Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztos vagyok benne, mégis...

Biztos vagyok benne, mégis megrémít?

Figyelt kérdés
Évek óta vágyom arra hogy saját családunk, gyermekünk legyen. Én mindeddig (és most is) úgy éreztem, hogy ez az életcélom, hogy anya legyek, és egy olyan otthont, családi légkört teremtsünk, ahova szívesen megy haza mindenki, nem pedig menekül Otthonról. Nagyon régóta várok erre, hogy végre gyermeket vállalhassunk, szenvedek amiatt hogy még várnunk kell, de már csak néhány hónapot, és nincs akadálya a gyermekvállalásnak. Mégis megrémít, (de el nem ijeszt) hogy ennyi rosszat olvasok. Hogy mennyien megbánták, hogy gyermekük született, hogy más lett az életük ( persze ott van az ellentábor is, és könnyen beszélek, amíg nem élem át, de sajnos ez nem olyan kipróbálós dolog, szóval marad a feltételezés). Még azok is megbánják, akik vágynak rá és tervezik. Kérlek írjon olyan, aki tervezte, várta a gyermekét, vagy ha meglepetésből jött is, de nem bánta meg, hogy anya lett! Egy kis megnyugtatást szeretnék csupán. ( nem nem kell hogy bárki is hazudjon, csakhogy jobban érezzem magam). Kérlek olyan stílusban válaszoljatok, amilyet ellenkező esetben ti is elvárnátok!

2020. nov. 23. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
2 gyerekem van, egy 8,5 éves fiú és egy 11 hetes kislány. Mindkettőt imádom, egyiket sem bántam meg. Nyilván más az életem, mint előttük, de ez így van jól, az a korszak elmúlt, ez egy másik, másmilyen, de semmivel sem rosszabb, csak más. Ezt el kell fogadni.
2020. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Én 30 évesen szültem az első, 34 évesen a másodikat. Voltak nehezebb időszakok az elsőnél, de még mélyen magamban sem bántam meg. A másodiknál pedig azt éreztem, hogy így vagyunk egész család. Bár hozzá teszem, a második gyereknél, 2 éves korától közös vállalkozásban dolgoztam a párommal és visszamentem dolgozni. Otthon évekig, segítség vagyis inkább felnőtt élet nélkül, megbolondultam volna. Én nagyon üresnek érezném nélkülük az életem. Bár hozzá kell tenni, hogy a gyerekeim apja mindenből kiveszi a részét, szeret főzni, gyerekekkel lenni.
2020. nov. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj kérdező! Ha van egy olyan kérdés itt, hogy ki bánta meg az anyaságot akkor többségében azok fognak oda írni akik lehet valóban megbánták ( itt legalább elmondhatják). De az a 15-20 anyuka nem jelent mindenkit! Mert ha azt kérdezik ki az aki imádja és élvezi az anyaságot oda is fognak írni azok akik így éreznek. Egyik sem mérvadó főleg nem reális és semmiképp nem általánosítható.

Én egy ilyen anyukát sem ismerek személyesen aki megbánta hidd el , sokan mondják, hogy nehéz és annál is nehezebb , de nem bánták meg mert annál többet ad egy gyerek aki a tietek.

2020. nov. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem értem, hogy miért hagyom, hogy bárki is befolyásoljon. Talán csak félek, hogy nagyon félre képzelem a dolgot, akármennyire is próbálok rá lélekben felkészülni.
2020. nov. 23. 19:42
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

8 hónapos a babám.

Az első 6 hónapban 2 órát sem aludtam egyben.

Szülés alatt életveszélybe kerültem.

Lábra állni nem tudtam hetekig, segítségem nem volt.

Rengeteg eü gondom van szülés óta, ezt nem részletezem.

A babám sírós, hasfajos, nem alszik nappal.

És még sorolhatnam.

De egy percre se bánom és semmit sem csinálnák máshogy és később.

Boldog vagyok és minden percét élvezem.

Most lett teljes az életem.

Rengeteg gond adódott az életemben mostanság, de rá nézek és mindent feledek.

Mikor hulla fáradt vagyok és ő reggel 5 kor kukorekolni kezd, érzem hogy hulla vagyok és alig élek de rám mosolyog, és már fel is ébredtem.

Nem bánom és nem is fogom.

És annak ellenére amilyen volt a szülés és az első hónapok, már igencsak tervezem a kistesot :)

Csak a babám miatt várunk még, hogy azért ne egyből jöjjön a tesó.

2020. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Harmadikat várjuk. 2 terveztünk. Az első 2 terhességem iszonyat nehéz volt, de főleg az első ami ráadásul elég traumatikus szülés is volt. Szerinted megbántam valamit is? 😉


Akik megbánják.

Elsősorban álomvilágban élnek, elhiszik azt a sok rózsaszín púder csillámpóni vattacukor maszlag ábránd képet ami folyik a médiából vagy az amerikai filmekből.


Ráébrednek,hogy valójában magukat jobban szeretik mindennél..

2020. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Elsősorban álomvilágban élnek, elhiszik azt a sok rózsaszín púder csillámpóni vattacukor maszlag ábránd képet ami folyik a médiából vagy az amerikai filmekből."


Már miért ne hinnék el, ha ez folyik mindenhonnan?

2020. nov. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!