Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adjunk dupla vezetéknevet a...

Adjunk dupla vezetéknevet a gyereknek?

Figyelt kérdés

6 hónapos kismama vagyok, a gondolkodási időm vészesen fogy, de nem tudok dönteni. A bébi keresztneve már a fogantatás előtt megvolt, viszont a vezetéknevéről soha nem beszéltünk a párommal. Én mindig azt gondoltam, hogy házasok leszünk, amikor gyereket vállalunk, de nem így lett. (Amúgy tervezett baba, csak párom a lánykéréssel van kis csúszásban :D) Házasságban nyilvánvaló lett volna, hogy apuka nevét kapja, de így ebben a helyzetben arra gondoltam, hogy mindkettőnkét megkapná kötőjelesen: apukáé elől, utána az enyém. Így egyértelmű lenne, hogy összetartozunk, (nekem idegen lenne, ha pl.Kovács Józsi anyukája Tóth Anikó, de ha Kovács-Tóth a gyerek, máris családiasabb a dolog) ha pedig meglenne egyszer az esküvő, a babával azonos lenne a vezetéknevünk.

Páromnak amúgy nem tetszik a dolog, szerinte ez a verzió a furcsa, azt szeretné, ha csak az ő vezetéknevét viselné. Ezen is elgondolkoztam, mivel kislányt várunk, és a későbbiekben ha férjhez megy akkor egyszerűbb lenne felvennie a férje nevét, ha csak egy vezetékneve van.


Hangzásra mindkét verzió jó.


Mit gondoltok, melyik lenne a helyes döntés?



2020. nov. 26. 16:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Végül hogy döntöttetek?
2021. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
35%
ha a párod nem ragaszkodik olyan erősen hozzád, hogy hivatalosan összekösse veled az életét, nemigen van jogalapja dönteni a gyerek vezetéknevéről. Biztos jól megvagytok, de ha nem vesz el, nem szerelmes beléd.
2021. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!