Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így elég, vagy...

Szerintetek ez így elég, vagy nem foglalkozik a gyerekkel eleget az anyuka?

Figyelt kérdés
Ha délelőtt a házimunkàt csinálja egy Anya és a gyerekeinek elmondja, hogy most játszanak együtt vagy egyedül (5 és 2 évesek). Majd ebéd, délutáni alvás után játszik csak velük.
2020. nov. 22. 08:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Ez miert baj? Nem kell allandoan a gyerekek korul ugrani, siman jatszhatnak egyutt. Ott vannak anyuka korul gondolom. Es igen, van egy csoml dolog amit meg kell csinalnj. Az a baj, h manapsag ha egy anya nem 0-24-ben a gyerekkel foglakozik, mar szarul erzi magat, mert mindenki azt sugallja, h igy kene. Lofszt. En se ugralom korbe oket non stop. Tokjol elvannak egyedul is rovidebb hosszabb idokre.
2020. nov. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
14%
A házimunkát is fel lehet dobni játékkal közösen. Fakanalakkal játszani dobolni műanyag dobozokon, kanalakkal kopogni, engedni nekik megkeverni az ételt, kis sámlira állva tésztában túrni, portörlő ronggyal, tollseprűvel imitálni a takarítást, mint anya.Így ragad is rájuk valami.
2020. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nem is értem... Ha oviban lennének (a nagy mindenképpen), akkor is csak délután játszana velük. Nem lehet egész nap csak a gyerekkel foglalkozni, kell, hogy tudjanak egyedül is játszani
2020. nov. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Az első gyerekkel szerintem elrontottam, túl sokat foglalkoztam vele, a házimunka rovására. Egy ideje próbálok ezen változtatni.
2020. nov. 22. 09:06
 5/38 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem gyerekfüggő. Az én lányom sosem nézelődött és játszott el egyedül. Vele ezt nem lehetett volna megcsinálni. Hozzáteszem: sajnos. A vázolt napirendet tartom egészségesnek, élhetőnek, normálisnak, mert úgy van egy egyensúly. Anya is halad, a háztartás nem dől össze, ő pedig nem csavarodik be az egész nap animátorkodástól, a gyereknek jut egyedüli és közös játék is, teljesen jó. Akinek a gyereke mellett ez megvalósítható, annak én csak ajánlani tudom.
2020. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Nálunk sem lehetett egyébként. Amióta ketten vannak, és a kicsi már játszópartner tud lenni a nagynak azóta tudok haladni a dolgokkal.
2020. nov. 22. 09:21
 7/38 anonim ***** válasza:
27%
Nem rontottad el az első gyerekkel. Egy anyukának ilyenkor az az elsődleges feladata, "munkája", hogy a gyerekével foglalkozzon, nem az, hogy jobban haladjon a házimunkával. Ha munkahelyen dolgoznál, akkor sem csinálhatnád a házimunkát munkaidőben. Majd meglátod milyen nagy különbség lesz a két gyereked között annak a javára, akivel sokat foglalkoztál.
2020. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
A második gyerekem nem igényli annyira,hogy egész nap foglalkoztassam. Inkább a tesót nyúzza. :D
2020. nov. 22. 09:44
 9/38 anonim ***** válasza:
89%

7-es szerintem az olyanok szoktak belegebedni a gyereknevelesbe, akik ezt gondoljak. egyebkent szerintem a gyerek habitusanak megfelelő ütemben igenis bele kell szoknia a család ritmusába, megtanulnia egyedül is játszani, mert ez készíti fel az életre, ahol folyamatosan alkalmazkodni kell másokhoz, és önállóan kell dontened. Szerintem traumatizalobb lehet mikor egy örökké szórakoztató anya egyszercsak megrokkan és a gyerek hirtelen lesz "magára hagyva" olyan korban amikor sokkal nehezebb már öt babusgatni és sokkal torekenyebb a kis lelke. (Pl kiskamasz kor).

Főleg ahol több gyerek van.

2020. nov. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
85%

"Szerintem traumatizalobb lehet mikor egy örökké szórakoztató anya egyszercsak megrokkan és a gyerek hirtelen lesz "magára hagyva" olyan korban amikor sokkal nehezebb már öt babusgatni és sokkal torekenyebb a kis lelke."

Ezt csak alátámasztani tudom! Óvodába kerülésére én teljesen belerokkantam ebbe. Azóta egy pillanatig nem vagyok képes (mármint nem fizikailag, hanem pszichésen) szórakoztatni, amit persze borzalmasan visel.

ma 09:15-ös válaszoló voltam

2020. nov. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!