Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, ahol egyetemis...

Nagycsaládosok, ahol egyetemisták a gyermekeitek! Ti miből mennyit vesztek egy hónapban tartós élelmiszerből, háztartási szerekből?

Figyelt kérdés

5 fős háztartásunkban 3-an egyetemisták. Eddig hetente vásároltunk, de rájöttem ekkora háztartásban, ahol a gyermek is fiatal felnőttnek számít (főleg a kaja adag tekintetében) nincs értelme a heti bevásárlásnak, inkább a havi 1 nagynak sokkal inkább, ott is a tartós dolgokat megvenni. Gondolok itt a konyhai kéztörlőtől, mosogató szeren kezdve, a wc-papíron, a tisztálkodó szereken, mosószereken át egészen a liszt, rizs, tészta, cukor, húsig.


Miből mennyit vesztek, és mennyit költötök?



2020. nov. 29. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy fogy, úgy veszem.

Tegnap volt a “nagyvásárlás” (tesco futár, ma hozta meg)

24l kartonos tej

5kg simaliszt

2kg rétesliszt

5kg cukor

3kg porcukor

10 konzerv bab, kukorica, csicseriborsó

5 csomag brokkoli, zöldkeverék (fagyasztott)

5 főzőtejszín (2,5 liter)

2 csomag penne, masni, szarvacska

10 sűrített paradicsom

2kg kávé

Fűszerek

Nasik

Ez kb két hétnyi cucc (kivéve a lisztek/cukor/fűszerek, az havi)

Emellett csirkehúst stb rendeltem, porcióztam, fagyasztottam.

(4 felnőtt+két gyerek)

2020. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hattagú család, a legnagyobb dolgozik, a két középső egyetemista, a legkisebb végzős gimnazista.Három fiú, egy lány, 18-23 évesek.

Általában figyelem az akciokat, olyankor veszek nagyobb mennyiséget, pl. csirkemellből, karajbol, egyéb húsokbol, de olyankor veszem a lisztet, az olajat, tésztát,cukrot stb. is. Dobozos tejet csak ritkán veszünk, friss házitejet iszunk, egy közeli boltban vesszük.Igyekszem úgy szervezni, hogy az alap dolgokbol mindig legyen itthon. Leginkább az Auchanbol rendelünk, illetve hét közben a Lidlben, néha a Pennyben vásárolunk.

Nehéz megmondani, hogy mennyit költünk, ha húst is veszek, akkor 40-50 ezret egyszerre.

Nekem ez a havi tervezés nem jön be, főleg azért, mert mint írtam, ha valahol leáraznak valamit, akkor abbol akár több honapra is bevásárolok.

Tavaly februárban pl. fél disznot vettünk, annak egy része füstölt áru lett, lett belőle kolbász (sütnivalo meg füstölt), a többi ment a mélyhűtőbe. Nagyon jol jött a karantén alatt.


De hogy mennyiségeket is írjak: rizsből legutobb 4,5 kg-ot vettem, lisztből 20kg-ot, olajbol 10kg-ot, házi disznozsírbol 2kg-ot. A háztartási papírárut rendeljük egy ismerőstől, 50 csomag zsebkendő, 50 tekercs WC papír (extra nagy tekercsek, 2 normálnak számít), 15 nagy csomag papírtörlő. Mosogatoszerből 4,5 literest veszek, tudfürdőből literest. Mosogatogépbe valo holmikat most vettem a Joy-napokon a Rossmannban féláron, tavaly sikerült egy évre valot beszereznem.

2020. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!