Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adjunk dupla vezetéknevet a...

Adjunk dupla vezetéknevet a gyereknek?

Figyelt kérdés

6 hónapos kismama vagyok, a gondolkodási időm vészesen fogy, de nem tudok dönteni. A bébi keresztneve már a fogantatás előtt megvolt, viszont a vezetéknevéről soha nem beszéltünk a párommal. Én mindig azt gondoltam, hogy házasok leszünk, amikor gyereket vállalunk, de nem így lett. (Amúgy tervezett baba, csak párom a lánykéréssel van kis csúszásban :D) Házasságban nyilvánvaló lett volna, hogy apuka nevét kapja, de így ebben a helyzetben arra gondoltam, hogy mindkettőnkét megkapná kötőjelesen: apukáé elől, utána az enyém. Így egyértelmű lenne, hogy összetartozunk, (nekem idegen lenne, ha pl.Kovács Józsi anyukája Tóth Anikó, de ha Kovács-Tóth a gyerek, máris családiasabb a dolog) ha pedig meglenne egyszer az esküvő, a babával azonos lenne a vezetéknevünk.

Páromnak amúgy nem tetszik a dolog, szerinte ez a verzió a furcsa, azt szeretné, ha csak az ő vezetéknevét viselné. Ezen is elgondolkoztam, mivel kislányt várunk, és a későbbiekben ha férjhez megy akkor egyszerűbb lenne felvennie a férje nevét, ha csak egy vezetékneve van.


Hangzásra mindkét verzió jó.


Mit gondoltok, melyik lenne a helyes döntés?



2020. nov. 26. 16:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Manapság egyre több szülő dönt úgy, hogy 2 vezetékneve van a gyereknek. Szerintem ha akarod, nyugodtan adjatok neki 2 vezetéknevet.
2020. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Mi házasok vagyunk, de megtartottam a lánykori nevem. Így a gyerekünk kötőjelesen kapja majd kettőnk vezetéknevét.
2020. nov. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagyon nem tetszik a két vezetéknév, de azt is megértem hogy a lánykérés tuskeje miatt rossz érzés van benned hogy hagyomanyosan az alap nevet kapja.

Szerintem érzelmileg mindenki jól járna ha egy romantikus kettanus esküvővel oldanatok fel a helyzetet, és a kislányok vezetékneve nem mindig ezt a tusket mozgatna meg bennetek!:)

2020. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Hát, nekünk házasságban van kötőjeles neve a gyerekeinknek, de az okfejtésedtől égnek állt a szőr a hátamon... Ha úgy gondolod, belátható időn belül csak elvesz az a jóember, pláne, ha látja, hogy ez neked ilyen identitásválságot okoz, akkor elég lesz az ő neve.

Én azért kértem, hogy kötőjeles legyen, mert mindkettőnk neve rövid és tucat, így egyben meg jól hangzik. De a gyerekeknek is mondtam, hogy eskü nem fogok megsértődni, ha az anyai felét elhagyják egy szép napon.

2020. nov. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha ki akartok vele cseszni... kb... gondold el, minden aláirásnál, név leírásnál....

Nálunk egyértelműen az apja nevét kapta, akkor meg nem voltunk házasok. Én biztos nem adtam volna a sajátomat is plusszba neki.

Én férjem nevét kötőjellel vettem fel, de marha hosszú lett a nevem így, valahol megbántam ezt a formát.

2020. nov. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem iszonyat baromsàg
2020. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

Gondolj bele, mi lesz, ha egyszer férjhez, feleséghez megy az a gyerek és megint képbe jön majd egy újabb családnév.


Akkor mi lesz? Lesz belőle Tóth-Kiss-Farkasné Borbála?

2020. nov. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Nekem személy szerint nem igazán jön be a két vezetéknév kötőjelesen dolog. Nagyon kevés esetet láttam eddig, ahol jól működött és nem volt vagy túl hosszú vagy túl furcsa.
2020. nov. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyban függ a két vezetéknévtől. Mennyire hosszúak és/vagy bonyolultak? Hogyan hangzanak egyben? A keresztnév, amit választottatok, mindkét verzióhoz illik, az apa nevéhez és a duplához is?

Egyébként én megelégednék az apai vezetéknévvel, hacsak nem szól ellene nyomós indok. A dupla, tehát hosszú név sok esetben hátrány. Onnan kezdve, amikor az iskolában büntetésből 100x le kell írnia a nevét, odáig, hogy felnőttkorában nem fog ráférni pl a bankkártyára.

2020. nov. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

Na most nővérem példája.. nekünk apukánknak kötőjeles a vezetékneve és mind a ketten 2 keresztnevet kaptunk 🤦‍♀️ apukánk meghalt, így nővérem a tiszteletére meg akarta mindenképp tartani a lánykori vezetéknevét de fel is szerette volna venni a férjéét, hogy "látszodjon", hogy házas.

Most egy bemutatkozás:

Kalmárné Rostási-Szabó Mónika Mária

2020. nov. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!