Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem kitolás gyereke...

Csak szerintem kitolás gyerekeseknek ez az idősáv?

Figyelt kérdés

A lányom 7.30 körül kel általában. Mire tisztába teszem, felöltöztetem, tápszert eszik, na meg azért én is felöltözök meg elkészülök már 8.30, kár elindulni.

Aztán 11-kor szokott általában aludni, tehát pont mikor mehetnénk. Általában 13-ig alszik. Akkor ugye ha felkel nyilván megint ebéd, tisztába tevés stb.

Jó esetben du 2-3kor ha el tudunk menni pékségbe,boltba.

Lehet azzal jönni, hogy nem kell minden nap boltba járni, igen én se szoktam, bár nem ártana lehet, mivel a férjem dolgozik az autóval, így babakocsival vagy egy kezét fogni kell 2 évessel nem tudok hazacipelni hetekre való kaját. De még a kaja oke nem megyünk minden nap, de pékségben szeretek friss pékárut venni, nem a száradtat enni, de most emiatt reggel se én se a lányom nem tudunk enni pékárut..Oké, eszünk zabkását, nem kell kifli meg társai. De a mai ebédhez is hiányzik 2 hozzávaló, de ma sem tudtunk elmenno boltba, most tettem le a gyereket aludni, jó esetben majd du 4kor kb tudok főzni..

Férjem megint nem tud boltba menni mert általában 6 után ér haza, mikor 7kor zár már hova menjen kb, mire odaér jöhet id ki..

És még akkor azt mondom el is viselné az ember ezt a kínlódást ha az idősek tényleg akkor vásárolnának.

De tegnap is 11.15-kor mentem be a pékségbe a gyerekkel, hazafelé a barátnőméktől, és 3!!!!! láthatóan 65 feletti állt előttem.. Tehát ezek miatt nem mehetek én be 2 órán át, aki amúgy is ott lesz 11 után is..Hát tiszta vicc, én aki home office félállásban dolgozik meg kisgyereke van alkalmazkodjak ahhoz, aki egész nap otthon van, és ha már van miattuk sáv, akkor menjenek már legalább akkor!!!!!! Hogy akkor már legalább 11 után ne kelljen fél órát mögöttük sorban állni. Ti hogy élitek meg gyerekkel?


2020. dec. 3. 10:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell egy 2 évesnek 11 kor aludni. De ha alszik is és még valami miatt úgy is babakocsiztok, akkor aludjon a kocsiba.
2020. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Minden gyerek alszik napközben nem? Bölcsiben is aludni fognak dél körül.. Ő 11-13ig szokott, utána már este 21ig fent van, du nem hajlandó aludni. De nem is baj, mert régen mikor du aludt fent volt fél éjjel..Babakocsiban meg már legalább fél éve nem alszik el, ha hullafáradt akkor sem, mert nem szeret már benne lenni, csak akkor használjuk ha minden kötél szakad. Kár hogy a gyerek nem így működik hogy azt nem mondom neki most ne aludjál, most aludjál..😂
2020. dec. 3. 10:59
 3/64 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak a gyerekeseknek rossz ez.

A hétköznap még oké, korán jövök dolgozni, de hétvégén vagy 8ig végzek a vásárlással, vagy 10 után megyek, ami nem vmi előnyös mondjuk az ebéd szempontjából...

Egyedül a hétvége van, amikor kicsit tovább aludhatnék, viszont, ha nem intézek el mindent pénteken akkor egy rohanás az egész hétvége.

Egyébiránt semmi értelme, hiszen nemcsak abban az idősávban vásárolnak, hanem előtte és utána is.

0 értelme.

2020. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Hát ja, aki dolgozik azzal is kitolás. Legutóbb hétvégén du próbáltunk egy extra nagy vásárlást csinálni, hát akkora tömeg volt, hogy 45 percet álltam sorban a kassznál, 20at a húspultnál, meg 5 perc várakozás minden sorban hogy odaférjél valamihez. Gondolom a -2 óra esti nyitvatartás, -2 óra napközben, hétvégén összegyűlik a tömeg emiatt, amit ugye kerüljünk, nem?😂
2020. dec. 3. 11:02
 5/64 anonim ***** válasza:
85%
Együttérzek veled,bár én rugalmasabban tudok közlekedni, de tényleg nagyon nagy marhaság ez az idősáv. Míg eddig mindent el tudtam intézni délelőtt, most kb semmit. Délután meg állhatok a legnagyobb dugó kellős közepén ha nagyon kell valami.
2020. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
72%

3 as. Azért nem nulla az értelme mert ez az idősáv korlátozás lehetőséget ad azoknak az idősebb embereknek akik valóban tartanak a virustól így élhetnek ezzel a lehetőséggel hogy tudják akkor csak ők lesznek a boltban nem pedig kvázi mindenki. Nyilván ezek az emberek nem is mennek máskor csak ebben a sávban. Akik letojják, mert hidegen hagyja őket, hogy ez voltaképp őket védi na azok

vannak kinnt 11 után is sajnos.

Kérdező. Akkor te menj vásárolni ebéd és alvás után és vegyél annyi péksüteményt hogy legyen másnapra is.

2020. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
88%
Pici babás anyukaként nálunk az online bevásárlás jött be + apuka figyel a gyerekre, ameddig a pékségbe leugrok (2 utcányira van, 6kor nyit, férjem 7kor indul)
2020. dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek. Nekünk is kínlódás az egész, ráadásul rengeteg az idős délután is, tehát nem igazán használják ki az idosavukat.

Sokáig kínlódtam vele de megszuletett a megoldás:

vagy apa hazafelé megy boltba

vagy rendelek pl Tesco oldaláról, sőt netpinceren is van néhány pékség

vagy bekiabalok az eladónak hogy hozzon már ki nekem ezt meg azt

2020. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
85%

Hogy ez a szabályozás mennyire hatékony járványszempontból, az egy bonyolult kérdés. Egy szabály szükségképpen merev, a természetéből fakadóan. Ezért bizonyos területeken fog kárt okozni. Jó esetben másutt komoly hasznot hajt, és ezért összességében megéri.


Eléggé peched van, hogy pont ilyen beosztással szokott aludni nálad a gyerek. Sajnos a helyzet adott, alkalmazkodni kell hozzá. Esetleg a félig kész, otthon sütésre szánt zsömlecsomagokat próbáltad már? Szerintem az finom, és előre megveheted. A pékáru fagyasztását is sokan használják, de tapasztalatom nincs vele, nálam túl kicsi ehhez a fagyasztó.

2020. dec. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkivel kitolás, kivéve a nyugdíjasokat, őket meg nem érdekli, úgyse akkor mennek. Egyik nap piacon és 2 boltban voltam. Mindegyikben találtam több nénikét. A piacon és az egyik boltban konkrétan maszk nélkül is, többet meg rosszul hordott maszkban. Senki rájuk se szólt. Néha kedvem lenne megkérdezni tőlük, nem zavarja-e őket, hogy az egész ország miattuk szív, akik meg lesz.rják? Az is vicces, hogy nem lehet kizárólagos a sávjuk, mert joguk van akkor vásárolni, amikor akarnak, de nekünk nincs ilyen jogunk. Ha pl.egy fiatal krónikus beteg fél a vírustól, akkor is csak a tömegben mehet, mert így nagyobb, mint eddig.
2020. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!