatt csak egyszer mentem haza délután így nem volt gyanús. Nem utáltak miatta, normális a főnököm, neki is vannak gyerekei és emberséges így szerencsém volt. Szerintem ne izgulj, ha úgy érzed inkább várd meg a próbaidő végét mielőtt belevágnátok de gondolj bele hogy utána is ha összejön még hónapokig ott fogsz dolgozni tehát nekik ez nem egy hatalmas hátrány, akárki akármit mond. Persze munkahely függő mert én multinál vagyok ahol az emberek átlag ideje kb 1-2 év...
2020. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!