Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak,hogy ne ragaszko...

Mit csináljak,hogy ne ragaszkodjak ennyire a 14 hónapos fiamhoz?

Figyelt kérdés

Azt hiszem ez már nem normális amit csinálok és neki is lehetnek ebből később nehézségei. Nem bíztam mióta megszületett a felügyeletét eddig senkire, még egy órára sem. Érzem egyre többször,hogy fáradok. Sokat vagyok vele egyedül,férjem a vírus óta még többet dolgozik,hogy legyen pénz. Éjjelente még mindig sokszor kelünk,attól hogy átaludjuk az éjszakát fényévekre vagyunk. Segítségem rengeteg lenne,a nagyszülők,sógornőm,ezer éves családi barátaink,mindenki mondja minden alkalommal hogy vigyem át pár órára,mert most már nekem is kell néha a kikapcsolódás,akár a férjemmel,akár egyedül. A gyereknek is lassan szoknia kéne,hogy nem vagyok állandóan ott. Mindig tereltem,hogy most még sűrűn szopik,most jön a foga,most szepa,most sírós stb,de ugyanakkor panaszkodom,hogy basszus egy kávét nem tudok több mint egy éve nyugalomban elfogyasztani.

Nem értem magam. Sok már 0-24ben vele,de ha belegondolok,hogy otthagyom mondjuk anyámnál összeszorul a gyomrom. Mi van ha sírni fog? És esetleg vígasztalhatatlanul? És én már hazajöttem és nem érek vissza 2 perc alatt érte.

Aki érez ilyesmit hogyan vált le a gyerekről?

Hogyan tudott kikapcsolódni pár órára úgy hogy ne a gyereken kattogjon akkor is az agya,hogy elvan-e a mamával?

A férjem szerint is nagyon ragaszkodom a fiamhoz,nem érti miért nem viszem át néha legalább a nagyikhoz és pihenek itthon picit. Igazából én sem értem.



2020. nov. 28. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha a gyerek apja teljes értékű szülő lenne, könnyebb lenne. Rá kéne hagynod, nem mindenki másra.
2020. nov. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen 1-es,igazad van. Ő az egyetlen akire nyugodt szívvel rábíznám. Ő meg tudja nyugtatni ha esetleg sír valamiért. De mint írtam sokat dolgozik és amikor itthon van,szeretek én is velük lenni és nem elvonulni. Például előző vasárnap mondta kiviszi kicsit a játszira addig én nyugiba tévézzek. Régóta szeretnék megnézni egy filmet,mondta hajrá. Mentem én is velük,olyan keveset vagyunk együtt mostanában.
2020. nov. 28. 23:20
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Huu ne haragudj de az ilyen nőktől a hàtamon felàll a szőr.

Tipikus majomszeretet.


Mi vsn ha sírni fog?

Semmi. Majd abbahagyja. Na bumm


Volt egy ilyen baràtnőm, meg volt veszve a gyerekért

Teljesen kifordult magàbol


20 percig ordított a pàrjàval mert elesett a gyerek. És sírt... Az anyja meg bele akart pusztulni...

2020. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as! Pont ezért írtam ki a kérdést,mert érzem hogy ez nem jó és nem normális.

Jól fogadom a negatív,építő jellegű kritikát,de tapasztalatokra is kiváncsi lennék,mert változtatni szeretnék a hozzáállásomon.

2020. nov. 28. 23:26
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Magadnak kell belül atkattanni. Erre nincs recept. De azt írod jó velük lenni és nem elvonulni. Akkor legyél veluk, ennyi. Lesz még tőled távol eleget. 😉
2020. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Úgyhogy nem gondolkodsz.


Holnap reggel felhivod anyudat, és megkerdezed, át viheted e.


Fognak neki örülni.


De, nyílik az ajtó, beadid a gyereket, aztán nyomás elrrt sírni fog.

Nem hallgatozol nem gondolkodsz, csak beulsz a kocsiba aztán mész haza.


Nem takarítani, hanem elmenni a ferjeddel.

És a gyerek ilyenkor tabutéma.

2020. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Először úgy vidd át nagymamához, sógornőhöz, hogy te is ott maradsz. A gyereknek és neked is meg kell szokni, hogy mások is vannak körülötte. Aztán kimész a konyhába kávézni, legközelebb leugrasz a közértben 10 percre, stb. Fokozatosan. Aztán a 10 percekből fél óra, óra lesz. Ha látod, hogy jól van, te is megnyugszol. Gondolj arra, hogy a gyereknek is jó, ha több emberrel kerül kapcsolatba, jót tesz a szocializációjának.
2020. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én pont ugyanazt akartam írni, mint a 7-es. Mi is így csináltuk egészen pár hónapos korától. Másfél éves már, de hiszti, sírás nélkül ott tud aludni,mindkét nagymamánál.
2020. nov. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Dettó mint a #7 és #8. Úgy kezdtük, hogy anyósom jött először hozzánk, ismerős közegben a lányom is nyugodtabb volt. Addig én tettem-vettem, sütit sütöttem, takarítottam, ilyesmi, amikor nem mindig látott feltétlenül a lányom, de azért jelen voltam. Aztán mentünk mi anyósomhoz, és mondjuk ott ebédeltünk. Amíg ettünk, addig anyósom kivitte a nappaliba, ott voltak el kettesben, néha-néha visszajöttek az ebédlőbe, hogy lásson, de ennyi. Aztán elmentünk a férjemmel kettesben sétálni, megint az volt az első, hogy anyósom jött hozzánk vigyázni a babára, megint az ismerős hely adta nyugalom miatt, meg mert azért az csak valami fél óra volt. És így szépen lassanként megoldottuk, hogy simán megszokta a nagymamát a lányom is, én is apránként hozzászoktam a gondolathoz, hogy nem az én vagy az apja kezében van, és így kialakult egy normális egyensúly.
2020. nov. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%

De miért kellene "nem ragaszkodnod ennyire"?

Az a normális, hogy ragaszkodsz.

Nem mindenkinek kell "énidő" a feltöltődéshez.

Ahogy írod, a férjedre is azért nem bízod, mert élvezed az együtt töltött időt.

Akkor hogy jön ahhoz bárki, hogy megmondja, hogy kire és mennyit kellene bíznod?

Majd ha tényleg nem bírod, engedd a gyereket egyedül is lenni a férjeddel, hisz benne bízol a leginkább és ez rendben is van

2020. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!