Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában mennyi időt tölt...

Általában mennyi időt tölt párotok a gyerekkel? Hétköznap munka után mennyit foglalkozik vele? És ha otthon van szabadnapon mennyivel többet?

Figyelt kérdés
Azt ne számoljuk bele ha lerakja a tv vagy teló elé. Szeretnétek ha többet foglalkozna a gyerekkel? Megmondjátok neki? Sok vita van ebből?
2020. ápr. 27. 01:19
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteget. Amikor itthon van, a gyerekekkel van, mindent megcsinál velük az első perctől kezdve. Most, hogy itthonról dolgozik, reggelizni és ebédelni is kijön a kisszobából, hogy addig is együtt legyünk, majd ha végzett aznapra, viszi őket a kertbe, amíg én főzök másnapra. Fantasztikus apa, imádja a lányainkat, sosincs ebből feszkó.
2020. ápr. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Fú, 2 éves a lányunk, gyakorlatilag össze vannak nőve. Reggel 7kor kipattan a lányom szeme és "Apa, apa", ezt hallgatom estig hétvégén. Egész nap játszanak, mennek ki sétálni, a lezárásig játszótérre, délben ő altatja, este ő fürdeti. Nekem gyakorlatilag a pelenkázás a dolgom, meg hogy enni adjak neki. Hétköznap is ez van, miután a férjem hazaér a munkából. A kistestvér 10 hetes, én csinálok mindent, de vele is foglalkozik, ha épp nem érek rá pelust cserél, este ő csinálja a kicsi fürdővizét, néha elviszi tologatni a babakocsit, amíg a nagy alszik.
2020. ápr. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
2 hónapos a baba. Amióta megszületett, azóta a férjem itthon van, mert a járvány miatt itthonról dolgozhat. Hétközben úgy néz ki, hogy csinál kaját nekem, bármikor ha szólok neki akkor jön pelenkázni vagy büfiztetni, ha éppen én vécére akarok menni stb. Sőt, ebédszünetben még kicsit játszik is a babával. Ha vége a melónak heti kétszer elmegy vásárolni, amúgy jön rögtön babázni, szerencsére imádják egymást a lányommal, így nem teher neki. Hétvégén többet segít, de akkor főleg a kertben dolgozik, így nehezebb neki felvenni stb mert koszos a ruhája. De akkor is főz rám, mos, takarít. Igazából többet nem is nagyon tudna segíteni, csak ha lenne teje 🤣 meg vagyok elégedve a segítséggel, plusz imádom nézni ahogy szeretik egymást...
2020. ápr. 27. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
7 es 9 evesek, elozo hazassagombol, a ferjemet elhagyta az apukaja,igy duplan odateszi magat, rengeteget tarsasoznak, beszelgetnek, neveli oket, bringaznak, rollereznek, kirandulni viszi oket, karanten elott korizni, sziklat maszni jartak, emellett cikkeket olvas es megbeszeljuk ha talalunk vmi hasznalhato tanacsot (5eve elunk egyutt). Bar az en apam lett volna ilyen velem.A legjobb dolog viszont hogy mindezt elvezi, atmegy gyerekbe es megtalalja a szepseget ebben, volt ferjem is levitte a jatszora de vegig a telojan logott. Eg es Fold.
2020. ápr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagyon sokat dolgozik. Maszekol a munkája mellett, vagy a kertben csinálja a dolgát. De ahogy teheti, velünk van, és szomorú, hogy nem lehet sokat velünk. Nem bántom miatta, értünk teszi. Imádja a kislányát, este már végig vele van. Ő fürdeti, olvas neki mesét, nézegetik a könyveket, játszik vele, kukucskáznak stb. Reggel pedig mielőtt elindulna, direkt fél órával korábban kel, hogy még tudjanak bohóckodni kicsit. Olyankor nem is zavarok bele az idillbe, annyira jó együtt látni őket.
2020. ápr. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Sokat volt vele, en dolgoztam mar 5 honapos kora ota. Mikor bolcsis lett koradelutanig 2 evesen akkor egy ideig nagyon keveset volt vele (a hazi munkabol kivette a reszet akkor is), a gyerek is mindent velem akart csinalni, es ebredt is sokat ejjel, kikeszultem, megmondtam neki, hogy valasszon valamit, legalabb egy dolgot, amit rendszeresen o csinal vele, akkor tunt fel neki is, hogy mar mindent en csinaltam. Az elejen orditott a gyerek, aztan rajott, hogy a ferjem is teljes erteku szulo, apahoz is lehet menni. Miota varandos lettem a masodikkal, o alszik vele, miota megszuletett a kicsi, azota pedig a hetkoznapok egy reszet leszamitva o intezi a legtobb dolgot vele delutan 4-5-tol reggel 7-ig.
2020. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, a kicsivel is foglalkozik, de vele nagyreszt en vagyok (5 honapos).
2020. ápr. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte keveset foglalkozott vele, néha össze is kaptunk emiatt.

Amióta már gügyög, beszélget a fiunk, játszik, nem csak eszik-alszik, azóta viszont amikor csak itthon van folyamatosan foglalkozik vele.

Rosszul esett az elején, de így visszatekintve megértem.

2020. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Keveset. Nem tud velük mit kezdeni. 3, illetve 5 évesek. Segít nekik öltözni, fürdeni, fogat mosni, rájuk szól, hogy pakoljanak el maguk után, meg együtt tévéznek, de ennyi. Nem neheztelek rá ezért, a férjemmel sem foglalkoztak a szülei, semmi minta nincs elôtte, hogy is kéne játszani egy gyerekkel. Próbálkozik, igyekszik, de ez nagyon nehéz neki, mert most jön rá, mi minden maradt ki a gyerekkorából. Így a gyerekek szórakoztatása inkább az én dolgom. Cserébe szívesen elvégzi a házimunkát. Mos,fôz, porszívóz, felmos.
2020. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%
#9 nalunk epp forditva, hiaba en vagyok az anyukajuk, sajnos azt viszem tovabb amit anyamtol is lattam, o fozott, en meg csacsogtam neki, rengeteget beszelgettunk, nagyon sok tudast tapasztalatot atadott, de szoban, igy en sem lettem egy jatekos felnott. Nagyon szoros a kapcsolat a lanyaimmal, de nem tudok veluk sem legozni, sem babazni, folyton azon porgok h ezalatt megfozhetnek, jajj a mosas, be kell szedni a szaraz ruhat stb. Ugyh en teszek veszek,a ferjem meg jatszik, nem a legoptimalisabb, sot kartyazni nagyon szeretek es sokat is kartyazok veluk + bizonyos tarsasjatekok, de nalunk en vagyok a kiszolgaloszemelyzet, ferj a szorakoztato. Es mindketten iszonyatsokat beszelgetunk veluk, valaszolunk a kerdeseikre, megvitatunk temakat.
2020. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!