Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintek ez baj? Fiam...

Szerintek ez baj? Fiam augusztusba múlt 2 éves. Nem szeret kismotorral/futóbiciklivel menni.

Figyelt kérdés

Menni tud vele. Kicsit megy vele pár perc max. Probáltam ki vinni neki az útra de nem inkább sétál.

Több ember azt mondja kénne mennie vele. Bele tették a bogarat a fülembe.


2020. dec. 1. 18:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Írtam privátban
2020. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy nem szeret motorozni, nem jelenti azt hogy autista!!! Lehet, hogy csak a makró motoros mozgása fejletlen, de az is lehet, hogy csak nem szeret motorozni.

A fiam autista két évesen ő se motorozott, csak 5évesen. Ha gondolod engem is kérdezhetsz privátban.

2020. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam sem szeretett motorozni, sem futóbiciklizni, rendes kerékpárt sem szereti. Tud, meg megy vele mert gyorsabb mint sétálva, de nem lesz egy bicikliversenyző az biztos.

A lányom egy kicsit jobban érdeklődik a motor iránt, de nem olyan szinten amiket látok, hogy utcákákán át rónak vele. Megy egy pár métert és otthagyja.

Nem baj.

2020. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Az az anyuka jót akart, még ha nem is volt megfelelő tudása arról, amire figyelmeztetni szeretett volna. Nem kell mindig arra gondolni, hogy valaki a mi gyerekünket akarja leszólni.

Arra figyelj, ha ez később is megmarad, hogy nem szeretne biciklizni az egyensúlyzavart jelez, ami már egy összetettebb jelenség TÜNETE, aminek a végén akár későbbi tanulási nehézség is állhat. Férjem fiával is ez volt. 8 éves koráig képtelen volt megtanulni biciklizni. És volt is problémája az irányok megtanulásával, a d-b betűket folyamatosan felcserélte illetve a bármilyen szöveg értelmezéséhez sokkal több idő kell neki mint a többieknek. Falmászással, célirányos trambulinozással és TSMT tornával volt fejleszthető.


Ez egy közérthető cikk a témában:

[link]

2020. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, félreérthető voltam, a képtelen volt megtanulni bicikliznit úgy értettem, hogy mindig kitalált valamit hogy ő miért nem szeretne. Kerülte a szitut amikor bringázni kellett volna. Pedig a bátyja biciklizett sokat.

Értem hogy minden gyerek más, de attól függetlenül vannak dolgok, amiknél fel kell kapnunk fejünket és figyelni kell, mert jel is lehet valami komolyabb dologra.

2020. dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!