Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom mi tevő legyek,...

Nem tudom mi tevő legyek, vajon én gondolom rosszul a dolgokat?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és mióta az eszemet tudom, családot tervezgetek. Úgy néz ki, hogy megtaláltam végre a társam, a férfit, akivel gyermeket szeretnénk vállalni. Az sajnos a gondom, hogy olyan munkahelyem van, ahova csak nettó százezer forintra vagyok bejelentve. Borzasztóan aggaszt, hogy mennyire kevés pénzt fogok kapni, ha elmegyek szülni. Azonban már nem szeretnénk tovább halogatni a baba-dolgot, viszont az sem biztos, hogy a jelenlegi Covid helyzetben egyáltalán találok másik munkát. Illetve várnom kellene minimum három hónapot, (vagy ki tudja mennyit) amíg letelik a próbaidő egy új helyen.


Rengeteg helyről hallom, hogy a gyerekneveléshez nem pénz kell hanem szeretet, meg hogy nagyon kevés pénzből is ki lehet jönni. A párom nem örül a gondolatnak hogy most halogassuk el a család alapítást, és valójában én sem. Anyám természetesen azt mondja hogy a pénzt miatt ne halogassam, mert tökéletes úgy sem lesz soha. Ezt értem és nem is várom hogy tökéletes legyen. De csak szerintem nem mindegy, hogy hetvenezer vagy esetleg száztíz ezer forintot kapok szülés után? Csak én gondolom úgy hogy egy százezer plusz rezsis albérletbe nagyon is számíthat az a plusz 30 vagy 40 ezer forint?

(egyébként irodai munkát végzem, nem is tudom vajon más irodai jellegű munkára egyáltalán szerintetek bejelentenének több pénzre?)


Ki hogyan él meg abból a kevésből ami a hivatalos pénze? Mert tudom hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal, és azt hiszem segítene nekem ha mesélnétek magatokról, ezért erre szeretnélek kérni titeket!


Ui.:igen tudom, felmerült a kérdés miközben olvastátok, hogy ha olyan régóta családot szeretne alapítani, miért most jut eszébe a hülyének hogy kevés lesz a pénz. Erre a válasz annyi, hogy egy korábbi élethelyzetben még nem így volt...



2020. nov. 22. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Hát én 6 órás irodaira kapok 180 nettót... Szóval valszeg találnál ennél sokkal jobbat is... De gyerek nélkül sem lettem volna boldog ettől a fizetéstől. Plusz amíg nem normalizálódik kicsit ez a covid helyzet, én nem TERVEZNÉK gyereket. Nyilván, ha jön, megtartom, de direktben várnék inkább vele. Szóval összességében a helyedben nekiállnék új melót keresni, ami nyilván megintcsak ebben a hülye helyzetben kb esélytelen, és ha találok jobbat, akkor próbaidő után próbálkozni. Ezen a ponton fognak lepontozni azok, akik szerint ez erköcstelenség az új munkáltatóddal szemben.

Szóval összefoglalva, csinálja, mit akarsz. :D

2020. nov. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül tartod majd el, akkor nagyon számít. Akkor is ha a párodnak is ilyen kevés.


Én inkább qzon morfondíroznek, hogy vajon mennyire biztos a kapcsolat, ha csak most találtad meg?

Nem kell elkapkodni.

2020. nov. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ti tudjátok ketten azt, hogy a te kevesebb pénzed mennyire lesz probléma nálatok? Ha a párod jól keres, aki ugye a gyerek apja, akkor nem várnék, a lényeg hogy azért ne szűkölködés menjen ha ott van az albérletre még a baba is. Ha ő is keveset keres akkor nem túl kedvező a helyzet. De ha lejár a csed ott a gyed extra is akár, ha van kire bizni a picit.
2020. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

27 evesen biztos nem biztatnám magam ilyenekkel, hogy a szeretet a fontos.

A pénz is baromi fontos, és a párod fizuját nem írod, de őt is megfogja ez terhelni, már maga a csaladda válás is sok stresszt hozhat, amit tovább terhel, ha csaladfenntartokent kb. rajta múlik mindenki biztonsága. 35 évesen már lehet nem várnék, de 27 évesen biztos, hogy jobb munka után néznek előbb.

2020. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Én nem a fizetésen rugóznék, hanem azon, hogy albérletben laktok.

Ez egyrészt kvázi kidobott pénz, másrészt, ha valami miatt költözni kell (pl. a tulaj el akarja adni a lakását), akkor sokkal nehezebb másikat találni. Gyerekes családnak nem szívesen adják ki az emberek a lakásukat.

Sokkal szerencsésebb lenne ugyanekkora törlesztőrészletet fizetni a saját lakásotokra, amiben bent laktok.


Abban viszont nagyon egyetértek anyukáddal, hogy tökéletes körülmények sose lesznek a gyerekvállaláshoz.

2020. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5ös gondolod h van önerőjük egy lakáshoz...? Kizárt. És hitelt sem kapnak ilyen kevés fizura.
2020. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Igen, én is erre tippelek.

De épp ezért először erre kellene gyúrni. Először fészek legyen, amibe jöhetnek a fiókák - én így gondolom.

2020. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Először fizetés kellene! Normális. Sajnos szeretetből nem lehet pelenkát venni.
2020. nov. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mosható pelenkán tudsz spórolni. Ettől értelmesebb tanácsot nem tudok adni, nem ismerem hozzá eléggé az életeteket.
2020. nov. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
Nézz utána a támogatásoknak, amiket kaphattok. Szociális bérlakást, önkormányzati bérlakást próbáljatok meg igényelni. Ha saját lakás önerőre nincs pénzetek. Az is kérdés, hogy alakul a jövedelmetek, szociális támogatásokat is lehet igényelni.
2020. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!