Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet a zsarolás ellen tenni?

Mit lehet a zsarolás ellen tenni?

Figyelt kérdés

34 éves ffi vagyok és van egy kisfiam aki 3 éves.


1 éve vagyok külön az exemel már alapból rossz volt a kapcsolat de hála istennek nyomós okot is adott hogy végre vége legyen (ne a gyerek tartson össze minket) mert lebukott hogy megcsalt. Segitettem neki összepakolni és uriember módjára veszekedés nélkül kitettem a lakásból, a fiamat pedig én neveltem addig a pontig ameddig per útján el nem veszitettem a pert az indok: a gyerek kicsi. rendben van...


Láthatásért most küzdök mert már 3 éves és ez vizválasztó kor hogy a szokásos minden 2. hétvégét velem tölthethesse. Az anya nyilván mivel hogy ezt nagyon elszurta esélye sincs hogy megbocsájtsak neki csak a gyerekkel tud zsarolni és teszi is. Azaz az eddigi láthatást is probálja tönkretenni , zavarni.


Ő neki 1 hónappal késöbb már új párja volt természetesen nem foglalkoztam vele és 1x sem hoztam fel neki ezt mivel az ő dolga azóta már megint másvalakivel van.


Én egy év után tartottam ott hogy képes vagyok már talán megismerkedni valakivel és találtam egy olyan nőt aki eddig nagyon tündér velem és a fiamat is elfogadja (eddig csak képeken látta és elfogadja hogy ő van nekem) de itt a probléma az hogy megmertem ismerkedni valakivel ennyi idő után ez volt páromnál kicsapta a biztositékot és azóta még kegyetlenebb még azt a kis KT időt is a gyerekemmel tölteni ami eddig volt.


Természetesen ezt a per ujravizsgálásnál el fogom mondani hogy még a láthatás is nagyon nehézkesen megy emiatt a hozzáálás miatt.


Eddig nem csináltam ilyet de mivel tudjam bizonyitani hogy mennyire nehézkesen megy a láthatás? (video vagy rejtet dikatfon) hogy véletlenül se tudja letagadni.


Ezek mind csak szóbeli zsarolások de nagyon sokszor a gyerekkel zsarol hogy kb semennyit nem fogom látni a gyereket.


2020. nov. 26. 19:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tanú lenne a legjobb. A hangfelvételekre stb elég bonyolultak a szabályok, hogy elfogadják vagy nem.
2020. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben én is voltam. Akkor az ügyvédem azt mondta, hogy a hangfelvételnek csak akkor van értelme, ha a legelején a másik fél elmondja jól érthetően, hogy tud róla, hogy hangfelvétel készül és ő ebbe beleegyezik.
2020. nov. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nevelted a gyereket, fellebbezni kellett volna anno, másodfokon nagyobb arányban ítélnek apa javára.

Egyébként a "nehézkes" nem jogi kategória, ha meghiúsul a láthatás, akkor minden alkalommal jelezni kell a gyámhivatal felé rögtön.

2020. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Hát én csak együtt érzésemet tudom kifejezni. Dettó ugyanez a helyzet volt a pároméknál is. Konkrétan rendőrségi papírja is volt róla, hogy miket művel a nő amikor megy a gyerekért. Semmire nem ment vele :(
2020. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Jah és rendesen bele ástam magamat a jogi dolgokba pont a párom helyzete miatt. Mindenki itt jön a gyámüggyel, bírósággal, stb. Tudjátok az elmúlt évben hány olyan eset volt amikor a gyámügy bírósági eljárást indított láthatás akadályozása miatt és komolyabb szankciója lett volna az anyára nézve? Konkrétan 0!
2020. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
4 nalunk is így volt. De itt az okosok közöltek hogy ilyen nincs, a ferjem nem tett meg mindent a lakhatásért. Ok. Pedig a kolléganőm férje is detto így járt. Végül ő kiharcolt egy csökkentett! lathatast kéthetente 1! napot, amire tényleg el is engedi a némber a kislányt. Sokan nem hiszik el, mennyire leszarjak az apák jogait. Persze lehet hogy 5-6 év után előre lehetne lépni csak addigra már nincs semmilyen kapcsolat a gyerekkel.
2020. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Az én pároméknál ez odáig fajult, hogy a gyámügyes nővel karöltve elkezdték fenyegetni, hogy ő fog rácseszni ha ezt folytatja. Kb itt unt rá
2020. nov. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
Nem egy ismerősöm van hasonló cipőben. Az ilyen nőkkel 2 eshetőség van. Feláldozod magad a gyerek miatt, nem lesz kapcsolatod, se életed és úgy ugrálsz ahogy az exed fütyül vagy előbn utóbb meg fog szakadni a gyerekkel is a kapcsolatod teljesen
2020. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Ferjem ott adta fel, mikor a nem tudom hanyadik jelzésre, hogy nem adja oda a gyereket az volt a válasz: “anyuka majd biztos pótolja az elmaradt lathatast”. Ezután már csak az lett volna hogy rendőrrel mész, de az meg már mit mond a gyereknek is, meg utána mivel tomne a gyerek fejet anyuci? Borzasztó.
2020. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Oh nálunk olyan is volt hogy 1 évig nem engedte látni a gyereket, se telefonon beszélni, a nagymamáékhoz elengedte egyszer de csak úgy hogy az apja nincs ott és nem is beszélhet vele. Erre egy évre rá még a páromat hívták a gyámügyről, hogy a nő bement panaszkodni hogy nem megy a gyerekért a láthatásokkor.
2020. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!